Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Fleur blogger
Avatar
6075 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 13:58

wendulka Já jsem vzorek vyfasovala právě tam, při nákupu šampónu .

A jak se ti nosí Ombre des Merveilles v těchto vedrech? Letos ji asi nepořídím, když mám pořád tu modrou, ale cuká mi to pořád rukou...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 10:00

...znáte, zkoušel jste někdo.?

Zaujala mě...

...když čtu složení, naskakují mi vůně Chanel No.19 EdT + John Richmond EdP + pižmová čistota

a moc se mi to líbí

CALANDRE Paco Rabanne

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 13:40
Reakce na wendulka:

​No to mi neříkej ani v legraci, že jedinou použitelnou pánskou vůní Dior po všech těch reformulacích taky zprznil?!

​použitelná zůstává Eau Sauvage Parfum. Ale po poslední reformulaci je taky už lehce jiná. 

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 15:39

Miru 

Měla jsem EdP a s No. 19 je to trefa (z J. R. nemá podle mě nic).

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:16

jerry 

..fakt.?! Tak to mě těší.!... Vypadá to fakt dost dobře. Bůhví, kde to zase vyštrachali..?.

Díky...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:30

Fleur

V tomhle počasí nemá chybu

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:41

Miru 

V Německu jsem ji zahlídlai v kamenné parfumerii.  

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 16:59

jerry 

o tom nepochybuji - v Německu parfumerky jsou parfémové nebe oproti nám...

Oni ji naskladnili teď na eshopech

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 18:16

Mitzi To je fakt k pláči už. 

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 09:57

...po pár letech znovu - 

Shiro Matsaki Matsushima

...vůně bílé růže - zpočátku lehce ostřejší - ve chvíli měkne a bublinově mýdlovatí zásluhou bramboříku, k tomu se přidává vláčně prachové bavlněné objetí a křehké,jemně teplé pižmo.

...čistota, klid, mír...

Ovšem zásluhou smrkového balzámu a přece jen neustále přítomnou delikátní  řízností rozkvětlých bílých květů růží vám vůně nedovolí, byť příjemně, usnout,

ale neustále vás drží v jakési mírumilovně osvěžující bdělosti...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 16:36
Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 20:50

Miss Dior (Eau de Toilette Originale) (Dior) - Zelené třpytivé aldehydy přecházející do květinově zeleného mýdla uloženého na suchý mech. Nádherně starosvětská vůně v tom nejlepším slova smyslu, zároveň vysoce elegantní, ze které čiší kvalita. Pamatuju původní Miss Dior ve flakónku s kohoutí stopou, ale M. D. EdT Originale se mi z nějakého důvodu dosud vyhýbala. Ale o to větší radost z jejího objevení mám - tak přece jen se zázrakem aspoň jednu z diorovských klasik neustálými reformulacemi nepodařilo zničit......ta podoba je hodně výrazná.

Love Day (Dermacol) - svěží ovocná růže se sladkokysele ovocným dřevem. Jedna z mnoha...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 06:17

Wonderlust Michael Kors

...v nasládlém hustém mléce máčený delikátně medový karafiát, změklý, téměř rozpuštěný a posléze vmíchaný do nadýchané mandlové pasty...

...a pak - do oné bělostné, étericky husté pěny vhozené květy gardenií, jasmínu, otočníkový pyl, a tito všichni  postupně vlhnou a vláční a k nim ještě pár kapek hebké mandarinkové šťávy.

Mírná(povahou) a kamarádská nagurmánštělá květinovka.

...takové něžné labužnictví...

Jemnější provedení/mix vůní Eve Jil Sander x něco z Quelques Fleurs Royale Houbigant 

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:02

alibi

krásne.

Inak s tými bábikami je to strašne dojemné. Mojej dcére sme raz kúpili bábiku a deň na to jej odpadla noha. Tak som ju utešovala, že to vyreklamujeme a bábiku nám vymenia a ona sa rozplakala ešte viac, že keby sa jej stalo niečo s nožičkou, či by sme ju tiež vymenili. Takže som tiež napokon opravovala:).

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 20:00
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:24
Reakce na slniecko:

alibi

krásne.

Inak s tými bábikami je to strašne dojemné. Mojej dcére sme raz kúpili bábiku a deň na to jej odpadla noha. Tak som ju utešovala, že to vyreklamujeme a bábiku nám vymenia a ona sa rozplakala ešte viac, že keby sa jej stalo niečo s nožičkou, či by sme ju tiež vymenili. Takže som tiež napokon opravovala:).

děti mají na svět úplně jiný pohled než my, takový nezkažený, opravdový,  nesvázaný s běžností

Online viktorka_od splavu
Avatar
46022 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:34

slniecko to je tak hezký

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:36
Reakce na Miru:

 

Shiro Matsaki Matsushima

​Je typově nejbližší k Tomo Her - na jinou typově podobnou z vůní, které znám, si nevzpomínám. Možná je to tím "japonským" stylem.

Shiro mám v hledáčku od prvního vyzkoušení, ale nějak na ni ještě nedošlo...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 18:13

jerry 

...ano, společné mají to, že vyjadřují, každá svým způsobem, čistotu.

Shiro je, podle mě, čistší... Podstatou i vyzněním.

Na mně je to ze začátku poměrně ostrá bílá růže(obdobnou mám i v Idylle Guerlain) hlavně, a pak se to usadí do mýdlově bramboříkové bubliny, někdy i se zelenými konvalinkami, jindy jen brambořík - oblý, hladký, plný.

Shiro je prostě víc relax

Tomo Her je ovocnější a přestože bílý flakon a i prvotní dojem z vůně je "bílý", tak je tam, asi díky kadidlu, i trochu "špíny", něco navíc, je zajímavější.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 19:01
@Miru ty růžový šatičky (svetřík) chytré horákyně se mi moc líbí