Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. července 2020 17:16
Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 20. července 2020 17:42

Dneska zkouším podruhé nový Dior Homme 2020. A teda zklamání hrozné

To ani není na pokus o recenzi. To je jen na kapesník. Látkový!

Kosatec nikde! Kakao nikde! Levandule nikde! Pačuli a kůže nikde! Prostě nic. Vetiver ne takový, jaký mám ráda. A cedr? Umělý

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 20. července 2020 20:39

Mitzi  Co tam tedy zůstalo?

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 20. července 2020 21:14

ankou Flakón a název.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 20. července 2020 21:28

Paula's Ibiza (Loewe) - svěží nasládle zelená, chvíli vodně zelená a pak už jen galbanum v podobě drceného zeleného plevele.

Daisy Dream Daze (Marc Jacobs) - sladká cukrová vata, po rozvonění doplněná ještě další porcí sladké cukrové vaty navíc. Prostě solivata (od slova soliflor).

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. července 2020 21:44
Reakce na jerry:

Daisy Dream Daze (Marc Jacobs) -  Prostě solivata (od slova soliflor).

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. července 2020 21:44
Reakce na Mitzi:

ankou Flakón a název.

 To je běs

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 24. července 2020 21:25

Narciso (Eau de Parfum Ambrée) (Narciso Rodriguez) - bílé květiny (pomerančový květ a jasmín)  se sladkým cedrem a velké množství kašmeranu. Syntetické až na půdu...

Verveine Eau de Toilette (L´Occitane) - nálož citrusů plynule přešla do excelentní autentické čerstvě rozemnuté verbeny. Po rozvonění si kyselý citrusový drops ustlal na peřince naplněné čerstvou verbenou. Prostě verbenový soliflor...bohužel však se slabší výdrží.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. července 2020 21:56

jerry Narciso - škoda. A v těch odnožích se ještě někdo vyzná? Už mě to bohužel ani neláká ke zkoušení

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 24. července 2020 22:18

Evanilla 

Mně Narciso ani jeho odnože nesedí (na rozdíl od N.R. for her EdT a EdP) - všechno jsou pro mě dusivé (a některé přímo otravné) syntetické pudrovky. Kdyby se ke mně nedostal vzorek Ambree, tak bych se asi ke zkoušení dobrovolně neodhodlala.

Offline 999
Avatar
17546 příspěvků moje polička 24. července 2020 22:25

Ty jo, druhý důkladný nástřik Angel Nova a už vím, že si to nekoupím :-).

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. července 2020 22:31

jerry Souhlasím, jen tak z nudy jsem teď zkoušela některou tu odnož (asi bílou nebo béžovou) a to bych nosit nemohla, i když myšlenka byla dobrá. Ty odnože jsou obecně otravné, bezpečně rozpoznám jen For Her EdT a EdP.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 25. července 2020 08:27

Mitzi To jsou hadi, ja tuhle znacku uz (se slzou v oku) odepsala. At si to recyklovani ponozek uzijou...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 28. července 2020 20:30

Light Blue Love is Love (Dolce & Gabbana) - chladivě svěží sladkokyselé jablečné slupky, něco květin a s dřevitým uhlazeným pižmem s jemným nádechem nakyslých jablečných slupek v dojezdu. Mimořádně povedená limitka, která se vrátila ke kořenům původní Light Blue a podle mého názoru ji navíc i předčí. Letní vůně na úrovni.

Sun Summer Edition 2020 (Jil Sander) - rozverný začátek v podobě ovocné žvýkačky a duhových bublin z bublifuku, pak sladce dřevitý (a pohříchu syntetický) opalovací krém a nakonec trochu štiplavý a trochu více zatuchlý pomerančový květ.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 29. července 2020 18:12

...z 16/05/14:

navaluje mi...,

ne, že by to bylo ošklivé, ale nesourodé.

...z 29/07/20

(taktéž stručně)

Sexy Amber Michael Kors

= Allure Chanel EdP v hustém delikátně medově nasládlém ambrovém obláčku.

(a i v současném hicu velmi dobře drží)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 30. července 2020 19:25

...dnes jsem jedné mé kolegyni chválila, jak krásně voní!..

(je jí 46, moc sympatická, vtipná, drobná a štíhlá, sportovní typ)

...bylo to poměrně silně(což se mi moc líbilo) pudrové, vláčně prachové, jemně nasládlé,

jakoby propudrovaný jasmín s levandulí a vanilkou. 

Prostě nádhera.

A když jsem se zeptala na název vůně, šla jsem do kolen...

...Alive Hugo Boss

(protože na mně - nechala mě zkusit - neurčitě ovocnokvětinová, jemně cedrově pudrová vůně. Jako nebylo to na mně vyloženě špatný, ale normální, skoro nijaký. Ale na té kolegyni - šla jsem za ní jako ohař...)

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 30. července 2020 22:05

Signorina Ribelle (Salvatore Ferragamo) - hodně sladký kašmeran, krémový, bonbonově ovocný - až skoro na hranici ulepenosti. Po rozvonění sladkost znatelně utlumil prachově krémový santal. Název Signorina k ní nesedí - spíš by zapadla do portfolia Juicy Couture nebo Escady jako vůně pro teenagerky. Každopádně generická vůně, která upoutá pouze zářivě barevným flakónem (koneckonců i ta barva cílí na -náctileté).

L'Eau d'Issey Shades of Kolam (Issey Miyake) - vskutku příjemná letní limitka - svěže ovocná květinovka se sladší růží. Jenže se záhy odporoučela a nezbyla z ní ani jedna voňavá molekula.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 09:33
Reakce na Fleur:

Já jsem dneska vyzkoušela Gold Fresh Couture od Moschina: obsah koresponduje s flakónem i názvem. Gold, fresh, couture, to samo o sobě stačí jako recenze. Zlato je syntetická vanilka rozpuštěná v ovocném freshi připraveném z plodů, které vyrostly někde ve šmoulím lese. Módní policie doporučuje kombinovat s růžovou mikinou s obrázkem Hello Kity. Žvýkačkovité ovoce s pár nahnilými kousky je neporazitelným soupeřem, jemuž vyklidí pole i původně rozpínavá květinová směs s hnilobným jasmínem. Pokouším se to zodpovědně analyzovat do momentu, než vše začně připomínat miniaturní kousíčky rozličných jídelních zbytků, které občas uvíznou v sítku kuchyňského dřezu. Tak teď by se možná hodilo vzít do ruky ten vtipný designový flakón a ... ne, podruhé to opravdu nedám.

​Ano, to je naprosto přesný popis. To je tak, když člověk roupama neví co dělat a zajde do Fannu...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 09:34
Reakce na jerry:

L'Ombre des Merveilles (Hermès) - pískovcová fontána s teplou a mírně slanou vřídelní vodou plnou šumících bublinek, na kovovém řetízku pohárek z vyhlazeného bělostného dřeva a vzduchem poletuje jemný prach z najemno umletého kamene smíchaný se sladkým prachem z růžového pepře......vzduch a voda ve flakónku. Po rozvonění se ještě přidal zajímavý kovově-kouřový tón. Do rodiny Merveilles rozhodně patří - je to rodná sestra Eau des Merveilles. Unisex jaksepatří, i když na začátku inklinoval blíže vůni pánské.

​Jj, je skvělá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 09:36
Reakce na Mitzi:

Dneska zkouším podruhé nový Dior Homme 2020. A teda zklamání hrozné

To ani není na pokus o recenzi. To je jen na kapesník. Látkový!

Kosatec nikde! Kakao nikde! Levandule nikde! Pačuli a kůže nikde! Prostě nic. Vetiver ne takový, jaký mám ráda. A cedr? Umělý

​No to mi neříkej ani v legraci, že jedinou použitelnou pánskou vůní Dior po všech těch reformulacích taky zprznil?!