Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Biely kvet
Avatar
4031 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 09:54
Reakce na euridike:

Nemohla jsem v noci spát, tak kouknu sem - a tedy debata o No. 5 - tak taky ještě něco připojím.  No. 5 znám od patnácti, používala ji maminka mého tehdejšího přítele, vídala jsem ji obvykle až odpoledne, takže v tu dobu už na ní voněla jako příjemná mýdlová růže; ale když jsme se jednou sešly už po ránu, tak mě ta vůně skoro vyděsila, jak strohá najednou byla, jak jsem měla pocit, že se k ní vůbec nehodí... Jakoby byla /a vnímám to tak od té doby pořád/ něco jako ochranné kouzlo, štít, který mě k dotyčné nepustí blíž... L´Eau je jako vzít si dobře střižené cigaretové kalhoty a bílou košili z příjemného materiálu, měkkou, komfortní; No. 5 - to je pouzdrová sukně, v které se mi o sebe tlučou kolena, nemůžu udělat kloudný krok, k tomu naškrobená bílá košile, tvrdá a na těle nepříjemná, možná mi sluší, ale fakt mi v ní není dobře... Tak asi tak...

 No. 5 - to je pouzdrová sukně, v které se mi o sebe tlučou kolena, nemůžu udělat kloudný krok, k tomu naškrobená bílá košile, tvrdá a na těle nepříjemná, možná mi sluší, ale fakt mi v ní není dobře... Tak asi tak...

euridike Presne takto ju vnímam aj ja, tiež mi nesedí. Ale beriem to tak, že nie každá do nej "dorastie", ako sa o nej zvykne hovoriť, že treba do nej dorásť.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 10:04

Biely kvet

teena-s Mně se ta koupelna taky dost líbí, tu bych brala - a tu paralelu jsi vystihla skvěle...

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 10:34

Jsem ráda za vaše posty o No 5, já jsem fakt si roky připadala divná, že nedokážu ocenit klasiku... nicméně já byla obecně k vůním ignorant. Teda věděla jsem, že chci něco pěkného, něco co ke mně ladí, co mě doplní, ale vůbec mě nenapadlo, že se toho dá o vůních tolik načíst a hlavně, že mám "ochutnávat" a zkoušet a objevovat. A taky jsem celkem tuponosá po desítkách drobných rýmiček. Řekla bych ale, že se to po všech směrech lepší. Až na tu drobnou ignoraci klasiky

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 17:38

ad Chanel

...jen pro příklad, resp. mé vnímání koncentrací No.5 

12/08/14

Chanel No.5 EdT - to je procházka, schůzka…, prostě rande.
Tzn. čerstvý vzduch, stromová alej v parku, květiny, zbytky mýdlové čistoty zpod košile…
Náznak
Chanel No.5 EdP - to je postel…, rozpálená pokožka, horko ve tvářích, a ty květiny nějak ztrácí dech…
Koncentrace všech smyslů na max
Chanel No.5 parfém - to je sex. No, ok, tak milování, prostě měkká postel pálící zespoda do kůže, měkkost, malátnost, ložnicová pikanterie…
Uvolnění(já už asi jiná nebudu...)

Hm, někdo tu kdysi sháněl hořící růži…
…tohle jsou křupavě hořící aldehydy…

Kdybych si mohla vybrat bez omezení - jsem za čistý parfém No.5,
to je dokonalost.
Pak EdT, a nakonec EdP.
…protože EdP je jak plnokrevník před dostihem - téměř nezvládnutelný…

Chanel No.5 Premiére 2014
…je ale ze všech mnou momentálně zkoušených nejhezčí, nejnositelnější.
Není tam tolik zeleně, nehoří v něm aldehydy, je z nich nejsladší a nejměkčí…
…ano, pro začínající potencionální milovníky vůní Chanel, resp. Chanel No. 5 - ideální.!

no, a cca v 2018 jsem se zžila s EdP, a pak, 27/02/19 Red Edition

...chce to čas...

https://www.parfumanie.cz/database/detail/no-5-red-edition-eau-de-parfum-chanel

Online Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 17:50

...a ještě k Chanel:

momentálně používám opět olej Nuxe

(klasický, vůní je lepší než FLoral) a velmi mi připomíná, šel by mi k vůni Allure, a i k té

No.5 EdP

(takže jsou to adepti na jarní nákup) a k tomu i sprchový olej

(velká spokojenost, je to olejový gel, ale ve sprchovém koutě se nezabiju...)

Tesorid´Oriente

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 20:37

Dalia Tocade je hodne jina nez driv? Cetla jsem, ze pry tady reformulace dopadla jeste slusne...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 20:52

Luna Podoba tam je, ale pro můj nos už to není ono. Někde mám vzorek, tak některý den znovu otestuju.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 06:29
Reakce na Miru:

Gellnerova 

24Fabourgh Hermes EdT

...a pokud Ti nevadí sladké vůně, tak

L´Instant Guerlain EdP

​no to mi ted jdes uplne do noty, na me L'Instant neni sladky vubec (pouzivam jen edp). Dneska jsem zkusila Byredo Black Saffron a zacatek fajn s tou kuzi a tabakem... pak to straaaasne zesladlo a zacalo mi to Neco pripominat. 10 minut jsem to dolovala z hlavy!! Versace Red Jeans nebo jak Se to jmenovalo. To jsem mela ve 13 Asi. Strasny! Takze Black Saffron fakt nemuzu. Ten 1996 se mi libi porad!!! 

Offline Fleur blogger
Avatar
6095 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 07:56

0zero7 Já jsem také nosila L´Instant EdP, ale byl na mně opravdu výrazně medově sladký, teď už bych ho zvládla jen na občasné nošení, jakkoliv se mi pořád líbí.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 09:13

Fleur 

Já jsem L´Instant měla moc ráda právě kvůli té sladké/lipové medovosti, dodnes ho mám jako takovou náladovou vůni, vlastně to asi byla první vůně od Guerlain, kterou jsem měla...

Offline Fleur blogger
Avatar
6095 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 10:26

euridike Já jsem ho nosila někdy kolem roku 2007 a pamatuji se, že tenkrát měl i L´Occitane podobně laděnou limitku s citrusy a medem. A mnohokrát jsem na L´Instant dostala kompliment, ovšem s dovětkem, že krásně voní jako nějaké vánoční cukroví či medovina .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 11:36

La Panthère

Kousky sušeného ovoce promíchané se špalíčky čerstvé rebarbory a několika plátky jablka na mechovém polštáři, kolem kterého se vznáší nektarová sladkost bílých květů. Teplý vzduch je prosycený vůní suchého dřeva, lesem, zemí a šikmé sluneční paprsky vytváří dlouhé stíny. Celý svět se barví do zlato-oranžové … to je pro mě La Panthère. Vůně vnitřního klidu a zároveň pulzujícího života přírody kolem mě. Mám ji ráda.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 14:19

Fleur 

Mně zase L´Instant připomíná vůni našeho včelína a dětství, proto ho mám tak ráda...

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 14:20

LE LION de CHANEL
... něco o šelmách v nás...
... o těch rychlých a dravých...
... o těch hebkých a mazlivých...


Le Lion de Chanel je o důstojné eleganci, hřejivé, nepodbízivé, téměř královské - a kdyby mohl být tenhle lev skutečným králem, byl by jím. Na druhou stranu - proč vlastně ten kondicionál? Mohl-li se Králem Slunce stát jeden těžce marnotratný homo sapiens francouzského střihu, tak potom má tento lev na královský titul zcela jistě nárok. Protože ano - tahle vůně se zdá být rodu královského. Ne, není na ní nic nevídaného, jen je prostě dost dobrá v té své pryskyřičné kořenitosti. Tahle vůně není divá šelma - ale není to ani malé kotě, hebké kotě, co šlo na kutě příst. Je to sebevědomá a svobodomyslná lvice. Jen víc takových...

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 17:16

Fleur euridike Na me je sladsi nez je moje obvykla mira, ale porad citim drevo, trosku koure, citrusy na zacatku, je tepla, ale jiskriva. Jsem se navonela o pul 8 rano na HO at muzu cist a cichat, Tech medovych plastu mem jen maly zavan, spis vyleze ta vanilka, ale porad je takova nacechrana. Vanocni cukrovi vubec. Komplimenty na nej dostavam nejvic v lete, ale to asi proto, ze ho i vic nosim. To me baviiii, jak veci voni na kazdym jinak. Instant je moje stalice snad uz 15 let, jedna z vuni kde EdT je dost jina, nastesti jsem to kdysi prozkoumala. Jo a jeste mam poznatek, protoze mam vetsinou dva flakony, tak cim dyl je flakon otevreny tak tim je sladsi, ted koncim jeden co mam snad od 2018 a urcite je sladsi nez ten novy. 

A dosel mi L'Homme Ideal! Asi to nevydrzim a koupim si novy, ten nosim moc rada. I teda ten bilej v lete. Super koreni a na panskou je malicko sladka, presne akorat pro me. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 17:19

NE BE ZPE CNY jsou ty vunovlakna!!! Schvalne se snazim tam nechodit, ale tezko se odolava moc!! 

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 17:27

0zero7 

Nechtěla bys z toho popisu L´Instant udělat recenzi do dtb? To by bylo super... Vůbec bych od Tebe ráda četla recenze, stejně jako čtu ráda Tvoje posty... Ale chápu, že na to asi nemáš čas, ale kdyby nááááhodou...

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 17:49

euridike ja jsem ukecana hrozne moc, na recenze jsem si teda netroufla jeste, vune miluju a vonim se rada, ale uplne to nezkoumam. Klidne napisu! Moc me nepobizej ale nebo toho budes litovat cha cha

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 17:52

SUPER!!!

A mám se na co těšit...

Offline jerry
Avatar
9067 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 18:11
Reakce na 0zero7:

na recenze jsem si teda netroufla jeste

​Nebuď srab a piš - každý postřeh se cení