Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9009 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 20:33
Reakce na teena-s:
Cest la fete bychom v repertoiru neměly? ;)

​Neměly

Mám ji na seznamu k vyzkoušení už roky, pamatuju si, když ji měli cca před 10 lety v Sephoře, ten flakón se mi moc líbil. Sice jsem ji tam letmo zkusila, vím, že se mi (tehdy) líbila, ale pak se nějak rychle ztratila.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 22:19
@jerry škoda,velká škoda pak už byla jen eBay za moc eur
Offline jerry
Avatar
9009 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 14:58

Déjà Vu White Flower 57 (Kayali) - jemná zelená gardenie s lehkým tónem sladkého ovocného likéru, který postupně vymizel. Rozvoněla se do ostřejšího pomerančového květu s nasládlým generickým kašmeranem. White Flowers ano, ale Déjà Vu se nekoná.

Black Amber & Patchouli (Dermacol) -  docela mě zajímalo, jak si u Dermacolu představují černou ambru - jako sladké vlhké dřevo, A v kombinaci se vzdušnou zelenou pačuli se zeleným jehličím je to překvapivě lehké a originální. Cedr v dojezdu, promíchaný s kamennou drtí a trochou jehličí, už vůbec není špatný - připomíná ozvěnu Terre d´Hermes.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 13:14

Avon Collections - Violeta

Něžná violetka …

Květinkově nasládlé a do krémova laděné voňavé pohlazení. Jednoduchá, ale příjemná vůně.

Offline Luna
Avatar
10438 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 14:01

Dalia Mne se libi moc ta fotka.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 14:08

Luna Díky!

Offline jerry
Avatar
9009 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 14:17

Dalia 

Značím si k vyzkoušení...protože fialka.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. ledna 2021 14:27
Reakce na jerry:

Dalia 

Značím si k vyzkoušení...protože fialka.

​Není to žádný zázrak, asi budeš zklamaná. Dostala jsem ji darem, ale na dny, kdy chci něco lehkého a jednoduchého, není špatná. Výdrž na kůži je slabší, do hodiny je pryč, ale na oblečení vydrží dlouho.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 11:06

Sublime Nature Tuberose - Oriflame

Tato vůně pro mě představuje krásné jarní ráno, vonící bílé květy vykoupané ve studené rose, jemný, ale přesto svěží vánek, ptačí zpěv ozývající se z všudypřítomné zeleně a takovou tu mou soukromou tichou radost ze života.

Čerstvé jarní květiny s lehkým dřevitým akcentem a stopou mechové zemitosti. Pro můj nos opravdu krásná vůně, která s přehledem strčí do kapsy i leckterou niche.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 11:50
Reakce na Mha:

teena-s

Jejej, stále se dozvídám nové věci. Vypadá to, že bych potřebovala u nákupu parfému návod psaný jako pro Američana. Takže počkat na teplo... Je to konkrétní složka, která potřebuje slunce? 

​Tak orientální růže se obecně lépe rozvoni v teple. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 04. ledna 2021 11:53

wendulka Aha, dobré vědět. A když už tě tu mám, co je to za složku, která dělá slanou vůni? 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 12:31
Reakce na euridike:

ADDICT Dior

Chápu, že Miru /a nejen ona/ originální a původní Addict milují. Je to velká vůně. Je v ní totiž ještě ten klasický beau monde akcent, co už se z dnešních vůní velkých módních domů takřka vytratil...

​Přesně!!!!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 12:32

Mha 

Tak záleží na druhu slanosti. Nejčastěji to bývá kašmeran a vetiver. To myslíš teď tu 1888? Tam konkrétně jsem slanost neměla.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 12:35

Mha

jemnou slanost někdy dělá ambra - takovou tu špetku soli v sušenkách, bez které by nebyly tak dobré

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 12:42

alibi

Myslíš ambergris? To máš pravdu. I když já osobně ji mám zaškatulkovanou jako balzamický hořkoslaný máslový tón a to můžu narozdíl od kašmeranu, když jde do slana. Vetiver jak kde.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 12:44
Reakce na wendulka:

alibi

Myslíš ambergris? To máš pravdu. I když já osobně ji mám zaškatulkovanou jako balzamický hořkoslaný máslový tón a to můžu narozdíl od kašmeranu.

​přesně to myslím

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 04. ledna 2021 13:03

wendulka alibi pomalu! Jsem cichovy začátečník! V 1888 ta sůl nebyla, ale už jsem se s ní setkala a někdo ji cítil a někdo ne. Cítit to bylo jako slanobyl, sušenky ne. Ty by byly asi dobré , tady to působilo spíš jako konzervant. 

Takže možný pachatel:

Ambra

Kasmeran

Vetiver? 

Popravdě jdu si to vyguglit, odkud se to bere, jestli rostlina nebo zvíře... 

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 14:26

Dalia 

Recenze na Sublime Nature Tuberose je celá krásná - text i fotky...
//Škoda, že se mnou takhle pěkně nespolupracuje...//

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 14:30

teena-s Líba by byla nadšená z vltavínu (vltavíny mám ráda a od muže jsem ho kdysi dostala vlastnoručně okovaný) ... a je nadšená z tvé recenze :D /Spicebomb Night Vision EdT/

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 15:18

euridike Na mně voní krásně. Není to sice čistokrevná tuberoza, dost tam vnímám frézii, ale vůně je to tedy povedená. Flakon naživo je stejně působivý jako na fotkách.