Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:07

jerry uaaaa, tady někdo opisoval, ne? Aspoň podle složení...

hned, jak Evanilla odepsala, musela jsem si stříknout na zápěstí- myslím, že si tu vůni v budoucnu stejně nakonec pořídím z nostalgie. První drahý flakon, který mi koupil muž- ještě před dětmi. Chodil mě očichávat za ušima a šeptal, jak krásně voním  

Nicméně teď druhý den testuju Fracas, pomalu si mě obmotává a dává smysl výrazům jako "masozřavá tuberóza, žvýkačkový tón, lesní jahody, vůně pro velký holky". Pro mě má fantastický drydown.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 15:51

jerry CPO by nevadil, i když postřik je postřik A když jsi mi poradila vetiver, našla bys i nekadidlové kadidlo? Tedy třeba gurmánské nebo jinak kamuflované. Nějaký olej? Zatím moje nej kadidlo je Merchant of Venice Mystic Incense a Oriza L. Legrand Rêve d'Ossian. A Paestum Rose, ale další růžovou vůni úplně nechci.

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 16:14

Evanilla neškodné a moc pěkné kadidlo pro mě představuje Ouarzazate ze série Incense od CdG, ale ráda si společně s tebou počkám na další tipy. Průzkum mě děsně baví

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 16:54

marieu Kdysi jsem zkoušela celou tu řadu a na mě to byla kadidla moc přímočará. To sice ráda čichám, ale nechci tak vonět

Chtěla bych něco, kde je kadidlo patrné, ale jsou tam další tóny a bez (propolisové) ambry. Ale to sháním už pěkných pár let.

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 17:05

Evanilla no jo, tak to bude asi náročnější projekt.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:12

marieu 

Tak porovnat složení mě nenapadlo - ale máš pravdu, ta shoda je. Ale nejsou stejné - pro mě je Afrique vyšší liga (bohatší jak obsahově, tak vývojově, o zmiňované intenzitě a výdrži nemluvě).

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:26

jerry značím si! Na tvoje typy na arabky já rozhodně dám!

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:28

Evanilla 

Jako první mi naskočil Chaos od Donny Karan (a jako druhý Black Cashmere taky od ní - ale ten se už dlouho nedělá, takže nic).

Lutens - La Religieuse, L´Orpheline, La couche du diable, Serge Noire

Tom Ford - Vert d´Encens, Bois Marocain, Fougere Platine (jen nevím, jesli nebudou pro tebe až moc do pánska), Shanghai Lily, Vanille Fatale, Plum Japonais

A ještě Timbuktu.

CPO:

El Nabil - Musc Sultan, Oud Orient

Linah - Bois Imperial

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:29

marieu 

Takže až se netrefím, budu drze tvrdit, že je to pouze výjimka potvrzující pravidlo

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:31

jerry Děkuji Lutense tedy už vynechávám. Plum Japonais jsem měla, ta byla úžasná, ale smutná.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:25

Verveine Agrumes / Citrus Verbena (2020) (L'Occitane) - sladký citron se rozvoněl do sladkokyselého citronového bonbonu s pižmem. V jednoduchosti je krása...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 23:09

euridike jsem objevila tvou recenzi na grey vetiver od forda

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 14:01

viktorka_od splavu 

Jé, děkuju...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 07:45

Caribe (dám.parfém od Mona Cosmetic) přesunuto do správného vlákna : vůně staršího data

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 08:40

teena-s 

Caribe jsem měla taky - koupila jsem si ho jako středoškolačka a jen proto, že se mi líbil ten flakónek (myslím, že ho pořád u rodičů ještě mám). Ale vůni jsem nikdy nenosila, jen si ji tou skleněnou tyčinkou vždycky ťupla na ruku. A myslím, že by se mi líbila i dneska.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 09:38

jerry řekla bych,že by se i dnes líbila nejedné parfumaniačce,nicméně posuzuji podle vůňky z archivního flakonku,koupeného před několika lety z internetu a nejsem si jistá jestli byla takhle cítit "zamlada",je to to, co si pamatuji ale stářím mohla degradovat a po hodině už ji cítím jen velmi slabě,řekla bych,že mívala větší sílu.Pokud bych nervově zvládla frontu na poštu-klidně Ti vzorek pošlu,třeba Tvůj zkušený nosík rozklíčuje něco zcela jiného ;)

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:02

Yes I Am Pink First (Cacharel) - sladký ambroxan je až otravný a docela dlouho vytrval, ale s notnou dávkou trpělivosti se lze dočkat sympatického uhlazeného pomerančového květu.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 18:20

La Nuit Trésor Nude (Lancôme) - synteticky nasládle parfémovaný tělový krém. Naštěstí je to aspoň jemné. Proboha, proč jen se toto jmenuje Tresor?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2021 18:24

Prý vůně pro stařenky. Gabriella Sabatini. Je v ní zimolez! Spooooustu zimolezu a voní dlouho. Jsem asi stařenka

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 21:29

MhaTu jsem nosila někdy v roce 1991 a připadala jsem si v ní "zápaďácky" .