Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 10. prosince 2020 10:26
@Mha konkretizovat neumím ale za mě v chladu vyniknou spíš složky základu,srdce parfému se rozbuší až v teple,konkrétně mám tuto zkušenost s Regio a Mefistem a celkově bych řekla ,čím vyšší teplota na území státu výroby tím větší pravděpodobnost lepšího vývoje vůně v teple,no proto má arabský svět oleje... :D
Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 10. prosince 2020 10:28

teena-s 

... když Tě tu vidím - bude recenze na Amethyst? Já že bych se měla na co těšit...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 10. prosince 2020 12:38
@euridike tak nevím jestli jsem nezklamala Tvoje očekávání páč mě Am.zklamala ve smyslu:kde je ta fialová? Vůně je to krásná ale mám pocit dejavu,tuhle kombinaci už jsem cítila snad miriádukrát, zajímavý je v ní jen ten šimrající pepř v prášku :D ale zkusím ji víckrát,jindy,jinak,dnes je na mě moc optimistická
Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 10. prosince 2020 13:09

teena-s 

Moc děkuju, já jsem na ni byla prostě hodně zvědavá kvůli složení - a Tvému nosu věřím, takže se po ní nemusím nějak usilovně pídit, díky...

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 11. prosince 2020 09:48

Aqua Allegoria Orange Soleia (Guerlain) - sladká mandarinko-pomerančová pižmovka s nadýchaným perníkem promazaným pomerančovým džemem a ozdobená mátovými lístky. Prohřátá nasládlá pižmovka s jemným krémově mýdlovým tónem. S lehkou nadsázkou je to jako AA Mandarine Basilic v oslazeném provedení. A hodně povedená...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 11. prosince 2020 10:15

jerry 

Tak perník říkáš? A s pomerančovým džemem... Vzorek, kde já jen mám ten vzorek, to musím zkusit ještě dneska, to zní tak dobře...

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 11. prosince 2020 10:56

euridike 

Mě tam ten perník překvapil - vůbec jsem ho nečekala. V létě jsem zkoušela letmo ze vzorku, ale to tam žádný perník nebyl - jen taková pěkná pomerančová polívačka. Možná je to chladem, že vyznívá jinak

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 11. prosince 2020 12:41

jerry 

Právě - já jsem si taky říkala, jestli tenhle nečekaný akcent nevytahuje zima a chlad...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 10:37

Miru 

Potěšila mě Tvoje recenze na LVEB, kdybych nevěděla, že na mně voní fakt nepěkně //v podstatě jen takové přesládle uleželé pačuli//, šla bych ji znovu zkusit...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 10:41

jerry 

Tak jsem večer letmo prozkoušela AA Orange Soleia - a máš pravdu, opět... Já cítím tohle - malé světlé perníčky v bílé cukrové polevě, slepené pomerančovým džemem, k tomu sklenice jasmínové limonády = tohle bych fakt nečekala, je to zvláštní... //A to se mi do nosu ještě z jedné strany pletl Accord Oud Byredo - zkouším pro jistotu, jestli ho nezačnu mít ráda + z lemu trika Shalimar Philtre de Parfum... //

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 10:54

euridike 

...to byla stará dobrá LVEB, původní. 

Koupila jsem si, jakože si udělám radost(a taky fin. vyšla dobře) LVEB Edition 2020,

ve složení už neuvádí pralinku, ale prý jako původní, pouze v limitovaném flakonu.

No, intenzita mizerná, a je to takové nanicovaté. Jako můžu mít tu svojí blbou, změněnou chemii, ale jsem rozladěná...

...nu, což, mám v zásobě dárek(pro neparfemaniačku nějakou), to se vždycky hodí

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 10:55

...já bych tak moc chtěla něco gurmánského, sladkého, s intenzitou a výdrží!.,

originálního/zvláštního, přesto líbivého, moderního(žádné vintage akcenty).

Ale z mainstreamu mě fakt nic nenapadá...

...chjoooo....

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 11:07

Miru Aha, já jsem od LVEB taky zkoušela několik různých edic, ale u mě je to snad fakt úplně jedno,  na mně voní všechny prostě tak nějak stejně //možná je to tím, jak mají pačuli zpracované, na něco to prostě svést musím!//

A jak sis povzdychla nad tím, co bys chtěla - jdu přemýšlet, jestli znám nějakou pěknou mainstream gurmánku, co by nebyla nudná + mohla se Ti líbít, to je úkol přímo herkulovský! //Beru to jako výzvu, třeba na něco přijdu...//

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 11:19

...vytáhla jsem letitou vůni. Resp. dala jsem ji včera na toaletu - hm, co už, pěkný osvěžovač.

Ze zoufalství jsem si ji znovu, po dloooouhé době dala na kůži a -

Life Threads Sapphire La Prairie

...teplé zelené listy rozhňahňané v přezrálých, až jemně nahnědlých meruňkách

(taková ta konzistence, kdy vám meruňky opatlávají prsty, dlaně, lepká to, dužnina i kůže svrchu se rozpadá zásluhou časového rozpadu plodu...)

Hm, lehce mi navaluje...

...to aristokraticky přisprostlá tělovost gardenie(trapně skrývaná pod rouškou bělostné cudnosti)

v kombinaci s hebce měkkou žlutí kořenitosti sytých narcisových květů a s ambrovým teplem koná své dílo.

A pak, jasně že se musí přidat i, až do delikátního kouřova zabarvený, étericky hutný, živočišný jasmín

Nevím, jestli mi má být zle, a nebo mám být ráda, že jsem našla origo vůni, ze které kvalita cáká navzdory skladbě i stáří flakonu...?.

Chtěla jsem originální vůni.? 

Chtěla.

Tak ji mám.

(tak trochu - svou sestavou ingrediencí - zabiják okolí. No a co. Zkusím ji někdy vyvětrat...)

((živočišnost a naovocnělé mýdlo a zeleno))

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 11:25

euridike 

...v mainstreamu.? No, troufám si tvrdit, že nepřijdeš. Všechno jsem xkrát prohnala hlavou.

Jediné, co bych zvládla(ale musela bych znovu zkusit) LVEB Intense. 

Angel EdP je pecka, ale poslední dobou mě nudí. Nic silnějšího není.

No, kdyby Tě něco napadlo, i z niché, budu moooc ráda za tipy

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 11:33

... vzala jsem jen to, u čeho není Tvoje recenze, tak kdyby nááááhodou...
Lavandes Trianon Lancome - levandule macerovaná ve vanilkovém karamelu
Oud Bouquet Lancome - pralinky s ganache s dřevitou vanilkou a sušeným šafránem
Rochas Man - pánská, ale boží, přiznávám, že jak jsem na ni teď narazila v poznámkách, mám chuť si ji koupit...
Vanille Orient M.Micallef
... a mimo mainstream jsem si vzpomněla...
Al Contrario Tiziana Terenzi

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 11:54

euridike 

...na to Al Contrario čumím furt už jakou dobu, fakt!.

Oud Bouquet Lancome - zní nádherně! Ale není tam ten oud moc cítit.? Ve vůních mi vadí, pokud není téměř neviditelný...

Lavandes Trianon Lancome - také hodně dobré, podle toho, co píšeš.

Zkouknu recenze a dostupnost.

Děkuju Ti moc!

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 12:00

Miru 

... právě že je tam oud takový čokoládový - já oud obecně taky moc nemusím, na mně se většinou zvrhne v něco velmi nepěkného, ale tady, jak si pamatuji, ne...

... a není vůbec zač děkovat, potěšení je na mé straně...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 12:21
@Miru já bych se taky přimlouvala za vyzkoušení vůní Terenzi,drží a jdou do prostoru... Těch sladkých mají víc,mně přijdou dost podobné ale ty bys jistě vyčichala i ty jemnější nuance :Maremma(já cítila Fordovu orchidej),Contrario(nutela s třešní?),Kirké(vanilka s exot.ovocem),Delox(jako Sí),Chimaera(karamel.kapučíno),Draco(ovoce s tonkou),Borea(kokos.sladká kompot.hruška),Spirito F.(podobná Bac.Rouge),Dionisio(recenze slniecka),příp.stejný parfumér značka V Canto,a měla bys(neznáš-li)vyzkoušet Tamimu(Moresque) :D Oud od Lancomu mi připomínala Valentinovu Myrrh...
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 12:24

teena-s 

...kuji moooc!.