Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 19:32

Maroussia

Růžové mýdélko z babiččina prádelníku …

Hezká mýdlová vůně s tóny růže a karafiátu a také s lehkou stopou živočišnosti podpořené santalem. Trochu starosvětská a mému nosu příjemná.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 04:44

1 Million Parfum Paco Rabanne

...tuberoza s ambroxanem i kašmeranem,

hned a dohromady všichni tři.

Osvěžující a přesto hladké, syté, příjemné.

Chvilinku je ona výrazně prostorová dáma jemně tmavě zeleně čerstvá, ale pak zjemní

(někdo ty otravně zelený listy orval. Hurá!...)

a na střídačku se přelévá z podoby prachově žvýkačkové, do hedvábné taveniny z pryskyřic a kůže a zase zpět...

Občas se objeví jemně ale přitažlivě iritující tón - je to naslanělost a k tomu plná vůně tropických ostrovů...

...lehce mastná nasládlost kokosového oleje, bílé květy z polynésie a teplo a kluzkost hladkých těl...

Prvotní dojem z 1 Million Parfum byl rozpačitý, připadala mi divná, nesourodá. Pro někoho možná i až lehce navalující.

Ale když jsem ji, tu vůni, vyslechla, srovnala si v hlavě, co mi říká, tak - 

je velmi dobrá. Řekla bych.

Určitě osobitá, přitažlivá, silná - podstatou/onou originální kombinací ingrediencí, ale současně má v sobě lehkost drzých spratků(bez ohledu na věk).

Jo, a nositelná nejen pro snoby se zlatými rolexkami, vyvoněné hipstříky s pečlivě střiženým vousem či zralými chlapy s duší kluka(měl by být ovšem trochu ten spratek, i ve vyšším věku), ale i pro dámy...

Stručně.?

Naovocnělá nadýchaná skleněně lesklá hebká tavenina z tuberozy, jež má přes svá olejem lesknoucí se bílokvětinová ramena přehozenou, častým nošením už tenkou, leč pořád na první pohled luxusní, černou koženou bundičku s párem slaných slz žalujících na letní žár...

(naskakují mi vůně Juicy Couture Juicy Couture, Carolina Herrera Bad Girl, Classigue JPG)

((vidím černou a zlatou a pak lesknoucí se světle čokoládovou...))

(((jde k plno outfitům, ale každopádně to chce kontrast)))

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 10:07

Miru 

... určitě někde vyzkouším, až bude příležitost, ale ten plášť na druhé fotce, ten potřebuju, moc potřebuju, včera bylo pozdě, jdu hledat, jestli by se něco podobného někde nenašlo... //Proč mi tohle děláš? No proč?! //

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 10:14

euridike 

...dělá mi to dobře...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 16:47

Organza Indécence

Ovoce se skořicí …

Venku je podzim a útulné domácí teplo voní sladkou skořicí a švestkovým koláčem.

Ovocný tón je patrný především v úvodu, později je vůně suše skořicová a dřevitá. Působí na mě příjemně, hřejivě.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 21:33

Dnes ambroxanové "hody"

Mademoiselle Rochas In Black (Rochas) - sladká syntetická melasa - prostě ambroxanu moře - skončila jako hromada ostrouhaných tužek....prostě spousta kyselého syntetického cedru.

Beyond Romance (Ralph Lauren) - směs podobná La Vie Est Belle bez pačuli, posypaná krystalovým cukrem, který úplně chrupe mezi zuby. Rozpadla se do štiplavé syntetiky (jen ambroxanu je v tom víc než hodně).

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 21:35

jerry to oboje zní jako - blehhh - :D

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 22:12

alibi 

Bohužel nejen zní

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 23:18

Ariana Grande: Sweet Like Candy (Eau de Parfum)

Je jednou z výjimek, která do puntíku slibuje to, co má v názvu. Voní jako obří hromada marshmallow s ostružinovou a černorybízovou náplní pokrytá vydatnou vrstvou šlehačky, vanilkou. Celé je to navíc poprášené bílým pižmem. A drží jak přibitá! Ačkoliv nepatřím do cílové skupiny, musím uznat, že v rámci kategorie drogérkových gurmánek je překvapivě dobře zpracovaná.

Furla: Magnifica

Začíná jako vcelku nekonfliktní ovocná květinovka s nakyslou mandarinkovou šťávou a krémovou broskví, která se rozvíne do svěží růžičky s ovocným jasmínem a jemnou konvalinkou. Pak ale v pižmově dřevitém základu nastoupí syntetický ambroxan v plné polní a místo vůně od renomované italské značky s velkolepým názvem tu máme další lacinou drogérkovku.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 23:31
Reakce na wendulka:

místo vůně od renomované italské značky s velkolepým názvem tu máme další lacinou drogérkovku.

​Nechápu, proč se do toho firma vůbec pouštěla. Jejich kabelky mám moc ráda, ale vůni bych si nekoupila ani jednu (a když už, tak Preziosu).

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 23:59

jerry 

A tak pustit se klidně mohli, ale pořádně. Aspoň úroveň Bottega Veneta, kdyby to mělo...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 10:12
Reakce na jerry:

​Nechápu, proč se do toho firma vůbec pouštěla. Jejich kabelky mám moc ráda, ale vůni bych si nekoupila ani jednu (a když už, tak Preziosu).

wendulka 

... no je to kupodivu, ale Ari má fakt některé vůně povedené a hezky zpracované, na mě je té sladkosti moc a moc, ale taky nejsem cílovka... //A konkrétně tahle mi připomíná Yes I Do ELdO...//

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 10:26

wendulka 

Ano, přesně - když dělám kabelky na úrovni, měla by této úrovni odpovídat i úroveň parfémů...přirovnání k B.V. je případné.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 12:00
Reakce na wendulka:

jerry 

A tak pustit se klidně mohli, ale pořádně. Aspoň úroveň Bottega Veneta, kdyby to mělo...

​Ševče, drž se svého kopyta ...

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 08. prosince 2020 11:09

Aqua Allegoria Granada Salvia (Guerlain) -  v úplném úvodu nelze nevzpomenout AA Grosellina - sladký červený rybíz promíchaný se sladkou grenadinou , který ale v postupněm vývoji přešel spíš do sladce pižmových zelených rybízových listů, Následné citrusy se suchou šalvějí, postupně přecházející do grepu se šalvějí, jsou pro změnou vzpomínkou na AA Pamplelune. Finále se ovšem posunulo ke zcela originální pižmovce se sladkým zeleným čajem, lehce nahořklé prohřáté citronové kůry a s velmi lehoučkou stopou sladkého pačuliového prachu. Vůně navozující, klid a pohodu, radost i bezstarostnost....prostě letní vůně par excellence.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 09. prosince 2020 13:18

Xerjoff Casamorati 1888

Po kolika hodinách zmizí pach ztvrdleho moučkového cukru a objeví se ta krásná vůně?

Mho, ty osobo pitomá, nekupuj naslepo. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 09. prosince 2020 13:25

Mha Nezoufej, to se tu stalo už každému. Třeba to v jiném počasí bude lepší.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 09. prosince 2020 13:39

Fleur

Dekuji za útěchu.

Já se vždycky nechám strhnout popisem... :))

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 09. prosince 2020 20:07
@Mha u více vůní této značky se osvědčilo použití v teple,ideálně přímé sluneční záření,potřebují temperaci,v chladu jsem cítila upocené silonové halenky a kyselá dřeva a vůbec nepěkné věci,na sluníčku květiny a sladkost
Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 10. prosince 2020 09:13

teena-s

Jejej, stále se dozvídám nové věci. Vypadá to, že bych potřebovala u nákupu parfému návod psaný jako pro Američana. Takže počkat na teplo... Je to konkrétní složka, která potřebuje slunce?