Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. července 2022 21:08

Fleur 

Jestli třeba na Love Chopard není moc horko (já ji zkoušela na podzim a intenzita tak akorát).

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 29. července 2022 22:03

jerry Dnes, kdy bylo trochu chladněji, jsem to také vyhodnotila, že horka jí nesvědčí. Vyzkouším i na podzim .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. července 2022 18:06

Magie Noire - Lancome

Dřevitá, květinová, mechová, živočišná, chyprová, tajemná … napadá mě plno přívlastků, když cítím Magie Noir.

Z květin vnímám především hyacint, jehož vůně se mísí s nahořkle zeleným galbanem. Cítím také dřevo obrůstající mechem a chladnou zeminu, do které se vsakuje olej z růží. Je zde i trocha sladkosti lesního medu.

Vůně jako z jiného světa, z jiné doby, fascinující, přitažlivá, magická.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. července 2022 18:07

Burberry Weekend

Vůně plná pohody a klidu a zároveň radostné energie. Navozuje mi pocit čerstvého vánku vonícího kvetoucí přírodou, vodou, loukou a dřevem. Vše je to lehce prohřáté zlatým slunečním svitem. Krásné!

Offline stes
Avatar
7305 příspěvků moje polička 30. července 2022 19:02

Dalia ten byl krasny tak 20 let zpet, mela jsem jich nekolik. Pred par lety jsem si ho z nostalgie koupila a sladké az běda. Podobnou zkusenost mam bohuzel s Happy Cl. Oboje mi mrzi, byly to moje letni srdcovky. Abych jen nahaněla...mozna mam jiny nos. Ted chci zkusit dalsi lasku..Presence od Mont Bl., byvala korenita,sladka, do panska...doufam,ze bude.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. července 2022 19:50

stes Já tu starou Magii neznám, takže nemohu srovnat. Ale věřím, že to bylo o něčem jiném. Ovšem tu současnou bych unosila. Stále si čichám k ruce a líbí se mi pořád víc. 

Happy Cl. jsem ještě taky nikdy nezkusila, to budu muset napravit. Stejně tak Presence. 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 02. srpna 2022 22:15

Happiness: Beautiful (José Eisenberg) - sladký dřevitý pepř s vysušenými svíravě drhnoucími bylinami, přecházejícími do angreštových listu (na mysl mi přišel Calyx 2014). Rozvoněla se do svěže pudrového pižma se zrnky sladké ambry, nic dusivého - je to spíš taková skotačivá letní pižmovka. A povedená.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 10:35

Praga (Alena Šeredová) - autentické konvalinky s údernějším začátkem (nedal nevzpomenout na legendární Živé květy), rychle se ale uhladil do podoby jemného konvalinkového pudru. U Prahy bych sice čekala spíš šeřík, ale ani tak to vůbec není špatné...

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 11:51

Zkousela jsem Cherry Smoothie Zara a normalne se mi to libi.  Neni to zadny vybroušený diamant, ale ja miluju tresne, ze mi voni i tresnovy labello a tak. Takze mozna to koupim sedmilete dceri.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 15:27

Luna A budeš jí na tu vůni chodit .

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 16:56

Fleur No asi budu. protoze jeji momentalni "parfem" je dost peklo, viz obrazek, ten nosit nemuzu ani z legrace.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 17:08

Luna 

...mě by zajímal, dle složení, barev, flakonu tenhle:

(další tip na nákup)

Cookie Cat

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 21:43

Ck One Summer Daze (Calvin Klein) - mandarinkový nektar, svěží a autentický, postupně se začal usazovat do ledové mandarinkové pižmovky. Dojezd je nakysle citrusový s lehce "ostruhaně tužkovým" cedrem. Svěží a osvěžující letní vůně nedělající si nároky na originalitu, zato ale dobře udělaná.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 19:32

Ulric de Varens - Varensia

K lehounce nahořklé svěžesti neroli a šťavnaté sladkosti pomeranče, které otevírají tuto krásnou noblesní kompozici, se přidá dřevitost ohlazená jemně mýdlovým karafiátem společně s medově nasládlým akátem. A zemitě mechový tón větvičníku posouvá Varensii chyprovým směrem.
Ležérně elegantní, jemně chyprová vůně s puncem mírné starosvětskosti.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 21:31

Eau épicée (Jasmin + Baies Roses) (Sephora) - lehký svěží jasmín uprostřed zmrzlých růží, mezi kterými se schovává sladký nektar.  Povedená chladivě pižmová letní vůně.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 12:30

Love Generation Rock Jeanne Arthes

...fakt to dobře voní.

Přestože flakon bude pro většinu asi svými čmaryky infantilní.

Prosušená tymiánová bylinnost s delikátním šafránovým šmrncem navláčnělé nasládlou mandarinkovou šťávou.

Uvědomuji si i mírnou měkkou nahořklost mandarinkové kůry.

Celá to voní typově jako méně sladký Angé ou Démon Givenchy v příjemně bylinném provedení.

Prostě vanilkou prosypané namletý ylang a dřeva(palisandr, dub) s pylovým popraškem z lilií a orchidejí v tymiánovém obláčku.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 12:38

Acqua di Gioia Giorgio Armani Eau de Parfum

...měkoučká a i měkce mírně proslazená máta s měkkým citronem a po chvilince k tomu květy(plnost pivoněk a jasmínové zlato) a mám dojem, jako bych cítila grapefruit, ale to nejspíš cedr v kombinaci s pepřem a žlutám cukrem.

Uváděné labdanum zde není ve své typické pryskyřičné podobě, spíše celou vůni zaobluje, ohlazuje, dodává stabilitu a vytváří dojem vodní kapky třpytící se ve slunci.

Nekomplikované letní osvěžení.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 12:53

A Drop  Issey Eau de Parfum Fraiche Issey Miyake

Šeřík zjemnělý a vanilkou mírně proslazený, zahuštěný na velejemno namletými santalovým dřevy, jež jsou ještě ohlazena delikátně mýdlově růžovým odérem.

...teplý, nasládlý, zvláštním způsobem osvěžující

déšť

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 10. srpna 2022 19:49

Miru

Ano, flakón je infantilní, i nositelé.

(Love Generation Rock) 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 22:00

Mha