Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 17:40

domenica S podstatou Tvého postu nelze nesouhlasit, jen mám obavu, že ta nepříliš povedená část produkce z posledních let už kvantitativně převyšuje ty kvalitní a pozoruhodné počiny, jakými jsou - jak píšeš - např. Fragile a Classique, na tu jsem pozapomněla, ale máš pravdu, ta je velmi povedená...

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 17:54

euridike 

To tedy ano, ale bohužel je to jedna z nemnoha výjimek.

domenica 

Máš pravdu, tyhle 3 vůně vysoce vyčnívají (byť Fragile je bohužel už minulostí). Bohužel ta mainstreamová produkce z posledních 10 let bohužel na úrovni VIP drogerie skutečně je.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 19:40

domenica

Akože je pravda, že pôvodné Fragile a Classique boli slušné vône (aj keď u Classique ma vždy štvalo, že celú tú flakónovú kolekciu postavil na obšľahnutí flakónu Elsy Schiaparelli - v podstate podobne, ako teraz so Scandalom starý Revlon - a ani jej za to nikdy nikde, pokiaľ som dobre hľadala nevyslovil kredit). Ale všetky tie odnože a odnože odnoží idú proste dole vodou až k neúnosnosti.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 11:11

FLOR DEL SOL Escada

Hlavou mi prošly tři věci najednou…

1. Paris Hilton s čivavou v náručí.

2. V mixéru vířící vodka s barevným ovocným želé.

3. Bender a jeho přikázání „God needs booze“.

Je to vůně lehounce povrchní, sladce barevná, vodka, bonbónky a nějaké to ovoce. Kde je ta jiřina, na kterou jsem byla fakt zvědavá, to netuším, zřejmě z téhle, pro ni jistě divoké, společnosti prchla.

//Ale palec dolů dát nemůžu, mně se na ní něco tak nějak snad dokonce i… líbí...//

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 11:48

euridike Prepáč, ale...Paris Hilton a na to ten mixér ...

...mi okamžite vnútilo jednu spomienku....kedysi, na jednom materskom fóre, ktoré som pomáhala moderovať, sa z času na čas vyskytol nick (vždy sa nakoniec ukázalo, že je to ten istý (asi?) chlapík), ktorý začal nenápadne s nejakým mixovacím jedlom - čo nie je nejako podozrivé na fórach, kde sa riešia jedlá pre miminá - a nakoniec to vždy skončilo predstavami na tému "a popíšte ako pri tom vyzeráte", dokonca si teraz nie som istá, či v súkromných správach neloudil fotky.

Už sa toho v spojitosti s tou vôňou asi nezbavím ...

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 11:50

Compagnia Delle Indie - Africa Desert Tobacco

Jedna z tých vôní, kde sa potrebujú zložky na začiatku najprv poskladať, kým začnú spolupracovať. Tak tu sú to sladšie ovocné tóny s tabakom a jalovcom. Proste raz jeden, raz druhý, do toho tretí, ako hádka na trhovisku. Napokon to nejako zrovnajú a je z toho vôňa sladkého, ovocne ochuteného tabaku. Sladko-ovocné tóny postupne vyprchajú, až ostane len ten tabak. Bohužiaľ ani ten nedrží extra dlho. Ale nie je to zlá vôňa a v tej cenovej relácii asi ani extra nevadí slabšia výdrž.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 12:02

slniecko Tak to promiň, že jsem Ti navodila takové asociace, to já nerada - na druhou stranu, alespoň Ti nepřidávám nějakou nepříjemnost k vůni, kterou máš ráda/nebo by sis ji mohla oblíbit, to tady asi nehrozí...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 13:48

FOR HER FLEUR MUSC EdT FLORALE Narciso Rodriguez

Bylo mi pět, vdávala se sestřenice z druhého kolena, na svatbu jsme byli pozváni, takže mi babička ušila krásné šaty z měkounkého růžového sametu, stejně hebká, měkká a pudrově růžová je i tahle vůně, nese se na obláčku bělounce nadýchaného pižma, které si hýčká lehounké plátky jarních růží. Vůně něžná, téměř dětsky holčičí.

DAISY EAU SO FRESH DAZE Marc Jacobs

Děkuji, ale to snad ani nemuselo být – aneb – další naprosto bezsmyslná //nechci psát přímo nesmyslná// odnož líbivky obecné, které říkají Daisy. Je to prostě syntetická broskev – tak nějak divně plyšová, jako leskymo, jedna z těch hladce plíživých vůní, kterých fakt snad ani není třeba. Nikomu. Nikdy.

A. S. A ne - „fresh“ tedy opravdu není...

Online andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 18:16

L'Ambre des Merveilles (Hermes)

Co mají společného Bronze Goddess, Soleil Blanc, Terracotta Le Parfum a třeba Mayotte? Že s nimi lidé běžně asociují pobyt na pláži, opalovací mléko, dovolenou.
Jenže.
Opravdu trávíte dovolenou pravidelnou reaplikací silně parfémovaného opalováku, držíte v ruce čerstvě rozpůlený kokos a cítíte kolem hodně vanilky?
Já třeba na sebe dám opalovák maximálně dvakrát, skáču ve vlnách, ležím na obyčejné osušce na písku a nechávám slunce ze zahřáté kůže s pozůstatky opalováku usušit kapičky mořské vody, cítím příjemně šimrající paprsky slunce a sůl ve vzduchu.
A tohle je L'Ambre des Merveilles. Reálná dovolená bez Photoshopu. Jemná hřejivá ambra, lehce zkaramelizovaná vanilka a slaná mořská voda.

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 19:44

Oscar (Eau de Toilette) (Oscar de la Renta) - nasládlá květinová směs, krémově pudrová,, obklopená lehoučkým hřebíčkově karafiátkovým závojem. Hustá jak melasa, ale zároveň lehká jako pírko. Po rozvonění se objevila špetka zeleně a bílé mýdélko a la No. 5, usazené na santalových hoblinkách. "Bělostná" vůně - bílý rozevlátý šifón, bílé hedvábí...vlnící se v lehkém vánku. A dojezd je opravdu hodně blízký kombinaci No. 5 č.p. a původní No. 5 Eau Premiere. Tohle je pozapomenutý poklad, navíc s neuvěřitelně příznivým poměrem cena/výkon. 

L'Eau d'Issey Shade of Sunrise (Issey Miyake) - svěže květinový nasládlý opalovací krém, kokos je jen lehký a nijak sladký, v dojezdu pak lehce dominuje mírně olejový santal.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 17:32

jerry Shade of Sunrise som skúšala, vôňa by to bola celkom pekná, ale dojazd, ako píšeš, mírne olejový santal, mi začal liezť na nervy, vadil mi.

Oscara musím vyskúšať, podĺa Tvojho popisu by sa mi mohol páčiť.

Dnes sa mi snívalo, že si mi ukazovala vzorky, popisovala si mi ich podĺa zloženia , ja som skúšala, skúšala a nevedela si vybrať. Pamätám si, že si mala bledohnedé vlasy a bola som z Tvojich parfumových vedomostí úplne hotová.

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 17:38

milacka 

Oscara vyzkoušet vřele doporučuju - u mě šel rovnou do tužebníku.

Kdoví, o kom se ti zdálo, já jsem blondýna (ale ukecávat dovedu - to ne, že ne).

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 17:44

jerry Bola si to Ty, keďže som Ťa nikdy nevidela, v predstavách si bola štíhla drobnejšia plavovláska.

Oscara idem preskúmať, dík za tip

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 13:31

jerry Ty nemůžeš být blond, vždyť já Tě celou dobu vidím jako Veroniku Freimanovou za mlada!
A Oscar je skvělý, naprosto souhlasím...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 18:22
Reakce na Dalia:

​Dá se Angel Muse i v teple? Případně v létě? Zatím ho mám spojený pouze s podzimem.

​Dočítám si zpětně nějaká vlákna, tak jsem narazila tady na dotaz. Já Angel Muse kupovala ke svým narozeninám, tedy v červenci. Nechtělo se mi čekat do podzimu, tak jsem ho normálně nosila a šlo to, líbil se mi i v teple A vlastně letošní sezónu podzim/zima jsem se ho ani nedotkla

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 18:27
Reakce na daniela:

​Moc hezky vyjádřeno - v poslední době se vracím k mainstreamovým vůním, které jsem si oblíbila v začátcích mojí parfémové mánie, a zjišťuju, že mě ty vůně baví... přičítala jsem to nynějšímu zvláštnímu pocitu v "karanténě" - ale určitě je v tom i to napětí a přitažlivost nevybroušeného, jak píšeš - když už je člověk přesycen spoustou dokonalejších parfémových skvostů

​Já taky Baví mě někdy ta určitá dávka syntetičnosti. Třeba Flowerbomb, Amo Feragamo, Daisy... Nemusím být pořád sofistikovaná no ne Taky se často vracím k začátkům, někdy to už nejde, někdy ano a pak je to radost, znovuobjevit dávno zapomenuté.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 19:16
Reakce na Evanilla:

​Dočítám si zpětně nějaká vlákna, tak jsem narazila tady na dotaz. Já Angel Muse kupovala ke svým narozeninám, tedy v červenci. Nechtělo se mi čekat do podzimu, tak jsem ho normálně nosila a šlo to, líbil se mi i v teple A vlastně letošní sezónu podzim/zima jsem se ho ani nedotkla

​V současné době už mi Angel Muse tolik nesedí. Počkám do babího léta/podzimu a uvidím.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 15:16

Evanilla Je to zajímavé, někdy si říkám, jestli si tak člověk nechce jakoby "vrátit mládí" - myslím s nadsázkou, aniž bych se chtěla dotknout něčího věku

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 15:24

Beyoncé: MIDNIGHT HEAT

Začátek je jako voda, s květinami ve váze už mírně stojatá - trochu jako květinářství u hřbitova... Po chvíli objeví se sladkost a ovocnost - jablko? švestka? (karambola? nevím jak voní, představuju si ji švestkovo-špendlíkově), stále je to celé jen lehké a vodové. K tomu meloun a kokosová voda. No teda, předchůdce Aqua Allegoria Coconut Water? Hlavní myšlenka je - odpočinek a léto...

Pod názvem Midnight Heat bych si představila vůni úplně jinou - takže pokud má tohle být půlnoční žár, tak leda u baru na pláži mezi palmami, se sklenicí ovocného koktejlu. Ovšem je tak vodový, že je to spíše podvečerní koktejl, kdy slunce klesá k obzoru, člověk je lehce malátný a prosluněná kůže už je zbavená skoro veškerého nánosu opalovacího mléka. Jednoduchá odpočinková vůně - před lety jsem ji dostala jako dárek a odložila do skříně, protože přece nebudu ztrácet čas nějakou celebrití vodičkou... až teď jsem ji vytáhla a moc se mi líbí. Dárci se v duchu omlouvám, bohužel už mu nemůžu poděkovat. Tak aspoň takhle - díky, Michale.

https://www.lovehappyhour.com//The_Hollywood_Starlet_Cocktail.php

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 15:27
Reakce na Evanilla:

​Já taky Baví mě někdy ta určitá dávka syntetičnosti. Třeba Flowerbomb, Amo Feragamo, Daisy... Nemusím být pořád sofistikovaná no ne Taky se často vracím k začátkům, někdy to už nejde, někdy ano a pak je to radost, znovuobjevit dávno zapomenuté.

​S některými vůněmi to mám stejně. A hlavně už mě nebaví objevovat stále nové, jsem ráda, že jsem si "ty své" už našla.