Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9067 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 14:01
Reakce na euridike:

CHANEL No. 5 L´EAU
protože on mi zlidštil No. 5.

 

​Prostě to je "náborová" vůně. Takže jednou i ta No. 5

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 14:04
Reakce na jerry:

slniecko 

...z toho už jsme vyrostly, že

​Snažím sa ....

Hej, odstreky, alebo pidibalenia by to vyriešili

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 14:19

jerry 

No... Recenzi na klasickou pětku už jsem napsala, jestli si ji pak přečteš, tak asi seznáš, že pro tuhle vůni nejsem dost dobrá, nemá mě prostě ráda, to se asi moc nezmění...

Offline Biely kvet
Avatar
4031 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 15:37
Reakce na euridike:

Biely kvet 

To jsi mě potěšila, děkuju... //A zrovna když si tady opisuji Tvůj recept na marokánky...//

Offline Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 17:18

euridike 

No.5 L´Eau -

...a jak píše jerry , jednou k ní dojdeš, k EdP.

Měla jsem to totiž stejně... A po letech, po vnitřním(mém) vyzrání - je to skvost. A přestože aldehydovka, je sexy.

No,

ad pudrovka

...z mainstreamu je velmi dobrá pudrovka Valentina Poudre. Ale teď, co jsem byla v Pardubicích, ji neměli, chtěla jsem si ji připomenout.

(chci říct´, že potřebuji hutnou pudrovku, nic éterickýho. Ještě mě moc láká někdy, někde zkusit Musc od Lorenzo Villoresi)

A pak, je krásná vůně, sice bytová, ale pořád mě láká koupě. Je to luxusní měkká, vlhce pudrová kosatcová pižmovka:

https://www.puredistrict.cz/bytove-vune/purotatto/purotatto-bytovy-parfem.html

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 18:50

děkuji euridike za myšlenku "Boha" tvořícího parfuméra,naprosto vystihuje podstatu tohoto portálu :D

Offline jerry
Avatar
9067 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 19:38
Reakce na euridike:

nemá mě prostě ráda, to se asi moc nezmění...

​Nebo to chce čas - mně to trvalo skoro 10 let....a najednou jsem přičichla k EdP a bylo to tam (a když nevím co by, tak sahám po Pětce č.p....kdykoliv a kamkoliv).

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 20:01

euridike a třeba se to opravdu může změnit... Před lety jsem si koupila No 5 Eau premiere-kamarádka, o něco starší, tehdy kolem pětatřiceti, nosila klasickou No 5 a na ní voněla fantasticky, jemně květinově. Nesmírně elegantně, aniž by působila usedle, skoro mladistvě. V té době jsem o vůních nic nevěděla a už vůbec jsem o nich nepřemýšlela, šla jsem někde do Sephory a koupila si tu Eau Premiere. A bylo to zklamání roku. Přišlo mi, že je fakt "babkovská", prostarobylá a nevím jakým přívlastkem bych jí tehdy ještě počastovala, vůbec to nefungovalo. Ani jsem nevěděla, kam jí vlastně nosit. Pak jsem otěhotněla, nemohla jsem cítit vůbec nic, pak jsem se k jednomu a časem druhýmu miminu nechtěla vonět, protože mi to přišlo nepatřičný. A teď odrostly, začla jsem se rozhlížet a zkoumat, číst, koupila jsem si pár velmi různých vůní, klasikou jsem se ještě ani neprokousala (všechny ty gerlény a ostatní pilíře) a už mě začly bavit CdG apod. A minulý týden jsem z nějakého popudu sáhla dozadu na poličku pro tu Eau Premiere - a (lusknutí prsty)- bylo to tam. Přišlo to všechno to okouzlení a úžas a nosila bych jí snad i do tý postele... Netuším tedy, jak na mně voní ostatním. Signature to asi nebude, ale myslím, že jí nemám naposledy. Nebo ta příští už bude klasická No 5. Nevím. Ale fakt mě to baví

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 20:21

teena-s Ohledně Tocade, ano, vyrábí se. Má jiný kabátek a změněnou formuli, už to není ono.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 20:26

marieu  určitě! já šla od No. 5 L'Eau, která mi oproti klasice pětce (fujsmrad ble) připadala výborná jemná a svěží - po čase bohužel až příliš svěženkovitá a slabá, přes No. 5 Eau Premiere, úžasná můžu se v ní koupat až po nezbytně potřebuju No. 5 Red Edition, protože to je ta pravá, skutečná Vůně..

Offline Jitka77
Avatar
1152 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 23:04

euridike   A mně blaží, že někdo umí uvidět takovouhle krásu v L'Eau... já jsem si ji zavedla jako vůni pro přílěžitosti, kdy se nic výraznějšího nehodí, návštěvy u zubaře, nudné schůze, pracovní cesty se vstáváním v půl páté... Poslední třetinu flakonu jsem radši poslala dál, cítila jsem, že jí ubližuju, degraduju tu křehkou, přesnou vznosnost v ní. EdP má obdivovatelů víc než dost, netřeba se stavět do fronty na osobní dozrání a prozření stejně je zajímavé, že si drží takovouhle pověst, u spousty jiných člověk prostě vezme jako fakt, že každému nevoní všechno a je to ok.

Offline Fleur blogger
Avatar
6095 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 23:11

Já jsem si k No. 5 cestu nenašla, a to moje vášeň pro vůně trvá už přes třicet let...   Ale na jiných se mi líbí, například verze Red na Miru byla cítit naprosto úžasně.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 23:36

Já asi cestu k 5 ještě hledám. Mám teď  L'Eau v Red verzi a brala bych asi i tu No. 5 EDP Red, protože v té klasice mi něco vadí. Oproti Fleur teda cestu hledám jen 8 let.

Offline Miru
Avatar
13872 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 03:54

Fleur 

...kuju

(však také zas o No.5 Edp uvažuji, po novém roce...)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 08:14
Reakce na Renusatko:

Já asi cestu k 5 ještě hledám. Mám teď  L'Eau v Red verzi a brala bych asi i tu No. 5 EDP Red, protože v té klasice mi něco vadí. Oproti Fleur teda cestu hledám jen 8 let.

​Mně zase voní nejvíce klasická EdP a EdT. Ale i červená EdP se mi líbí. Naopak všechny ty L'Eau verze mi nesedí vůbec.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 09:11

Nemohla jsem v noci spát, tak kouknu sem - a tedy debata o No. 5 - tak taky ještě něco připojím.  No. 5 znám od patnácti, používala ji maminka mého tehdejšího přítele, vídala jsem ji obvykle až odpoledne, takže v tu dobu už na ní voněla jako příjemná mýdlová růže; ale když jsme se jednou sešly už po ránu, tak mě ta vůně skoro vyděsila, jak strohá najednou byla, jak jsem měla pocit, že se k ní vůbec nehodí... Jakoby byla /a vnímám to tak od té doby pořád/ něco jako ochranné kouzlo, štít, který mě k dotyčné nepustí blíž... L´Eau je jako vzít si dobře střižené cigaretové kalhoty a bílou košili z příjemného materiálu, měkkou, komfortní; No. 5 - to je pouzdrová sukně, v které se mi o sebe tlučou kolena, nemůžu udělat kloudný krok, k tomu naškrobená bílá košile, tvrdá a na těle nepříjemná, možná mi sluší, ale fakt mi v ní není dobře... Tak asi tak...

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 09:14

CHANEL No. 5
Smířila jsem se faktem, že No. 5 mě nemá ráda. A proč by taky? Když nejsem schopná akceptovat a respektovat její osobnost a osobitost založenou na mýdlově štiplavých aldehydech, které vše ostatní splaví, je to můj problém - můj problém, že mi v ní chybí nějaká ta cena za něžnost...


Chanel No. 5 je bílé toaletní mýdlo v bíle okachličkované hotelové koupelně, položené na okraji bílého umyvadla, vůně neosobní, snad až příkrá v té jednoduché a na odiv dávané eleganci, ostentativně nezaměnitelná, výjimečná, to ano, jen je mi v ní vše podivně cizí...

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 09:23

marieu 

Celý Tvůj post je naprosto skvělý, díky za něj - a těší mě, že se Ti líbí CdG, pro ty já mám velkou slabost... A značkou Guerlain se poctivě prokousávám právě teď, já jsem totiž před lety začala tak nějak trochu nelogicky indie značkami, protože ty mě nesmírně bavily/baví, ke klasice se dostávám až teď...

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 09:27

+  je to tedy zvláštní, ale jak psala i Renusatko - No. 5 Red EdP se mi nějakým způsobem líbí, taky si myslím, že je v ní něco jinak, jako by k ní přidali trochu víc emocí, sentimentu...

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 09:40
@euridike mně se tak děsně líbí ta fotka koupelny ,že si asi pořidím tu 5 :D Přestože dávám přednost bílým kovům,tohle ve zlatě je lepší-dává tomu přesně to teplo ženiny pleti,které ta "neosobní" vůně potřebuje