Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 26. února 2022 19:24

Miru Tak ze by Alive vonela jen na kolegynich? Ale jako fakt je to na ni nadhera, takova ta hypnoticove husta

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 26. února 2022 19:24

Luna 

...jo, a prachová a vanilkovofialková. Prostě se to děsně dobře fetovalo

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 03. března 2022 16:05

Oui La Vie Est Belle Lancome

...nemá hutnost a hustotu původní EdP.

To platí od začátku až do konce.

Prostě je

plošší...

...základ je ale pěkný - na vlně DNA původní EdP, ale méně sladkosti a více

- měkkým kosatcem ochuceného,

hebce pižmového

pačuli.

Elegantnější verze La Vie Est Belle EdP

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 03. března 2022 16:08

Musc Noir Rose Narcio Rodriguez

...aby se vůně(typický základ z Narciso Rodriguez for Her EdP/EdT) líbila širší veřejnosti,

tak se přidala měkce pižmová růže a trochu pikantnosti z neškodné tuberozy a vše se rozmíchalo v hřejivém krému a

hotovo.

Příjemné, neškodné, a bohužel ale žádné

wow.!..

(= nemusím to mít)

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 03. března 2022 16:15

La Panthere Parfum Cartier

...namýdlověle delikátně chypré meruňka

...houbičkovitě gardeniová vonokvětka s hebkým chypré mýdélkem

Lahodně luxusní lahodnost.

Luxusně lahodný luxus.

...tekuté slunečně zlaté chypré...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. března 2022 18:55

Miru Vnímáš, Miru, u Panterky rozdíl mezi EdP a parfémem? Vidím, že ji máš nově na poličce, tak gratuluji. La Panthére je skvělá vůně!

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 03. března 2022 19:11

Dalia 

...je rozdíl, značný.

Sice je poznat, že mají společný základ, že je to prostě Panthere.

Ale klasická EdP(měla jsem) je "barevnější" o více ingrediencí, které si člověk opravdu uvědomuje, a přestože je to vůně pocitově plná, tak je současně i vzdušná/netěžká, taková jakoby bublinková/jiskřivější, jako šampáňo třeba,

oproti

Parfum - ten je tišší, uhlazenější, méně ingrediencí, více do sebe vše je prolnuté, vtavené. Jako takový balzamický nadýchaný a současně zmalátňující med, jenž ale působí jaksi neohroženě... Když se navoním, prý je to cítit vzduchem...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. března 2022 19:32

Miru Děkuji, určitě je parfém krásný.

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 03. března 2022 19:36

Dalia 

je

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 05. března 2022 07:09

...nezkoušel jste už někdo

La Nuit Trésor Intense Lancome.?

Strašně by mě zajímalo, jesli je tak dobrý, jako má složení.?.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. března 2022 11:27

4711 Acqua Colonia Blood Orange & Basil

Sprška osvěžujících citrusů s trochou bylinné zeleně. Velmi příjemná vůně, i když bohužel slabé výdrže. 

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 09. března 2022 12:13

...opravuji, aneb - 

ad Oui La Vie Est Belle Lancome

JE hutně tlumený.

V úvodu pepř, malina, zastřený/rozmlžený bergamot - vše v příjemné, tlumené

- nicméně jasně rozpoznatelné -

konzistenci.

Nasládlá, delikátně měkce dřevitá ovocnost po chvíli ustoupí - opět tlumenému, ale plnému - pačuli s dotekem hedvábných stop ylangu.

Ona ta vůně je FAKT dost dobrá.!

Když budu hodně "ošklivá", tak původní La Vie Est Bellle EdP je tak pro kikiny, tato, OUI pro dospělé ženské - prostě lehce gurmánská, plná moderně elegantní vůně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. března 2022 12:27

Miru Tak jsem asi kikina, ale ze všech odnoží mě původní EdP sedí nejvíc. Kromě Absolu, tu mám také ráda. 

Hezky jsi tu novou popsala, ylang já ve vůních ráda.

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 09. března 2022 12:28

Olympéa Legend Paco Rabanne 

...normálně - datle + kokos + čokoška,

v hutným mlíku říznutým smetanou se to všechno cachtá a je to děsně dobrý!.

Vanilka a kakajíčko, s tím kokůskovým podtónem, a

vrtám se do deky v tlustejch fuseklích a čekám na prince...

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 09. března 2022 12:30

Dalia 

...já jsem taky původní EdP měla a dostat ji, zas ji ráda unosím!. Je to jen takové srovnání.

La Vie Est Belle EdP, Intense, Absolu, Legére a teď i Oui jsou vůně, které jdou do prostoru, jsou chválené, drží a voní kvalitou. A to se vždycky počítá

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 09. března 2022 12:43

Majestic Tuberose Korloff Paris

...tuberóza s asfaltem.? Óká.

Odvážné a tím sympatické.

A nebo ne asfalt, ale masti na bolavé ekzematické ruce.

Zní to divně, ale voní originálně divnopřitažlivě.

Pak se ony divno tóny změní do rozdrcených zelených listů a houževnatých stvolů, počínají mléčnutím jemnět, vele delikátně dřevnatět, hutnatět a přimazlovat se k pokožce tak, že máte dojem až fetovací houbičkovitosti, která je připisována spíše jistému zpracování gardenií...

Good vůně, very good.!.

...hm, taková hedvábně plná, delikátně kořeněno živočišně elegantní bílokvětinovka v nechutně drahým auťáku

bez pitominek ze zelenjch lupínků, větviček a jinejch rostlinnějch "vopíčenin"

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 09. března 2022 12:50

Lady Million Paco Rabanne

...květinky s citronky a malinovým nesladkým sirupem, no, spíš malinovou vodou.

Je to fresh a nenáročný.

Po chvíli se vodová podstata vůně začíná plnit uváděným zbytkem ingrediencí...

...no, já vnímám nyní vodu namedovělou s různými květinkami a pořád s příjemnou, jemnou řízností malin.

Tak jako vůně pro náctiletý žáby = óká

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 09. března 2022 12:52

Jean-Louis Scherrer One Love EdP

Proč za každou cenu vymýšlet extravagance, když klasika je tak krásná! Tohle platí pro One Love od Scherrera do slova a do písmene; krabičkou počínaje, přes minimalistický (a maximálně krásný flakón), od počátečních tónů vůně až po její poslední dozvuky za několik hodin později. Pokud bych vůni zkoušela naslepo, asi by mi okamžitě naskočil její mnohem starší bratr, tedy ona scherrerovská „jednotka“ – archetypální vůně let 70. a 80. V prvních vteřinách se na mě vrhly všechny ty mechy, lišejníky a pařezové chaloupky – ostré, pichlavě trávozelené šiky vysílající jasné poselství, koho se chystá vůně oslovit, komu radí couvnout, uchýlit se do bezpečí současné produkce neškodných ovocenek či přelíbezně cukrových gurmánek. Naježený úvod v krátké době ustoupil do pozadí a uvolnil cestu květinovému defilé. Jistou chvíli dominoval překrásný šeřík – ano, přesně takový, jaký nabízí už téměř nedostupná Osé, ovšem na rozdíl on ní se tady za chvíli zařadí do zástupu jiných květinově-dřevitých tónů. Fialka po dešti s kusem hlíny, pudrový (a možná i zaprášený) kosatec, pichlavá, žlutě rozjásaná mimóza. Aktuálně produkované květinovky mě kolektivně děsí sklony k pušivosti. V čem spočívá? Těžko to vystihnout v krátkosti a tak, abych neurazila. Prostě mi přijde, že v parfému některá ze složek jednoduše pošla…..No a přeci se celá várka nevyhodí, tak tam narveme o něco více pačuli, přidáme kašmeran, oblíbenou broskev, nezapomeneme na vanilku…. Mám pokračovat? Není nutné, jistě už poznáváte vůni metra i dalších veřejných dopravních prostředků. Tohle v případě One Love nehrozí – její kytky jsou zahradní a luční, pižmo opravdu pouze lehké, pylové, fixující (žádná králikárna). Šafrán mám ve vůních ráda – ale musí být vzdušný, plast přiznat může, ale nesmí sklouznout k hořícím pneumatikám. Tady je dle mého gusta – prosazuje se hlavně v dalších hodinách, kdy už jednotlivé květinové složky splývají a vůně dostává další rozměr. Éterická, fantazijní (vím, je to klišé), voní jako čerstvé povětří. Nedávno jsme diskutovaly (my děvčata) o mnohem starší Fidji, porovnávaly její současnou podobu s tou dávno minulou. One Love mi tu (pro mne) trochu pozapomenutou Fidji připomněla – křehkostí, něhou, univerzálností. Protože nositelnost a nevtíravost je pro tuto zatím poslední vůni J.-L. Scherrera signifikantní.

Zpočátku jsem ji podezírala ze slabší intenzity, ale dokázala zanechat znatelné obláčky v prostoru, kde jsem se pohybovala. I teď, cca 6 hodin po aplikaci, je její stopa na zápěstí dobře znatelná. Ještě mám přidat další kompliment na adresu parfému, za který jsem dala pouze několik stovek? Tak už jenom poslední zmínka – namátkou některé známé vůně, které mi přijdou typově podobné. Givenchy Ysatis. Caron Farnesiana, Balmain Yvoire, Houbigant Quelques Fleurs l'Original , možná i Chanel N°19…..

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 09. března 2022 12:56

Because It´S You Giorgio Armani

...malina, růže a ten zbytek.

Kiki vůně.

(tohle od Armaniho vnímám jako "velký špatný"...)

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 09. března 2022 13:00

Alien Goddes Thierry Mugler

...namléčnělá vanilka zahuštěná, nevím.?, něčím. Možná tím lehce gumovatým jasmínkem.?.

Jako voní to celkem příjemně, ale rychle se to ztrácí, nemá to sílu, grády prvních Alienů...

Taková insta vůňka