Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. března 2021 17:30

Tiffany 

Zpočátku jiskřivá, osvěžující, citrusová vůně, do které se však po chvíli začíná vkrádat plastový tón. Umělé květiny. A pak už nic. Výdrž na mé kůži asi pět minut.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. března 2021 11:31

Over The Musk - Mugler

Parfémový minimalismus …

Lehounký závoj vonící trošku po bylinkách, trošku po dřevě a maličko pudrově. Vůně působí velmi étericky a za krátký čas ji ze sebe vůbec necítím.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. března 2021 22:05

Living Lalique

V béžových tónech …

Tahle vůně je celá taková umírněná a ukázněná. Trošku sladká, lehce dřevitá, něco málo květinová a špetku vanilková. Vše dohromady vzorně promíchané, opracované, do hladka zaoblené. Působí na mě decentně, noblesně a béžově. Pěkné je to.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 19. března 2021 17:31

Carolina Herrera - Very Good Girl

Příjemné překvapení. Flakon se mi nelíbí, ale minimálně z fotek vypadá líp, než původní černý střevíček. Vůně je moc příjemná, milá, pro mě velmi povedená a levnější (ač přesto příliš drahá) náhrada ze Delinu. Však se na ní také podílel Quentin Bisch, který je pod Delinou podepsaný. Ovocná růžička, jemná a přes ovocnost krémová a lehounká, nic štiplavého. Ovoce (liči) je svěží a plné šťávy. Nikde nic nedrhne, od začátku působí kvalitně. Poměrně sladká, ale ne jedlá. Typově jako D&G L'Imperatrice a hodně vzdáleně příbuzná Guerlain Nuit d'Amour, která je ale přeci jen dospělejší. Ovšem cena je tedy hodně mimo - 50 ml za necelé 3 000 Kč. Až cena spadne, zauvažuju. Parfém pro pobavení...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 19. března 2021 18:02

Cacharel - Yes I Am Glorious

Urputně šampónová, syntetická, divně kyselá želé-bonbónová broskev. Barevně je flakon mimo - tohle není broskvově nude. Možná tak téměř nude šestnácka, co špulí zadek do rytmu na tiktoku a posílá broskvičkové "juicy ass" smajlíky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. března 2021 18:10
Reakce na Evanilla:

Cacharel - Yes I Am Glorious

Urputně šampónová, syntetická, divně kyselá želé-bonbónová broskev. Barevně je flakon mimo - tohle není broskvově nude. Možná tak téměř nude šestnácka, co špulí zadek do rytmu na tiktoku a posílá broskvičkové "juicy ass" smajlíky.

​Škoda! Takovou hezkou barvu to má. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 19. března 2021 18:17

Dalia Barvu ano, flakon taky nemusím, stejně jako střevíček Good Girl... mám původní Yes I Am, ale ta je zajímavá, je něčím jiná, mléčná, hravá (byť ano, taky syntetická).

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. března 2021 10:28

Rose Musc Narciso Rodriguez

- k recenzi jerry není co dodat...

...snad jen - že je naprosto krásná...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. března 2021 15:48

The Scent Pure Accord - Boss

Citronová pižmovka s tóny jasmínu a medu. Ač to působí malinko plastově, tak se jedná o vcelku příjemnou, mladistvou a nenáročnou vůni.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 22. března 2021 17:52

La Vie Est Belle Soleil Cristal Lancome

ylang vyšlehaný do máslové pěny, s vanilkou obarvenou mandarinkovou šťávou.

Jako není to špatný, asi to bude líbivý.

Ale mě to votravuje.

A ke všemu ten ylang tam dělá "rostlinné jedlo" a to nesnáším.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 29. března 2021 17:48

H.Boss Alive edt,

už chápu,proč posílají vzorek zdarma...

jako nečekám moc od této značky ale měli pár vůní,které se mi dřív líbily,buď mi vážně tak zparchantěl nos nebo to fakt nechápu,

taková jakože mladistvá rozjásaná laciná, sladce vyčichlá citrocedrová otravná voda,asi nepůjde umýt když se mi tak nelíbí,poslední dobou jsem nenarazila na nic alespoň hezkého nebo nositelného co se středoproudu týká,ještě bych ráda očichala Miru zkoušenou sluneční LVEB a pak už asi zanevřu a budu se uchylovat jen ke"starým"osvědčeným kouskům (skoro 2000,- za tohle...)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 29. března 2021 18:51

Alive Hugo Boss EdT

...jako takhle - TOHLE pro mě fakt není.

ALE není to špatné.

Je to měkce křupavé, tlumeně jablečnomandarinkově šťavnaté, a jemně příjemně hustě nakyslé.

Na léto, pro - teda - hooodně nenáročné nositelky nebo tak slečny cca kolem deseti let..?.

Stručně.?:

když oloupete kůru z mandarinky a z pomerančů a na prstech vám ulpí lehce lepkavá zastřená a vlastně hebká oranžovocitrusová hořkost.

Podprahově navanilkověle nasládlé jasmínem a má to v sobě takový tmavolahvově zelený tón z jehličnanů/jakoby vánoční vůně živého stromu, a s tou orange hořkostí je to příjemný.

Škoda, že se to v krátké době jaksi rozpadne...

No, fakt to není blbý.

No, fakt ale ne pro mě

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 29. března 2021 20:00

Miru 

... vystihla jsi to přesně...

//btw - poslední dva dny furt poslouchám dokola AL - a vždycky si na Tebe vzpomenu... //

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 29. března 2021 20:04

euridike 

...ach, ten už je víc jak deset let moje láska!.

(z těch novějších zbožňuju

https://www.youtube.com/watch?v=B1MVolBz6iY

https://www.youtube.com/watch?v=m1zofStvKHY

On se mi nikdy neomrzí...)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 29. března 2021 20:05

euridike 

...a děkuji!.

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 31. března 2021 11:11

The One Disguise (Oriflame) - perlivá malinovka, která nejdřív zesládla až tak, že se nebezpečně přiblížila k hraně ulepenosti. Ale naštěstí zavčasu nasadila zpátečku a rozvoněla se do velice příjemné pačuliové maliny. Překvapivě povedené.

Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream (Valentino) - laciný citrusový drops rozpouštějící se ve stejně tak laciném cedropižmu, sladce ovocně květinová mezihra a ve finále se k mé velké úlevě rozplynula do nasládlého cedropižma. Štiplavá, syntetická, laciná a dost nepovedená...

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 20:06

Mauboussin in Red (Mauboussin) - nikdy by mě nenapadlo, že BR540 vonící jako plech posypaný krystalovým cukrem a politý jodisolem se stane hitem (sice se mi taky líbí, ale na jiných). A už tuplem by mě nenapadlo, že se najde tolik variancí na "dezinfekční téma". Mauboussin In Red variací je variací vcelku podařenou. Sladkokyselá ovocná svěžest, která se prohnala začátkem, získala podobu sladkokyselého ovocného želé, ve kterém je ponořená rudá růže. A vše překryla stará známá kombinace nerezového plechu a lehkého jodisolu. Oproti BR 540 je lehčí, ovocněji svěžejší a není tak halasná. Ale nějak nechápu důvod, proč renomovaná klenotnická firma pustí do světa (byť v krásném a originálním flakónku) něco, co je evidentním klonem jiné populární vůně. I když právě v tom možná ten důvod bude - zákazník upřednostní to, co zná odjinud. Kdož ví...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 16:58

Blue Fortune - Novellista

Citrusově svěží, dřevitá, bylinná a trošku květinová vůně se špetkou prachové sladkosti. Pěkná.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 09:40

...tak i já

Blue Fortune Novellista

...modrá limeta, fakt že jo.

Modrej, jinak žlutozelenkavej malej citronek.

Mikrohoblinky cedru rozvařený a chladnoucí v puškvorcovo jablečný vodě.

...a protože jednu kikinu nebaví zrovna uklízet, vytírat s fresh duft  podlahu, lupne tam panáka ginu...

(a nebo dospělá víla relaxující mezi modří světa - mraky, obloha, moře a oceány. ...ale ten alkoholovej jalovec tam je furt)

Osciluje mi to na hraně mezi  trapným odérem čisticího prostředku a

lehce přidrzlým příjemným osvěžením vonícím opravdu modře.

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 12:57

Miru 

Na to, že se Novellista prezentuje jako niche značka, je to bída - vyzkoušela jsem všechny (Deep Moon mám teď rozzkoušený jako poslední) a je to dost bída (jen 2 z 9 by u mě "prošly").