Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 11. května 2024 13:25

A Drop d'Issey (Eau de Parfum Essentielle) (Issey Miyake) - svěží nasládlá zeleně vodní pižmovka s nádechem frézie. Po rozvonění květinové pižmo se telenými masitými lodyhami namočenými ve studené vodě. Naprosto zbytečná odnož, která původní šeříkové A Drop d'Issey nesahá ani po kotníky.

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 11. května 2024 17:27

jerry 

...nový La Nuit Tresor Le Parfum jsi nezkoušela, prosím.?

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 11. května 2024 17:40

Miru 

Dívala jsem se do DTB (taky už si všechno nepamatuju), zatím tam není - takže ne.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 13. května 2024 10:01

La Belle Paradise Garden (Jean Paul Gaultier) - jezírko, ve kterém se mísí vlažná sladká a slaná voda s nádechem kokosového opalovacího krému. Po rozvonění lehoučký piškotový řez s vanilkovým krémem a karamelem. Je to solidně udělaná typická letně plážová vůně, ale nikterak originální.

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 14. května 2024 15:37

Orange Horizon  - Rochas

Velmi sladký pomeranč s kapkou mandarinkové šťávy a lehoulinkým květinovým závanem. Pro milovnice zásady, že ženin parfém smí cítit jen velmi důvěrná osoba - siláž nijaká, drží se spíš pod kůží než na ní, výdrž jako slabá kolínská. Na večerní procházku teplejším večerem do lesa. Tohle žádnou zvěř nevyplaší.

Citron Soleil - Rochas

Opět velmi decentní. Spíš kolínská, ale bez obvyklé ostrosti. Procházka citronovníkovým sadem s cestičkami  obrostlými provensálskými bylinkami. Tu a tam o ně prostě zavadíte.

Je uváděna jako dámská, ale klidně bych ji vydávala za unisex.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 14. května 2024 16:39

salvia 

Tohle by se mi líbilo, Orange asi i naslepo. Eau de něco od Rochas se mi líbí všechny, akorát flakon bych měla tak na 2 dni

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 14. května 2024 18:38

jerry Tyhle dvě Eau de Rochas asi jen na den. Jsou spíš na olfaktorický zážitek, jako vůně na navonění fakticky k ničemu. 

Z letniček od Rochas se slzou v oku vzpomínám na Songe d'Iris. To byla nádhera.  Po třetim použití mi vyklouzla z ruky na dlažbu v předsíni  a vydržela tam vonět celé léto. Krásně, ale kdyby poměr tekutiny a vzduchu byl obrácený, mrzelo by mě to rozhodmě míň. Tehdy jsem neměla na to koupit hned další flakon, takže zbyla jen historka.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 14. května 2024 18:46
Reakce na salvia:

Songe d'Iris. 

​Ta byla opravdu povedená.

U víc vůní je škoda, že je u Rochas přestali dělat (řada Secret taky byla hodně povedená - ale to byly myslím limitky).

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 17. května 2024 19:51

Miss Dior Parfum (2024) (Dior) - nemůžu si pomoci, ale začátek dost připomíná ne tak urputně pačuliovou Coco Mademoiselle - v podobě pudru ze suchých růží, jasmínu a pačuli. Po rozvonění se přidaly ovocné tóny zapudrovaných jahod a vůně se pomalu vytratila. Je pěkná (i když v mnoha variantách Miss Dior tu už párkrát něco podobného bylo)), bohužel ale rychle slábnoucí intenzita a ne-výdrž celkový dojem hodně kazí.

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 18. května 2024 08:08

...nový

La Nuit Tresor Parfum

je

typický mainstream. Solidně drží, je celkem líbivý pro milovnice vůní Lancome a pak i rady Black Opium YSL.

Připodobňují k původní Si Intense Giorgio Armani...

...no, částečně mají shodné ingredience,

ale Si Intense byla zajímavější, propracovanější, s více ingrediencemi, signifikantnějsi. 

Tohle je, pro náročného spotřebitele - nuda,

pro nenáročného - mocpeknavunedrzak