Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:05

Mha Odpověď jerry přišla dříve a je naprosto přesná!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:03

Mha 

Tak s tou vůní mosazi jsem na tom podobně - dokonce mám doma schovanou starou kliku z už neexistujících dveří, které jsem se dotýkala celé dětství, přede mnou i prarodiče a praprarodiče, prostě krása...


A až teď jsem v dtb koukala, že na mnohých DdL voní spíše jako jemná a neškodná mléčná vůně - na mně tedy ne, na mně se stalo přesně to, co měl Lutens v plánu - mléko s kovovým akcentem krve, fakt divné a znepokojivé /obzvl. v teple/...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:22

Díky všem, já vám zase napíšu, až si s něčím nebudu vědět rady, parfémové kmotřičky sudičky

Offline clothilde
Avatar
1779 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:35
Reakce na Miru:

...ano, parfémy, vůně - vlastně čehokoliv, kohokoliv - je závislost.

Nádherná...

(nechci psát, že neškodná. Někdy totiž to přivonění k jistým flakonům je masakr...)

​Nadherna zavislost , to muzu potvrdit. Loni jsem sebrala odvahu a sla na brnenske parfemove setkani. A hned ziskala prvni ulovek - Flash Rose. Zacala jsem procitat recenze, diskuze a policka se rozrusta... A ja vic a vic rozsiruju obzory ....

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:46
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:06

...koupila jsem si pánskou košili(šedou) a pánský kalhoty(perfetkně šitý, dlouhý). Mám velkou radost! No, a k nákupu jsem dostala malé balení vůně

DayDee Martin Dejdar

- voní růžovým dřevem nasládlou citronovou kůrou, delikátně orientálně změklou zásluhou kardamonu a jasmínu,

kdy jasmín pak ještě v kombinaci s pižmem a větvičníkem celou kompozici hebce proslazuje,

a rozmarýnově bylinná větrovost s delikátně dřevitým vetiverem přidává  pocit čistého těla vymydleného pánským hedvábně fougere aldehydovým oblázkem z oficýny.

...typově mi spadá do kategorie Allure Homme  Blanche Edition - čili velmi příjemná, hladká, akorát hustá citrusovka na delikátních dřevech s mýdlovými akcenty.

Teplá svěžest. Osvěžující teplo. Citrusovomýdlově chladivé pižmo. Delikátní, téměř éterická dřevitost.

Přestože nekomplikované, řekla bych, že dost dobré.

...pro akurátní styleborky(aby neměly případné ujímání) - namísto orvaných šorynek si přimyslete černý nebo šedivý vlněný ale tenoučký kalhoty s puky. Ale jde mi o tu bílou košili - materiál, střih, kombinace s jemně opáleným tělem, způsob rozhalenky..., červené rty. Pak vůně, v kombinaci s tímto outfitem oznamuje, že i v horku může člověk vonět čistě, měkce svěže, delikátně gentlemansky elegantně

...a k tomuhle se mi DayDee moc líbí proto, protože přestože dáma již není pitomoučká, má už svůj styl, ví, že čáp děti nenosí a princové na bílých koních jsou(ale asi tak hojně, jak vyhrát ve sportce), tak má mladého ducha/duši lehce divoký holky, který v hloubce očí svítí pořád jiskry...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:13

Guerlain Mon Guerlain Eau de Parfum Intense - pro mě hutnější verze původní Mon Guerlain, ale pořád mi nic neříká. Vanilka s levandulí - dobrý nápad a kupodivu jim to šlape, jak jsem se ostatně mohla přesvědčit u YSL Libre. Ale tady jim to kazí tonka, která "dělá Zagorku" a odmítá spolupracovat, šourá se za nimi a celé je to nějaké unavené. Vlastně se čím dál tím víc přesvědčuju, že nemám ráda tonku, která mi kazí jinak slibné vůně.

Al Haramain Junoon Rose - na začátku bylo takové krásné deja-vu, kdy mi Junoon Rose připomněla Fordovu Violet Blonde a jaká škoda, že z ní po rozvonění zbyl jen ten její jemňoulinký semíšek. Ale co se Junoon Rose nedá upřít, je originální kouřově-metalický akord, který doplňuje květinové tóny. Takže to není žádná naivní růžička. Vlastně to není vůbec moderní pojetí růže, ale spíš pudrová klasika, kde růže jen velmi decentně doplňuje ostatní hořkosladké květy.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:05

Miru 

Vím, že už mi někdo říkal, že tahle Dejdarova vůně není vůbec špatná; docela by mě zajímalo, jaký nos za ní tady v ČR stojí... A recenze opět /a ještě jsi obohatila můj tezaurus o slovo "šorynky"/...

Evanilla 

Mon Guerlain EdP Intense vidím/cítím úplně stejně, napsala jsi to moc pěkně a výstižně...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:21

teena-s 

Mám neodolatelnou chuť jít si objednat Guilty Intense... A moje pocity ohledně toho jsou: , ale taky , tak nevím... Ale asi na to dojde, takže - děkuju pěkně!

//Tady vidíš, co se mnou dělají ty Tvoje báječné recenze!!!//

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:46

euridike Jen si udělej radost, té není nikdy dost.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:54

Dalia 

Když to já jsem se právě nikdy nenaučila - dělat si radost, u mě převládá ta praktická výchova mé babičky, ale je fakt, že by to člověk umět měl...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 15:58
@euridike no snad Tě Gucci nezklame příliš,snad nebude úplně blbá,není dost divná,obsahuje i notnou příměs a dávku mých dávných citů a vzpomínek... Ovšem vážně si na ní cením to,že se mi líbí stejně jako tenkját... :D
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 16:01
@Miru mně by naopak úplně přesně šly tyhle kraťky k Dejdarovi(Slunce,seno,erotika jak vyšitý)mladej Ital :D ale jeho vůni by mě teda nenapadlo koupit...,díky Ti za rešerši
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:13

teena-s 

Slunce, seno, jahody - k tomu tak vůně od Dermacol či Guess. Dejdara by si tím fakt urazila. S tímhle šoryny nesouvisí

teena-s euridike 

ad Gucci Guilty

...líbí se mi moc, strašně ráda jsem ji čichala kdysi na kolegyni. Ale, když jsem ji dala na sebe já - jednak mě začala v pár minutách nudit, a druhak - v dalších minutách zmizela...

No, mnohem víc se mi líbila Guilty Black, jenže ta měla výdrž přímo směšnou...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:19

teena-s 

I když to tak asi nevypadá, tak já mám některé typy mainstreamových vůní fakt ráda, třeba DKNY je něco, na co si nenechám sáhnout, tu prostě miluju! Navíc - tady se mi vcelku líbí složení, vím, že už jsem ji kdysi zkoušela... No prostě jsem po ní teď tak nějak zatoužila, znáš to - The Heart Wants What It Wants...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:22
@Miru hihi ale slušely by mu :D nějak nemám ani Gucci úplně prozkoumanou,tahle je jejich jediná co se mi líbí a zároveň i drží,Envy jsem kdysi darovala jako svěženku mamce,jejich květinovky téměř necítím
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:25
@euridike jen vyzkoušej-těším se na Tvůj dojem a pocit a DKNY asi nemyslíš jabka,že ne? :/ pokud myslíš nějakou Energize tak to bych pochopila-kombo raj.listy a bříza je dost úchylný :D
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:25

teena-s 

Mně se líbila Gucci Intense Oud, ta se IMHO povedla... Ale třeba klasická Gucci by Gucci mi docela lezla na nervy, na mně byla strašně ulepená a otravná, ale asi to bylo mnou - a dost mi připomínala Silver Rain od La Prairie, ten je ale mnohem lepší, protože postrádá tu sladkou lepkavost...

- tahle DKNY je kombo rajčatové listy + citrusy + vodka - svěží, ledová, krásná...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:29

teena-s 

... jo a ty kraťasy na fotce Miru mně připomněly Haberu...

A vidím, že máš Dune, jestli je to ta původní, tak ...

Miru 

Ale ta košile na fotce je fakt krásná, tu bych brala, akorát já bych pod ní měla tílko, nebo bych ten výstřih trochu pozašila - takže bych celý dojem totálně zničila a byla naprosto out of style...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:31
@euridike stříbrnou kapku jsem na"žádost" dostala od přítele a tehdy stála asi 3tis v kamenné parfumérce a od té doby jsem nikdy nic za takovou cenu nekoupila :( Byla jsem z ní naprosto u vytržení,byla sladce jiskřivě stříbrně dřevitá,flakon jsem teprve nedávno dostříkla a nechápala co mi na ní kdy vonělo... ovšem mohla i degradovat stářím že