Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 11. července 2020 13:00

Miru Recenze na L´Interdit EdT se ti moc povedla !

Já jsem vůni pro jistotu dnes znovu vyzkoušela, ale žádný zázrak se nestal, pořád tam nejsem schopna cítit nic více než sytou ovocnou šťávu, pro mě až příliš sladkou. A ta sladkost mi přebije úplně všechno, je to jako poklička, zpod které už nic neunikne.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 11. července 2020 13:11

Fleur 

...kuju moc...

(jsem seděla včera na sluníčku, před očima obrázek sochy od 999  a v hlavě mi začaly naskakovat slova, spojení... ...to pak musím pro papír a tužku a někdy to tak pak jde...)

...je pravda, že začátek vůně - konečně jsem si vzpomněla, odkud ho znám! = Dolce Gabbana Pour Femme 2012 - JE sladký.

Ale na mně se posléze usadí do polohy vůně jen nasládlé, taková teplá mýdlová tuberoza podprahově pichlavá vetiverem, jakoby ta vůně byla v jakémsi mlhavém oparu, ale intenzivním, jak vlna, co se blíží ke břehu...

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 11. července 2020 13:15

Před nějakým časem byla řeč o Bvlgari Jasmin Noir původní edp vs. nová Splendida verze.

původní - krémovější mandlemi a lékořicí, dřevitější

nová - vyniká hlavně jasmín, který je trochu "ostřejší" až mírně indolický, chybí mandle a lékořice

= na první dojem a pro netrénovaný nos jsou si velmi podobné, celkové vyznění zůstává, ale původní je zkrátka lepší podle mě.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. července 2020 13:42

andry Že mě to ani nepřekvapuje.  Škoda, že ho nenechali takový, jaký byl. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. července 2020 12:33

L´Interdit 2018

Omlouvám se všem, kterým se líbí, ale můj nos toto prostě nebere. Cítím pomerančový květ v igelitovém sáčku s trochou naškrabané omítky a zatuchlou ponožkou. V pozdějších fázích už je to dýchatelnější, ale ne, nerozumíme si.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 13. července 2020 21:33

Dnes jsem přivoněla k Libre YSL. Ihned mi naskočila Aura od Muglera

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 15. července 2020 00:15

L'Occitane - Herbae L'Eau

Po pôvodnej Herbae som nemala nejaké valné očakávania. A ajhľa! tiež to nie sú bylinky v pravom zmysle slova, ale svieža orosená ranná lúka s rozkvitnutou ďatelinou. Krásna! Bohužiaľ ale dosť slbo drží.

Jimmy Choo Floral

Veľmi príjemná, ľahko letne sviežokvetinová vôňa, s citrusmi, hrachorom a magnóliou, je vskutku rozkošná...len....len som ju nemala skúšať ten istý deň, ako Pluie sur Ha Long s veľmi podobným zložením. Ako je pekná a podarená, obzvlášť na mainstreamovú produkciu...len....len v porovnaní s tou druhou pôsobí ostrejšie, citrusy sú krikľavejšie a trošku umelý chvostík, ktorý by bol inak znesiteľný je voči tej druhej akosi divne rozplizlý...Je to voči nej asi nespravodlivé, ale už to porovnanie z hlavy neviem dostať. A pritom inak by som ju možno aj ako letničku unosila.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 15. července 2020 10:56

Mugler:  Angel Nova

Květinově ovocná vůně na léto. Květiny jsou zastoupené růží a ovoce malinami a liči, připadá mi to docela jako rybíz... Vůně je lehká, její sladkost je tlumená kyselkavostí rybízových bobulek. Kdo čekal "bombu", nového Angela, bude zklamán, je to spíše pokračování letní řady Angel Sunessence, jen ovocnější a místo světlemodré je v růžových barvách. Hezká a tuctová. Postupně se rozvoní základ, který mi připomíná růžový Vitacit :) Vzpomněla jsem si také na Aqua Allegoria Grosellina, příjemnou letní vůni se sladkokyselým rybízem.

https://candidegardening.com/US/plants

999 Tak při pořádném navonění ze vzorku mi k těm malinám přibyl hlavně červený rybíz. A ten Vitacit

Online 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 15. července 2020 11:26

daniela Díky, až půjdu kolem Notina, nastříkám ji na sebe znovu, protože ten Vitacit jsem tam necítila :-).

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 15. července 2020 11:31

999 Jj, tohle je fakt vůně na léto - teď, nebo nikdy!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46028 příspěvků moje polička 16. července 2020 22:42

999 já ji dnes taky v notinu zkusila, miluju klasiku A.:-) no a vitacit teda vůbec, jen v tom začátku jsem tam cítila nějaký divný tón. jinak jako letní svěženka se mi líbí a furt doteď drží

Online 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 16. července 2020 22:48

viktorka_od splavu Já dám zítra ještě jeden pokus :-).

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 17. července 2020 08:36

viktorka_od splavu Výdrž mě překvapila, cítím ji i druhý den a na oblečení i déle

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 17. července 2020 16:20

Dnes jsem si vzpomnela na Miru a zkusila Gucci Guilty Absolue a libi se mi.  Panska mi neprijde, lehce mi v zavanech pripomina Mure et Musc, ale to bude spis individualni zalezitost.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 17. července 2020 16:36

Luna 

...

Ono u ní také záleží na tom, kdy si ji člověk dá na kůži - jsou dny, kdy tam ten pánský tón je, resp. celkově vyznívá do pánska,

a jsou dny, kdy je to hustá, temně naovocnělá růže s pačuli

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 18. července 2020 22:18

Thé Vert (L´Occitane) - Samotný flakón ve mně vyvolal naději, že by se mohlo jednat o reedici původní, již drahnou dobu nevyráběné, čajové série. Počáteční závan zeleného citronového čaje dal naději plný průchod...bohužel ne nadlouho - všudypřítomné syntetické dřevopižmo učinilo naději konec. A nic na tom nezměnil ani fakt, že v úplném dojezdu se citronový čaj vrátil zpět.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. července 2020 06:31

...čtyři pánské vůně a čtyři příjemná překvapení:

(pouze stručné dojmy)

Boss Bottled Infinite Hugo Boss

typ vůně, kterou strašně ráda fetuju z mužovy náruče - taková chladivě teplá hladká a měkká čistota. Nikde nic nevyčuhuje, neškrábe, neruší, jen prostě čistej voňavej chlap.

(připomíná mi to Midnight in Paris nebo Hugo Boss Soul - ten samý efekt)

Barva tekutiny je ve skutečnosti aquamarinově modrá a perfektně vůni odpovídá...

...následující vůně budou typově podobné, pouze s menšími odchylkami, a všechny dobré:

1Million Lucky Paco Rabanne 

- moderní orient vzdušnějšího charakteru, který po usazení vytváří podobný dojem lahodné hladkosti jako výše zmíněný Boss Infinite, ovšem se špetkou delikátní orientálnosti k tomu

The Scent Absolute Hugo Boss 

a

The Scent Private Accord for Him Hugo Boss

= obě vůně jsou velmi dobré - moderní gurmánské orienty -

s malinkými odchylkami -

Absolute, asi tím, že je to EdP, vytváří dojem až oudového akcentu, ale velmi příjemného, ovšem pořád voní nadýchaně hustě a hladce

Private - bez pocitu "oudu", více postřehnutelné kakao/čokoláda Lindt

Všechny vůně drží několik hodin, paráda!

A

seděli jsme na kávě a číšník, že prý to kolem nás krásně voní, prý že paní má něco sladkého(Gucci Guilty Absolute) a pán něco kořeněného, moc příjemného...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. července 2020 06:41

Chloé L´Eau Eau de Toilette Chloé

- bez ohledu na složení na mně vykvete pouze růže.

Ovšem růže, překvapivě vzhledem k letopočtu - starosvětská.

Cokoliv jiného ze složení - ne.

A drží...

Škoda, nic pro mě

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 20. července 2020 07:39

Miru tak ta by se mi mohla líbit, z celé značky bych byla ochotna nosit jen tu zelenou L' Eau, která se už, myslím, ani nevyrábí.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. července 2020 07:45

Fleur 

...mohla.

Sama jsem byla překvapená tím vintage vyzněním pouze samotné růže.