Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 06. července 2022 19:22

Miru Hanka H

Dovolím si ještě zmínit vůně Giorgio BH a Bijan, když jsem byla v 91. za velkou louží, okouzlily mě neskutečně. Luxusní vůně - také za luxusní ceny. Pozdější přeorané verze, které se za pár šupů objevily i u nás, byly k breku (nebo k vzteku). 

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 06. července 2022 19:52

Good Fortune (Viktor & Rolf)

Hermetica Sandalsun v levnějším provedení. Vůně je sladká, vanilkovo-oplatková, s neurčitou bílokvětinovou krémovostí ovocného jasmínu - a je v ní patrný strouhaný kokos. Sušenky s kokosovou náplní. Mohlo by to být sladké, ale ne špatné, kdyby se základ nezvrhnul do ukřičených syntetických bílých kytek s něčím zkyslým, naložených v extra prostorové uměle sladké uhlazené vanilce.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. července 2022 20:08

Mína

Protože jsem zvědavá, koukla jsem se na Tvou poličku. Paaani.

Mohla by ses prosím stavit u nás doma a vysvětlit mé rodině, že mít do 20 parfémů je úplně normální? Nebo do 50...Nebo do 100... Nebo... 

Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 06. července 2022 22:21

Mha

No, mohla, ale asi to úplně normální není

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 07. července 2022 18:31

Mína

Tak nic, no

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 09. července 2022 06:40

...nezkoušel jste už někdo.?

Alien Goddess Intense.?

(vypadá dost slibně)

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 09. července 2022 20:16

...rozčarování...:

Idole Nectar Lancome

- taková všeobecná naovocněle růzová(růže) vůně, po chvíli se rozpadajíc do neurčita ztratí

Hypnose Lancome

- jako jo, voní to stejně jako před lety. Ale ubrali tak 90% na intenzitě, hustotě i výdrži

Trésor La Nuit Lancome

- fakt pěkné - růže s kávou, trochu pačuli a kadidlo. Ale za chvíli je to tááák jemňounkaté a za další chvíli pryč

Flower by Kenzo L´Absolu 

- s původním a geniálním Flower Kenzo EdP to má společného pramálo, snad jen z názvu "Flower". A L´Absolu to také není

Poison Christian Dior

- něco strašného. Nakysle zelené nevímco

Dolce Vita Christian Dior

- jako jo, voní to jako Dolce Vita kdysi. Ale jak u Hypnose = ubrali 90% intenzity, hustoty, výdrže. Ta "vůně" je prostě slabá a taková placatá...

Good Girl Glam Carolina Hererra

- vlastně si vůbec nevybavuju, co si o ní pamatuju.?!?

...jakž takž ještě ten

Addict  Christian Dior EdP

- intenzita spíše intimní, ale držel pět hodin, a pořád je pěkný, takový měkce, až mléčně chumlací

...tak si jdu spravit chuť:

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 10. července 2022 07:02

...tak, na netu jsem narazila na novinku

Quatre Iconic Boucheron.

Kouknu na složení a hned mi naskočil:

L ´Interdit Rouge Givenchy.

...a taky, že jo - akorát Iconic má černý rybíz a Interdit pimentovník...

Quatre Iconic

L´Interdit Rouge

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 11. července 2022 19:20

Sí Passione Giorgio Armani

...růžový pepř, hruška, černý rybíz.

Fakt že jo, nekecaj´. První řádek sedí - 

rybíz je zjemněný zralou hruškou máslovkou a vše je jemně provzdušněno pepřem. Takže vnímám hustě svěží ovocný úvod. Příjemný.

...pak vůně paradoxně ubere na sladkosti, i ovocnosti, přidá se rozostřená růže, trošinku prachového pylu z otočníku(jak by řekla wendulka- perlivého...) a, bohužel,

celé se to jaksi rozpadne do neurčitelna na cedrovém základu.

Ještěže je to tak jemňounkaté.

A to ten začátek byl velmi pěkný!.

Škoda...

(je pro mě celkem náročný hledat ploše kikinózní obrázky...)

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 11. července 2022 19:24

Alive Hugo Boss EdP

...tymiánem/bylinně prostoupená delikátně živočišná vůně švestky s jasmínem, v nichž je rozpuštěná/roztavená skořicová tresť.

je to takový ten typ vůně, co se line z parfumerií - neurčitelný, hodně příjemný, ale také jaksi obecný, právě - neurčitelný...

...rozvařené na kompot cedroněco.

(a nebo pro ženy, co mají rády spíše vůně do pánska a nejsou náročné...)

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 11. července 2022 19:35

Alive Intense Hugo Boss

Malina s vetiverem. Fakt jo.  A je to fakt moc příjemný!, takový autentický.

Svěží, ovocný/fakt maliny(!), pikantní, lahodný, trochu zamazaný a trochu khaki popelově, delikátně dřevitě kouřový.

A pak, asi díky uváděnému benzoinu ve složení, jakoby se maliny utopily v jemné hladké, skoro vodové, velmi jemně nasládlé pryskyřici.

(pod níž nebo v níž tu malinovou svěžest pořád vnímám).

Jemná nenáročná vůně. Tak pro pubescentky na večírek...

Online jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 14. července 2022 12:33

Happiness: Happy (José Eisenberg) - svěží mimóza s menším množstvím pudrového pylu a čerstvě vybalenou ovocnou plátkovou žvýkačkou. V dojezdu pak zeleně mimózová pižmovka s šumivým otočníkem. Dobře udělaná a doslova "happy" letní vůně.

Online jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 15. července 2022 12:33

18 Shades of Bigarade (The Dua Brand) - svěží zelená nahožklost neroli s intenzívní bílou lilii. A po rozvonění sladce zelená lilie, ale je jí tak nějakmoc - sice se časem utlumila a zesládla do pižmova, ale na mě pořád moc, Pro liliomilky ovšem doporučuju k vyzkoušení.

Best citrus ever (The Dua Brand) - levandulově bergamotové pánské mýdlo na holení Barbus v kelímku blahé paměti, vyšlehané do jemné pěny a povýšené na hodně vysoký level. Zprvu dosti intenzívní, postupně se zjemnila a uhladila. Stará dobrá klasika.

22 Shades Of Bergamot (The Dua Brand) - lahodná bergamotová kolínská, ani ne moc sladká, ani ne moc zelená, ani ani ne moc hořká - je tak někde uprostřed. Svěží a osvěžující, bohužel intenzita i výdrž nejsou úplně silnou stránkou.

22 Shades of Everest (The Dua Brand) - nasládlý cedr s ledovým poryvem pižma a trochu upozaděný zelený bergamot vytvářejí iluzi velehor odpovídající názvu. Sice unisex, ale je dost na hraně s vůní ryze pánskou.

22 Shades of Judea's legendary fortune (The Dua Brand) - sladká svěže krémová, nektarově dřevitá. Z vyzkoušených nejvíc generická.

Online jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 17. července 2022 22:14

Smile & Shine (The Zoo) - citrusy všeho druhu, dozrálé, až malinko přezrálé, kombinace svěžesti sladkosti a nakyslosti, postupně sklouzávající až zbytečně moc do sladkého pižma. Ale je to rozverné, veselé a energizující.

Online jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 21. července 2022 21:35

Pink Grapefruit/Pamplemousse Rose (Eau de Toilette) (The Body Shop) - čerstvě rozříznutý dobře vyzrálý a šťavnatý růžový grep, s dojezdem v podobě grepového pižma. Velmi autentický, velmi příjemný a na léto ideální. Na výborném poměru cena/výkon nemění nic ani ne úplně velká intenzita (výdrž naopak solidní).

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 23. července 2022 15:44

Alexander McQueen: Kingdom (EdP a Parfum)

Pokud vás jako příznivce původní Dune neoslovila LP No. 9 for Ladies (Penhaligon´s), doporučuji k laskavé pozornosti tuto vůni. Typově ji připomíná už úvodní kombinace svěží mandarinky s trpkým bergamotem, kapkou neroli a s lístečkem máty navíc. Ještě víc však orientální atmosféru rozpálené pouště navodí hřebíčkový karafiát se špetkou kmínu a kořenitá růže. A tento povědomý pocit udržuje i méně sladkým, pryskyřičnatě ambrovým základem s tóny chypre, santalem, s pálenou dřevitou myrhou navíc. Svého času si ji sice pamatuju živočišnější s větším množstvím kmínu, no oproti Dune k ní byly reformulace daleko přívětivější.

V čistém parfému vyniká navíc i strouhaná kůra z citrusů a obsahuje víc máty. Především je kulatější a živočišnější jednak díky většímu množství hřebíčkového karafiátu, kmínu a vůbec koření, podbarveném tóny růže. Rovněž v základu, který je oproti edp sametovější, je nadupanější myrhou a vřelým santalem. To vše z ní dělá osobitou a plnokrevnou kořenitou orientálkou, hodnou svého jména!

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 23. července 2022 16:10

wendulka 

...tak ten parfém musí být krása!.

(když EdP se mi moc líbila...)

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 23. července 2022 16:15

...já dnes z parfémového absťáku aspoň v místní drogerii vyzkoušela 

Karl Lagerfeld

...a domnívám se, protože jsem si na flakonku nevšimla podtitulu,

že se jednalo o

Karl Paris 21 Rue Saint - Guillaume

...opravdu velmi příjemná kompzice. Hladká, pružně hebce plná, ovocnokvětinová, s jemně pižmovým zakončením. Ale vše v tom nejlepším slova smyslu.

Intenzita spíše intimní, ale držela se mě i po sprše.

A když jsem jukla, za kolik se dá pořídit, tak

super!.

(Vhodná jako dárek naslepo...)

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 23. července 2022 16:20

...a pak se mi ještě líbil flakon počmáraný ve stylu značky Ed Hardy,

takže jsem zkusila

Love Generation Rock Jeanne Arthes

a

musela bych zkusit znovu(kvůli rozboru), ale pamatuji si, že to bylo neobvyklé, ale velmi příjemné. A přežilo to sprchu.

Cena za poměrně solidní vůni z drogerie je vskutku legrační...

Podle databáze je složení vůně shodné s Ange ou Démon.!..

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 24. července 2022 06:34

wendulka Kingdom se zase dělá?