Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 05. dubna 2022 18:43

Miru 

Hlavně za ten nehorázný "novinkový" peníz nestojí. Později snad možná, ale na to lákavé složení radši zapomeň

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 05. dubna 2022 18:43

jerry 

...tak JO

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 05. dubna 2022 21:42

Nina Soleil (Nina Ricci) - pomerančovo-citronový koktejl, který rychle ztratil dech a skončil jako cedrová tělovka s krémovou gardémií a vyšlehanou kokosovou pěnou. Bohužel je to celé dost syntetické, zejména cedr je až trochu štiplavý.

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 21:31

Miru

Olympēa Solar (Paco Rabanne) - nektarově sladká až do medova - je to taková kominace dřevitého prachu s vanilkovými sušenkami a krémovým ylang-ylangen, něco z Manifesta, něco ze Sí, krystalový cukr z BR540 a hlavně v počátku dost kašmeranu. Sama o sobě rozhodně není špatná (flakónek je přímo umělecké dílo), ale je hodně zaměnitelná.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 02:10

jerry 

...děkuju...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 10:51

Miru 

Olympeu Solar jsem zkoušela, mně by se k Tobě hodila, myslím, že by se Ti mohla líbit, alespoň podle toho, jak vnímám Tvůj vkus, ale i na můj vkus jí chybí intenzita, hutnost, konzistence, přijde mi pěkná, ale tak nějak nekompaktní... 

/... a jinak souhlasím s tím, jak ji vystihla jerry ... /

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 11:00

euridike 

...děkuju...

Jo, hutnost mi chybí téměř všude, s tím mám problém...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 21:07

Olympéa Solar Paco Rabanne

...s rozmačkaným přezrálým banánem ylang máčený ve sladkým santalovým mlíku.

Jo, něco z Manifesto, něco(ale ve slabé intenzitě) Elie Saab Girl of Now - asi ten kašmeran a mandlový mlíko,

a je to takový hodně průměrně průměrný, a

nudný.

Jako těšila jsem se na mech a byliny, něco jako moderní chypre trochu, ale byly to akorát agitační kecy.

...kdo nosí tohle, tak ten může i Solarku...:

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 21:32

...pak jsem na ruku ze zoufalství a protože se mi líbil flakon, šplíchla

The One For Men Eau de Parfum Intense

začnu od konce:

když jsem koukla na složení, vypadá to na ultra mužnou pecku. Na druhou stranu ingredience - benzoin, labdanum, pačuli, kůže, i ten kašmeran oblibuju velmi, takže...

...takže mi na kůži zůstalo něco pižmově měkkého, lahodně delikátně kožovitého(jakoby se kůže rozpustila v soli na megajemné hladivé kožené molekuly), ochuceného mírně do nasládla nejspíš neroli a oním kašmeranem.

Musím to zkusit znovu. Je to taková decentní, velmi příjemná, delikátně orientální a delikátně begravitačně kožená pižmovka.

...jenže hned vedle jsem měla novinku 

Pure Jasmine Trussardi,

takže ještě z této vůně se přidal jasmín a magnolie a vanilka, pačuli a neroli mají vůně obě

a

tenhle mix mi na kůži voněl něco jak velejmně kožený Jasmin Noir Bvlgari,

ten původní.

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 21:39

Miru

Ten obrázek u Solar je trefnej

Bohužel zkušenost u mainstreamových novinek mě naučila nedívat se před zkoušením na složení - jsou to zhusta opravdu agitační kecy (které vymyslel někdo, kdo si ke špuntu ani nečichl). 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 21:47

jerry 

...jako, moje anabáze s "voňavkama".

Po těch všech parfémovejch útrapách za poslední dobu, jsem se najehlila a že si objednám zase tu L´Auru.

No, nevím, co, ale nefunguje/nejde mi už tři dny na eshopu Fann dokončit objednávku, řve to na mě, že políčka označená červeně se musí vyplnit.! Jenže mně tam žádný ČERVENÝ políčka nesvítí/vyplněno mám vše a správně

(v mezičase - bylo po pracovní době zák. linky -  jsem se dovolala až na někoho vyššího ve Fannu. Teda napřed mi to nebral. A zavolal sám od sebe až kolem 18h, že už u sebe prac. mobil neměl, a že ten můj problém předá v pondělí asistentkám a ty mi zavolají a budou to řešit...).

Hm, prej je zdravá pěší chůze...

...takže jsem šla na vlak a dojela jsem si dnes odpo do jihlavskýho Fannu pro L´Auru. Jako já chtěla něco pořádnýho hned.!

Jsem zmrzlá jak sobolí h***o, ale spokojená

Takže tak

(co by člověk pro trochu voňavý vody neudělal, že jo)

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 22:18

Miru 

A s L´Aurou jsi udělal dobře.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 22:18

Miru Když musíš, tak musíš. To já znám. Užij si ji!

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 23:12

Miru Čekala jsem pointu, že ti tu L´Auru pošlou zadarmo jako poděkování za to, že jsi upozornila na nefunkčnost e-shopu.

Ale rozumím ti. Když nutně potřebuješ konkrétní vůni, je každý den dvakrát tak dlouhý.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 04:40

jerry Dalia Fleur 

...děkuju Vám

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 21:10

Confetti (Lush) -  zelené fialkové lístky i s několika drobnými kvítky, které velmi rychle upozadila růžová růže v cukrové krustě. Růže postupně nabyla podobu lehce olejnatou, s trochou suché pelargonie a celek velmi výrazně připomíná potpourri. Každopádně povedená vůně.

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 11. dubna 2022 20:30

Les Fleurs de Lanvin: Blue Orchid (Lanvin) - Modrá Orchidej je krycí jméno pro Modrý Kosatec - je to přímo kosatcový soliflor. Zpočátku kosatec svěže semišový, po rozvonění bělostné kosatcové mýdélko poprášené pudrem. Tak tohle je opravdu hodně povedené (a solidní výdrž je příjemným bonusem).

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 12. dubna 2022 13:10

La Nuit Trésor Intense (Lancôme) - růže s pačuli a kašmeranem (kašmeranu je tedy víc než hodně, v jednu chvíli přebil všechno). Naštěstí potřebovala hodně času, než se dostala šanci projevit gurmánská třešeň v podobě třešňového krému do pralinek. Ale i tak je kašmeranu pořád hodně. Celkově vzato je to taková fúze La Nuit Tresor a La Nuit Trésor Dentelle de Roses, takže nic nového ani objevného.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 12. dubna 2022 13:14

jerry 

...já se tak těšila, že bude vůně s třešní nějaká levnější a třeba lépe držící než Lost Cherry. Ale tohle je zoufalství...

...chemie a lacinost.

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 12. dubna 2022 14:30

Miru

Je to opravdu bída. Samozřejmě vyzkoušet můžeš, třeba na tvé kůži vyzní jinak (intenzita i výdrž by ti vyhovovat mohly).