Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 15:57
Reakce na euridike:

Jak já bych to jenom... Takhle asi – jsou mnohé mainstreamové vůně, které v sobě mají (přinejmenším pro toho, kdo už má něco za sebou & zvykl si na nadpozemský svět niché vůní) cosi nelíbivého, rušivého, nepěkného – někdy je to lacinými ingrediencemi, zpracováním, disharmonií složek – a kdo ví, čím ještě... A mě tahle „nevybroušenost“ baví i u některých mainstreamových vůní...

​Moc hezky vyjádřeno - v poslední době se vracím k mainstreamovým vůním, které jsem si oblíbila v začátcích mojí parfémové mánie, a zjišťuju, že mě ty vůně baví... přičítala jsem to nynějšímu zvláštnímu pocitu v "karanténě" - ale určitě je v tom i to napětí a přitažlivost nevybroušeného, jak píšeš - když už je člověk přesycen spoustou dokonalejších parfémových skvostů

Například mě teď hrozně moc baví Délices de Cartier a taky letní edice CK One Summer, k těm mě inspirovala (kromě horkého počasí posledních dnů) i recenze jerry na letošní limitku 2020 - až bude příležitost a otevřou se parfumérie, vyzkouším

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 16:52

daniela Těší mě, že v tom nejsem sama... Mně se obecně často líbí ve vůních určitá "surovost"/nepropracovanost, spíše než uhlazená a pečlivě vyvážená a vycizelovaná dokonalost //a právě tyhle bravurně propracované vůně jsou pro mě ty vůně za sklem, co nejsou na dotek...//.


Tímto způsobem se mi líbí třeba ještě La Panthere Cartier, Truth or Dare Madonna, Madly Kenzo (EdT), Florabotanica Balenciaga, Cabotine + Cabotine Cristalisme Gres...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 19:47

euridike Jj, ještě mě napadá třeba Cinéma od YSL nebo Hot Couture od Givenchy...

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 23:24

daniela Hot Couture...Na tu jsem uplne zapomnela a vim, ze jsem ji mela rada. A Givenchy vubec, Organza a Eau Torride by byly jedny z mych prvnich vuni na policce, kdyby tehdy existovaly webove stránky o parfemech. Tak jen hezky vzpominam. Diky za pripomenuti.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 10:36

Luna A Organza Indécance! I když ta rozhodně nebyla nevybroušená

Ještě z té doby ráda vzpomínám na Pradu (později pod názvem Prada Amber). Taky Cacharel...

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 10:52

daniela Jee, Prada byla krasna. A taky jsem mela rada Theoremu a vune Niny Ricci, barevne s korunkama, uplne jsem ted zavzpominala...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 11:04

daniela Luna Ano, Pradu jsem měla moc ráda. A taky Pradu Tendre. Dají se ještě sehnat?

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 11:16

Dalia Na e-shopech bývá Prada Amber normálně, ale Pradu Tendre jsem dlouho v nabídce neviděla

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 11:23

daniela A ta Prada Amber je stejná jako stará Prada EdP?

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 11:43

Dalia Ano, jen v názvu je navíc slovo Amber.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 11:50

daniela Už sháním odstřik. Moc ráda si ji připomenu.

S nostalgií vzpomínám také na Kashayu od Kenza. 

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:22

Dalia Muzem tu vzpominat spolu. Ani bych neverila, kolik vuni mi bude chybet a na kolik jsem uz zapomnela. 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:31

Terre d'Hermès Eau Intense Vétiver (Hermès) - najemno nastrouhaná kůra a vymačkaná šťáva z jemně nahořklé limetky smíchané se zeleným vetiverem. Postupně se vetiver trochu obalil sladce pepřovým kouřem a "posunul" se stejně jako klasická Terre d´Hermes blíže do podoby Sycomore nebo Encre Noire. Ve srovnání s Terre d´Hermes opravdu hodně citrusová a výrazněji vetiverová..... a stejně jako Terre d´Hermes bude ideální do horka. Jak vidno, Hermes si pořád dokáže udržet kvalitu minimálně v tom, že i odnože dosahují kvalit "původní" vůně. 

Éclat de Nuit (Lanvin) - sladkokyselé ovoce s neidentifikovatelnými květinami a se sladce pudrovým ovocným dojezdem. Generická, zapomenutelná...  

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:28

jerry Eau Intense Vétiver jsem pořídila manželovi a oběma se nám líbí o něco více než původní Terre. A výdrž má vynikající!

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:35

Fleur 

Vůbec se nedivím.

Pro mě je Terre d´Hermes srdcovka (ještě s Encre Noire) mezi pánskými vůněmi, které jsem si uzurpovala pro sebe. A je jedno, jestli je to TdH bez přívlastku nebo s ním - výdrž mají všechny výbornou, jsou skvělé do horka a navíc sbírají komplimenty obou pohlaví

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 11. dubna 2020 13:49

Les Parfums Matières: Bois de Vétiver (Karl Lagerfeld) - vzdušně svěží zelený vetiver, dřevitý, s nahořklou citronovou kůrou. Postupem času vetiver získal podobu spíš suchou a objevily se společné prvky s Terre d´Hermes (a hlavně odnoží Eau Intense Vétiver). Solidně udělaná moderní pánská (a klidně i unisexová) vetiverovka, kterou bych si troufla koupit i jako dárek naslepo.

Gemma di Paradiso (Roberto Cavalli) - připálený cukr s pačuli (taková laciná variace na La Vie Est Belle), "vylepšený" jakožecedrem s jakousi syntetikou. Suterén parfémového pekla...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 09:02

BLACK OPIUM YSL

Black Opium a já. Ano, to je dlouhá /a místy značně trudná/ kapitola. Všechno se to začalo nějak takhle...

Bylo mi osmnáct, když jsem opustila rodné městečko na dlani, nadšení a nerozum mě přivedly ke studiu oborů, kterých jsem se v kýžené kombinaci dobrala pouze na FF UK, nerda a geeka v jednom přijali naštěstí na oba obory, takže v září střemhlav do Prahy. Na Prahu jsem byla bezpečně připravena četbou Kafky a Reinerové, tudíž mě nic nemohlo překvapit. Ani všechny vůně Prahy, ty už jsem dávno znala z častých divadelních výprav, měla jsem a mám je ráda. Všechny. Dodnes. Nerozdílně.

A tehdy došlo i k prvnímu zásadnímu setkání s Opiem, nosila ho totiž moje nezapomenutelná přednášející A.F., i teď mám před očima to její rozcuchané blond mikádo a cigaretu, kterou vždycky před vstupem do univerzitní budovy típnula o výlohu knihkupectví Karolinum. Báječně se k sobě hodily. Medově kořeněné hlubiny, úsvity i soumraky orientu - no všechny to známe... A pak - pak jsem potkala Black Opium. A ne, nikdy bych mezi těmi vůněmi nehledala souvislost a spřízněnost, tak bujnou fantazii nemám ani já - a to už je co říct. Ze začátku to byla ta posh vůně, co nosí holky z Prahy, flakon většinou loví z LV tašky, no prostě tak trochu součást určitého statusu to u nich bývala. A na nich se mi Black Opium líbilo, bylo jejich součástí, patřilo k nim, přesně takhle podle mě měly vonět, vlastně to všechno nějak zapadalo do sebe. V rámci malého a nenápadného průzkumu, jaké dělám poměrně často, se ukázalo, že původní Opium neznala ani jedna, většina si Black Opium pořídila prostě proto, že o něm psali v Elle - a je to Laurent přece, tak to mluví za všechno, proti tomu nelze nic namítat...

No a já? Pro mě je Black Opium následující - bílé, lehce štiplavé mýdlo, z něho postupně začnou vyvstávat květy, které bych se zdráhala nazývat pouze jasmíny, pak káva, ale žádné espresso, spíš cosi jako instantní kávovinový nápoj ze sáčku, náhražkovité tóny se mi přímo sypou na hlavu, pak to mýdlo do toho, ty květy... A co hůře/lépe - od doby, kdy znám Muglerovu Auru, cítím v Černém Neopiu ten její zelenkavě jedovatý tón. A paradoxně - ten mi tam vadí ze všeho nejméně. What´s wrong with me? Nevím... Já to beru tak, že pro tuhle vůni prostě nejsem dost dobrá - a ona to ví. Stejně se k ní jednou za čas vracím, jen tak - pro jistotu, co kdyby... //Protože k black skinny jeans, pruhovanému topu a LV jsem se taky tak nějak „propracovala“ - ale k Black Opiu/m/ prostě ne a ne a ne...//

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 09:09

euridike 

...perfektně jsi vystihla Black Opium tím obrázkem.!.

(v podstatě mi to úplně stačí, ale ten poslední odstavec je taky very good. A Tvojí profesorku bych ráda poznala...)

Pro mě povrchnost, a byť velké náklady..., stejně to vyznívá lacině...

Žádná hloubka, prostě uvnitř nic

PS: ..."vtipné"... Já totiž také chtěla nosit, mít Black Opium!, přesně - ta značka, ten název.!..

Jenže ten obsah je prostě tragéďije. Nebo teda pro mě jo, noo.

Líbivka bez obsahu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 09:11
Reakce na Miru:

Pro mě povrchnost, a byť velké náklady, stejně to vyznívá lacině...

Žádná hloubka, prostě uvnitř nic

​Mohu jen a jen souhlasit...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 09:40

euridike Miru 

Obě mi mluvíte z duše.

Název Opium je podle mě klamání spotřebitele a zneužitím komerčně úspěšného názvu.

Akorát si tedy dovolím nesouhlasit s tvrzením Miru, že je to líbivka. Osobně si myslím, že je to pouze "módní vůně" (viz Elle aj. reklamní masáže).