Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 23. února 2021 15:39

Gres - Extreme Pureté

Silná, svěže citrusová vůně, lehce kořeněná. Jako ovoce s hřebíčkem, takový ten rychlý "kompot" v hrnci, z jablek nebo hrušek. Po rozvonění je tlumeně citrusová, ale navíc cítím další ovocný mix - švestky a později meruňky. Je příjemně sladká a připomíná mi lehkou ovocnou Benghal od Lancome.

Gres - État de Grace

Snaha o jemnou, ženskou vůni, ovšem s neurčitými ingrediencemi - květiny (asi růže) jsou postupně pokryty jemným popraškem (asi pudr) a rozpuštěny (asi v mýdle). Poprašek mi připomněl proteinové polévky z luštěnin, naštěstí to trvá jen chvíli, opravdu nevím, kdo by se pudroval moukou z hrachu nebo ze sójových bobů... Aspoň to není přeslazené. Nakonec se vůně ustálí na neurčité vůni rozměklého růžového mýdla, které postupně schne a rozpadá se.

Gres - Fruit de La Créativité

Od začátku je mi vůně podezřele povědomá - ale jistě, ovocná růže s arabským nádechem. Tisící a první evropská arabka, příjemně umíchaná, nic nevyčuhuje, snad jen lehce dezinfekční tón, který je tu ovšem žádoucí, to bude určitě ten "jakože" oud. Připomíná mi různé (levnější) arabky, např. od Rasasi. Drží dlouho a je příjemná, z trojice vůní této edice se mi líbí nejvíc. 

Takže...

Zmlsané nosy budou asi zklamané obyčejností, ale osobně mám pro značku Gres slabost a líbí se mi v nich i to levné, mírně umělé. Tři vůně edice Les Signes se i hezky doplňují -

- Grace je ta hezká, hodná, nenápadná

- Créativité je ta zajímavější, která přiměje okolí otočit se za ní

- a Pureté je ta, kterou na sebe obě stříknou, když si půjdou zaběhat :)

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 23. února 2021 16:40

daniela Jé, Benghal, s chutí jsem si (alespoň ve vzpomínce) tu vůni vybavila. Grès mám také ráda, už kvůli Cabochardu.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 23. února 2021 16:55

daniela počuj, veď sa neospravedlňuj za lacnejšiu značku. Gres sú mnohé fajn, ja sa zas plánujem pustiť do Glorie Vanderbilt (keď prídem na to, čo s načatými flakónmi, tu mi to asi kupovať nikto nebude...) a zmapovať si viac starších Coty.

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 23. února 2021 17:06

Shalimar Philtre de Parfum Guerlain

...levandule v ledové citronové šťáve bez citrusovosti zastrouhnuté hromádkou měkce čerstvého bergamotu

...delikátně sametovodřevitě drhnoucí kosatec ohlazený vlahou, tlumeně čokoládovou polevou

...vanilka prostupující tmavými zmačkanými listy pačuli jak molekuly konejšivého světla a lehkosti, aby přitáhly do svých osidel chuť balzámu tolu...

...zeleněvanilková nasládlost přecházející až nasládlosti naovocnělé s podrahovou, hebkou  kouřovostí s patrnými akcenty kadidla

Stručně.?:

zeleně ovocný, měkký/zkrotlý Shalimar.

Kdy ono "zelené ovoce" vytváří později dojem jisté čajovosti.

Pěkné.

Nikoliv však převratné.

Varianta na líbivý Guerlain. ...na líbivý a snadno nositelný 

Shalimar

EDIT: ...tak už nyní, po pár minutách se mi vůně na kůži rozpadá do "něčeho jaksi nijakého". Sice příjemného, ale zapomenutelného. Škoda, začátek i srdce = dobré. Základ = nestojí za řeč...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. února 2021 20:06
@Miru taky mě "filtr" jaksi zklamal ,taková škoda při tom potenciálu...
Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 23. února 2021 20:51

daniela 

Pro Gres mám taky slabost - Cabaret je jedinečný, o Cabochardu se již zmínila Fleur.

A Cabotine je v poměru cena/výkon ve své kategorii nedostižná.

 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. února 2021 21:57
Reakce na teena-s:
@Miru taky mě "filtr" jaksi zklamal ,taková škoda při tom potenciálu...

​Mě taky. 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 24. února 2021 08:34

jerry Škoda, že se Gres u nás moc neprodává, ani nevím, jestli jsem ji vůbec kdy potkala v parfumérii...

slniecko Dílem ospravedlnenie, dílem varování pro další ("zmlsané" nosy

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. února 2021 13:03

daniela Kdysi ji vedl Fann, ale to bylo někdy v 90. letech .

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:37
Y.Rocher So Elixir Purple : Bonbonkově sladká tuberoza,která vážně voní fialovým dojmem,čerstvě tabáčkový jemný vetiver-žádný popelník,zprvu urputně naslazené Angelovské pačuli postupně uhlazené mýdlovým benzoinem. Klasická,žlutá So Elixir mi ve výsledku připomíná Coco Mademoiselle,tuhle Marie oblíkla do jiných-zářivějších "hipíkovských" šatů Vůbec není špatná,z rukávu jí cítím i pár dní,jen je taková...rozpustilá,odrazová, typově bych přiřadila k Lanvin,Juicy Couture nebo Lalique, teprve navlhlým živočišným teplem dospívá k rozvonění lehučké sladce lascivní sklepní plesnivinky a tady ji povyšuji ke"gerlénům" ,které pro ten tón zbožňuji(Iris Ganache/190ans) a posouvám mezi vůně jež toužím nosit. Práci M.Salamagne např. pro A.des Ors považuji ovšem za výrazně vyšší level...ale někde s tím začít musela :D
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 01. března 2021 19:39
A.Delon Lyra 2 : tak to je čerstvý vánek do mých parfémových plachet...Voní to jako něco,co už dloouho znám a samozřejmě si nevybavím co to je.Zvláštně nasládlá ,ale určitě, červená kompozice,nemůžu to označit přímo za jahody s broskví ale ovocně šťavnaté to jest,trochu navinulé,hebce vláčné až sametové ylangem,růže ,která by klidně mohla být kořeněným karafiátem,trochu mýdlově lesklé ,aerosolové lakem na vlasy(?) a zajímavé,poctivé řekla bych,uvítala bych větší prostorovost a výdrž ze vzorečku taky není mega ale při postřiku věřím v sílu parfémů typu Coty/Grés
Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 02. března 2021 19:08

Oud Musc Narciso Rodriguez

...v likéru rozpuštěná, nasládlá myrta provzdušněná pepřem,

jež hebkému, plnému a delikátně olejovitému pižmu dodává pikantně lahodnou mikronakyslost.

A to vše objímá lesknoucí se kadidlo.

Kadidlo, jak mýdlová bublina, nafouknutá k prasknutí, plná své vlastní plyšově narkotické vůně, opojnosti, svůdné mystičnosti.

Epikurejské...

(škoda, že se ve chvilince ztrácí, rozmázává do neurčita... Chybí tomu grády a výdrž. Škoda)

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 02. března 2021 19:21

Rose Musc Narciso Rodriguez

= Paestum Rose.

Růže s kadidlem, hříchem, hutným nasládlým pepřem, s měkce balzamickým nasládlým alkoholem, 

s větrem letícím skrz vysoká vItrážová okna kostelů,

s delikátně navinulým, přezrálým, velmi přitažlivě, tlumeným ovocem,

které teplem a časem samovolně pouští vlastní šťávy na, tisíci návštěvníků ohlazené dřevěné lavice a ty se tekoucí sladkostí zbarvují do téměř černé...

Velmi kvalitní a velmi dobrá vůně.!

Černo rudé zlato.

Zlatočerně rudá.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 02. března 2021 21:20

Miru to slovo "hnijící" mě děsí, to nevylepší ani "luxusně hnijící", jestli se vůně opravdu pohybuje na té těsné hranici mezi dekadencí a rozkladem, tak nic pro mě.

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 03. března 2021 03:54

Fleur 

...ach jo, tak to opravím

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 03. března 2021 07:18

Miru to jsi nemusela , já to brala jako výstrahu, abych se vůni vyhnula.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. března 2021 16:16

Eve Truth - Avon

Ovocná …

Tohle je pro mě osvěžující salát z letního ovoce s dotekem pivoňky. Vůně poměrně sladká, ale optimistická, příjemná a dobře držící. Vnímám její romantický charakter, díky kterému mě baví.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. března 2021 14:22

Incandessence Enjoy - Avon

Léto ...

Barva flakonu i samotné vůně pěkně koresponduje s čichovým prožitkem, který mi Incandessence Enjoy navozuje. Vůně je to letní, sluníčková, v úvodu ovocně svěží, později spíše květinově krémová. A takový oranžovožlutý optimismus si v sobě nese od prvních tónů až po měkce pižmový základ.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. března 2021 11:43

Maxima - Avon

Na úvod ovocná, později nasládle květinová a trošku dřevitá vůně. Mám v ní zlaté a měděné tóny barev, mám v ní teplo pozdně letních paprsků slunce, lehounké šustění sušených kvítků a klidnou nostalgii žlutých slaměnkových hlaviček.

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 13. března 2021 22:26

Quatre en Rose (Boucheron) - sytě ovocné květiny posypané krystalovým cukrem, které na chvíli púsobily dojmem, že mají našlápnuto k dalšími z klonů La Vie Est Belle - naštěstí včas uhnuly směrem k syté růžové růži s třešňovými květy, pokrytým tenkou cukrovou jinovatkou a kouřově pačuliovým prachem. Je sytá, je sladká, není ulepená....stejně jako mnoho podobných.

Cool Water Mera Collector (Davidoff) - na počátku hodně podobná původní cedrové Cool Water, ale jen s malou stopu její štiplavosti. Ale pak se začala ubírat úplně jinam - do podoby sladkého pudru z marshmallow, ze kterého pak po rozvonění "vykvetly" nasládlé průsvitné sněhobílé okvětní plátky. A cedr povlává kolem dokola.