Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. března 2022 13:10

Miru Ano, LVEB Légere byla také dobrá.

Hanka H Haničko, ten popis je tak podmanivý! Myslím, že v kontextu mých současných parfémových preferencí, by mi ta vůně sedla.

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 10. března 2022 04:17

Olympéa Legend Paco Rabanne 

má typově blízko k vůni

Scandal by Night Jean Paul Gaultier

(skladbou, hustotou, sladkostí, hutností, přičemž Olympéa je o víc ingrediencí "barevnější"),

a mohla by se, Olympéa Legend líbit i těm, které oblibují La Vie Est Belle a jiné "poctivé" vůně

The Row Spring 2022

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 10. března 2022 07:41

Hanka H to je tak pusobivy pop is, ze mam velkou chut si parfen hned koupit

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 10. března 2022 08:46

clothilde Stojí v současnosti na profiparfémech pár kaček.

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 10. března 2022 09:29

Hanka H tak to je vyzva

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 16. března 2022 18:36

Sparkle Kate Spade

...něco mezi Idole Lancome a Tomo Her Annayake a hlavně Junoon Rose Al Haramain.

Hodně dobré, příjemné.

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 17. března 2022 13:05

...mám nějak pocit, že parfuméři, značky začínají víc "vykrádat" dřívější vůně...

Nedávno zkoušená Alive Intense Hugo Boss - složení okopčené od Hot Couture Givenchy

(přičemž kvalita od Givenchy je ve všech směrech mnohem lepší)

Sice jsem nezkoušela, ale myslím, že vůně od Byreda De Los Santos koukala k Chloé Nomade

(byť jenom mirabelkou, ale ta se jinak ve vůních téměř nevyskytuje...)

Offline stes
Avatar
7392 příspěvků moje polička 21. března 2022 11:33

Hanka H tady jedna ovečka....jsem tedy zvědavá

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 21. března 2022 13:40
Offline Fleur blogger
Avatar
6095 příspěvků moje polička 22. března 2022 20:55
Reakce na Hanka H:

Jean-Louis Scherrer One Love EdP

Zpočátku jsem ji podezírala ze slabší intenzity, ale dokázala zanechat znatelné obláčky v prostoru, kde jsem se pohybovala. I teď, cca 6 hodin po aplikaci, je její stopa na zápěstí dobře znatelná. Ještě mám přidat další kompliment na adresu parfému, za který jsem dala pouze několik stovek? Tak už jenom poslední zmínka – namátkou některé známé vůně, které mi přijdou typově podobné. Givenchy Ysatis. Caron Farnesiana, Balmain Yvoire, Houbigant Quelques Fleurs l'Original , možná i Chanel N°19…..

​Moji zvědavost vzbudila už předtím recenze od euridike , ovšem k vyzkoušení jsem se nedostala. A reflexe Hanka H byla tak přesvědčivá, že jsem ji musela vzít naslepo. Takže děkuji oběma, protože tahle vůně je opravdu poklad. Vzdušná a přitom sytá, květiny v nerozklíčovatelném obláčku, který jde chvílemi cestou medově sladkého pudru, chvílemi cestou svěží trávy; přísahala bych, že je ve složení i galbanum.

Jsem nadšená, tohle bude můj objev roku (ostatně Thomas Fontaine patří k mým oblíbeným parfémářům). A kdybych zkoušela naslepo, tak vsadím buď na nějakou klasiku z konce 70. let, nebo na exkluzivku od Chanelu.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 22. března 2022 21:15

Fleur Když zmiňuješ exkluzivku od Chanelu, napadá mě Chamade.

Offline Fleur blogger
Avatar
6095 příspěvků moje polička 22. března 2022 22:03

Hanka H Ano, galbanum a hyacint jsou styčné body s guerlainovskou Chamade; jinak tam opravdu trošku cítím i tu spřízněnost s Chanelem No. 19. 

A už jsem dnes v práci stihla sklidit i kompliment od kolegyně.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 22. března 2022 22:32

Fleur Teď jsem si uvědomila, jak jsem to blbě napsala.......Tak důležité je, že se vůně líbí!

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 23. března 2022 10:00

Fleur 

Tak to mě těší...

Offline stes
Avatar
7392 příspěvků moje polička 23. března 2022 13:43

Hanka H Tak mám One Love nastříkáno na ruce a zažívám..je to jiná vůně, než jaké nosím, tak musím pomalu načichávat. Ale jsem spokojená a na léto ji vidím jako skvělou volbu. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 23. března 2022 13:55

stes Doufám, že se v ní budeš cítit dobře! Já ji mám spíš než v letních zařazenou v kategorii "frišné jaro".

Offline stes
Avatar
7392 příspěvků moje polička 23. března 2022 13:58

Hanka H no možná že spíš, po rozležení

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. března 2022 11:43

Modern Muse Nuit - EL

Zpočátku je vůně šťavnatě ovocná po mandarince. Po chvilce se objeví poprašek skořice, hřejivé santalové dřevo, které je zde ochucené sladkou vanilkou a tonkovými boby. Složení slibuje jasmín a heřmánek, která však moc nevnímám. Spíše velmi jemný vzdušný květinový akord, v němž ale nic konkrétního neodhalím.

Sladká, hedvábně hladká, příjemná vůně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. března 2022 17:16

My Way Intense - Armani

Dlaň plná lesních jahod, které jsou už tak zralé, že se při neopatrném doteku rozmáznou na jahodovou kaši … první asociace po tom, co jsem si My Way Intense stříkla na zápěstí. Přála bych si, aby ten nádherný vjem trval déle. Ale vůně jahod se zanedlouho nechává zahlušit synteticky vyznívajícím pomerančovým květem, který ve své urputnosti celkem zdatně uzurpuje chudáka tuberózu. A kdesi vzadu je cítit nějaká ta dřevěná tříska, o kterou se roztrhl pytlík s vanilkovým cukrem.

Krásný začátek, tuctové a ničím výjimečné pokračování.

Offline stes
Avatar
7392 příspěvků moje polička 30. března 2022 17:54

Dalia tu EL ...MM Nuit...kde jsi na ni narazila, v e-shopech ji nemaji...diky