Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 19:03

teena-s 

...jj, tyhle háčkované parády jsou moc pěkné, a i v bílé či béžové...

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 21:39

Mon Paris Intensément (Yves Saint Laurent) - osvěžující třešňová limonáda s velice jemnou griotkou, hojně zasypaná plátky růží macerovanými ve sladké ambře. Tahle odnož zatím vysoce převyšuje původní Mon Paris i její ostatní odnože.

Blackcurrant & Praline (Dermacol) - sladké mandlo-vanilkové mléko, do kterého se snažila propasírovat nějaká syntetika podobná kašmeranu...naštěstí marně. Po rozvonění mléko zhoustlo do jemného smetanového krému, mandle ustoupily a prosadila se ambrově dřevitá vanilka.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 04:02

jerry 

...tak to moc

ráda slyším o Mon Paris I.! Těším se na vyzkoušení

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 12:50

Miru 

A asi tě nepřekvapí, že když jsem ji zkoušela, tak mě napadlo, že zrovna tobě by se mohla líbit.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 18:38

jerry 

...jej, tak to je od Tebe moc milé!.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 14:39

jerry 

...tak jsem se těšila, jak vyzkouším, a houby

V jihlavském Fannu neměli nic -

Mon Paris Intesement

Signature Montblanc

Gucci Bloom Prumo di Fiori

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 20:40

Bloom Profumo di Fiori (Gucci) - svěží olistěná větvička s kvetoucím jasmínem, jen zlehka podbarvená něžně ovocnou tuberózou. Ale nic netrvá věčné....rozvoněla se do podoby zaměnitelné pižmové květinovky, ale vcelku syté, nic laciného.

L'Interdit (2019) (Eau de Toilette) (Givenchy) - sólo pro pomerančový květ - nejprve průbojný nasládle svěží, postupně pak našlehaný krém poprášený pudrem. V dojezdu pak svěže sladce pačuliový a průbojnější než na začátku.

Miru Jsem zvědavá, co Gucci Bloom řekneš - ta by mohla být podle tvého gusta

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 12:12

Opium EdP – nové

Hebkost kočičího kožíšku ...

Oblázkově hladká mýdlovost a sladká pryskyřičnost. Lehce opojná vůně, kterou bych se nebála nosit ani v horkých letních dnech. Přesto v ní spatřuji spíše barvy teplého podzimu.

Opium EdT – nové

Brát podzim s lehkostí ...

Bergamotově jiskřivý úvod a potom příjemně sladká jantarově zabarvená pryskyřičnost. Líbí se mi více než verze EdP, i když i ta je pěkná a pro mě nositelná. Vůně podzimních dnů.

Opium EdP – vintage

Noblesní ...

Bohatá květinová, sladce kořeněná, pryskyřičně ambrová kompozice s lehounce živočišným dojezdem. Celoroční nádherná vůně, u níž srdce pláče nad jejím koncem. Reformulovaná verze k ní může jen tiše vzhlížet.

Opium EdT – vintage

Cítit radost ...

Citrusověji laděná než koncentrace EdP, celkově lehčí a uvolněnější. Chybí zde akcent živočišnosti. A mně se i více líbí.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 21:28

Jaïpur Bouquet (Boucheron) - parfemace pracího prášku "jaro v Alpách" aneb čerstvě vyprané prádlo se zbytky mýdlových vloček, rozložené na rozkvetlé louce a schnoucí ve svěžím horském větru. Zpočátku vůně sice příjemná, ale postupem času se její neměnnost stala skoro až otravnou...

Sweet Orange & Honeysuckle (Dermacol) - dřevitá pižmovka se špetkou jablečných slupek, která skončila jako nasládlá cedrovka.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 10:00

Dalia Krásný přehled a doprovodné obrázky

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 10:05

jerry Vždycky zamrzí, když v nádherném flakónu je průměrná nebo otravná vůně. Vzpomněla jsem si na překrásnou Jaipur Saphir, škoda že už se nevyrábí...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 10:25

daniela Děkuji. Mám odstřik nové EdT, tak ji zkusím letos unosit. Zatím jsem k Opiu hledala cestu. Netroufala jsem si na něj, ani nevím proč.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 10:27

daniela 

Taky je mi v takových případech líto práce designera....viz Byzance 2020.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 10:35
Reakce na jerry:

daniela 

Taky je mi v takových případech líto práce designera....viz Byzance 2020.

​pod to se podepisuju

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 10:36

Dalia k Opiu jsem taky ještě cestu nenašla. ale tebou vybrané obrázky jsou potěchou pro oko

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 11:19
Reakce na jerry:

daniela 

Taky je mi v takových případech líto práce designera....viz Byzance 2020.

​Přesně!

alibi Ráda bych si přečetla Tvou recenzi na Opium.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 15:17
Reakce na jerry:

daniela 

Taky je mi v takových případech líto práce designera....viz Byzance 2020.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 21:49

Dalia Tak to sem musím napsat. Zrovna dnes jsem Opium EDP strašně chválila jedné pacientce. Já jsem totiž asi dámskou verzi nikdy nezkoušela. Jak pacientka vešla do dveří, tak se mi vybavil rok 2004, moje první zaměstnání v porodnici a maminka někde ze zahraničí, přesně tahle vůně. Tenkrát jsem se jí nezeptala, ale zůstala mi "v nose". Nevím jestli tenkrát měla Opium, ale dnes mě úplně nadchlo a musím ho nutně vyzkoušet na sobě.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 22:21

Renusatko To je moc pěkné, potěšila jsi mě. 

Já už ten odstřik EdT a vzorky ostatních mám doma dost dlouho a pořád jsem nějak neměla chut Opium zkoušet. Ted mě však mile překvapilo, začnu ho nosit, jen co se trochu ochladí.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 22. srpna 2020 10:57

Mon Guerlain Eau de Toilette

...pravá levandule s utlumenou, vláčně prachovou, mandarinkou a

jakoby pod tím vnímám jisté zeleno...

...jasmínové květy, spíše celá jasmínová větvička - měkce dřevitá, lehce nazelenalá a zjemnělá samotnou jasmínovou vůní.

Naovocněle nasládlá svěží a přesto chumlavá levandule delikátně prosypaná vlahým karamelovým pudrem a opatrně prohřívaná křehce měkkým pižmem.

Mon Guerlain voní jako jako relaxace, jako stříbrně šedý plyš odkvétajících pampelišek...