Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. dubna 2020 13:28

Paris no, od Fragonarda mám niekde vzorku a neprišla mi zlá, ale rozhodne ku kúpe nedošlo. Tourettane ide trošku do kozmetična, ale je podľa mňa taká "priezračnejšie". A solid je ešte lepší .

A takú "živú" aj so zeleňou a tak som dosť nečakane našla kedysi vo vôňach Vala's Enchanted Perfumery:

Idunn

Lökkr

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2020 22:39

slniecko děkuji. Fialka od Fragonard není špatná, ale skoro ve všech fialkových vůních ji mám pudrovou nebo bonbónovou, stejně jako u Fragonard. Myslím v těch vyloženě fialkových vůních. Částečně ji mám třeba Stilettos on Lex, Meteorites le Parfum, vlastně i v Mon Parfum Pearl, tam mně nevadí, že je pudrová. Zatím nejpřirozenější fialka je pro mně Feerie a paradoxně Iris od Fragonard. Ale pořád to není ono... toužím po vůni fialkového květu, takového ke kterému přivoním v přírodě. Bez lístků, bez hlíny... čistá přírodní svěží fialka.

Nevím, jestli je taková Tourettane.  Co myslíš tím, že jde do kosmetična?

Na tvoje další tipy kouknu pořádně... zatím jen letmo... a vidím pivoňku... můj zájem ještě stoupnul.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 05:59

Paris 

...Violette Precieuse Caron. Ale nevím, jestli je ještě k sehnání...

https://www.parfumanie.cz/database/detail/violette-precieuse-caron

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 29. dubna 2020 14:00

Miru děkuji. Na tu jsem tady už několikrát narazila v diskuzích a už jsem se po ní pohlížela. Bohužel je nesehnatelná.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 15:22

Paris tá vzorka by nebola problém. Manžel musí aj tak čas od času na poštu, tak a poslať to obyčajne, aby to došlo rovno do schránky (a nemusely by si ísť na poštu ty), to zas nestojí veľa.

Do kozmetična myslím tak, že na mne to ani tak nejde do púdrovej fialky, ale do niečoho, čo by som nazvala fialkovým krémom.

Lenže ako to vypáli na tebe netším, pre mňa je zas Feerie s jej nádherným flakónom nepoužiteľná, pretože práve tá na mne ide do bonbónova. A to pritom Goutalkinu La Violette, ktorá ide dosť do malinova mám veľmi rada.

Edit: A tie Vala sú naozaj rozkošné:)

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 29. dubna 2020 19:20

slniecko děkuji. Jsi moc hodná, ale zřejmě to taky nebude ta čerstvá fialka, kterou hledám... když jde do krémova.

Je evidentně těžké vyrobit vůni, která by voněla jako pravá fialka. 

La Violette mám flakon. Takovou jsem měla radost, když se mně ho podařilo sehnat... a taky to není ono... přemýšlím, že půjde o dům dál.

Online jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 19:53
Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 29. dubna 2020 20:11

jerry děkuji. Uvěřila jsem informacím v diskuzích. Ale je pravda, že mohly být staršího data a já si myslela, že teď už se nedá sehnat tím spíš. Asi byla nesehnatelná v tu dobu. Ještě jednou moc děkuji.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 20:17

Paris 

...tak jestli si ji pořídíš, nebo aspon vyzkoušíš, jsem moc zvědavá na dojmy...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 05. května 2020 09:51

Extatic Eau de Toilette Balmain 

(blízko k vůním Nina Ricci Mademoiselle L´Eau, Touch of Pink Lacoste, Bright Crystal Versace, Roses de Chloé, Amethyst Eclat Lalique)

Příjemná, hladce teple svěží, delikátně pikantní, ovocně hebce mýdlová.

Za málo peněz - parádní.

Intenzita akorát, výdrž hodně dobrá.

(musí se ale nosit s originálním outfitem/kontrast nositelky versus vůně..., jinak by mohla působit lacině, kikinovsky, nevhodně, prostě blbě)

K následující dámě jde tato vůně pouze s tímto jejím outfitem, jinak nee(jinak je typ na úplně jiné parfémy)

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 05. května 2020 10:09

Chanel No. 19 Eau de Toilette

...znáte ji, tu vůni. Nechce se mi ji proto popisovat. 

...na obrázku, abych ji co nejlépe vystihla, musí být

- bílá košile ze skoro tuhého plátna, které ale vinou tělesného tepla měkne a zahřívá se...

- šedá barva, která dá vůni možnost nejlépe/ničím nerušena/ vyniknout

- kůže, protože v No. 19 prostě je a nemělo by se právě na onen kožený, a tak příjemný, akcent zapomenout

- satén. Satén nebo hedvábí. Ten kontrast hladké podšívky k pevné tkanině saka ve spojení s pokožkou těla

- khaki barva, khaki barva je vlastně smíchaná černá, hnědá a zelená, jakoby konec vůně. Protože Chanel No. 19 začíná průhledně vodovou, přes akvarely perleťových zelenkavých odstínů přes sivou až antracit a s něco málo podprahovými teplými tóny vanilkové a pastelově tmavě čokoládové...

...a celá tato paleta se vám v různé intenzitě promítá před očima. Ale když se vám přemýšlet, vnímat nechce, tak prostě na první dobrou

khaki a, no dobře, hráškově zelená...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. května 2020 10:17

dnes jen zlehka

Muschio Bianco (Tesori d'Oriente)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/muschio-bianco-tesori-doriente/

Online jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 07. května 2020 13:16

alibi 

Je to již drahně let, kdy mě Muschio Bianco okouzlila v Itálii tak, že jsem toho přivlekla, co se do kufru vešlo. Tuhé mýdlo a tělový krém kupuju dodnes, ty se u nás neseženou (anebo za dost přepálenou cenu). Akorát letos asi zásoby nedoplním

Dost mě překvapila trvanlivost obsahu v kufru tvého auta - možná je to tím, že je vůně v plechu, tudíž v temnu.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. května 2020 13:35

jerry tuhé mýdlo Muschio Bianco musí být nádhera.

nad tím kufrem auta jsem taky přemýšlela. jezdí se mnou už takto alespoň rok, protože asi tak dlouho mám problémy s kolenem a cvičit nechodím, jenže věci na cvičení vláčím v kufru auta stále sebou.  napadlo mne taky plech = temno. a taky to, že je to prostě chemie

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. května 2020 13:51

Paris Fialka od Caronu není vůní pravých fialek. Už nevím, jak voní, popsala ji Wendy, od níž jsem vzorek měla. Však se tu mnohokrát psalo, že filaky lze jen napodobit, ne macerovat či odstředit Ale ta od Borsari je hodně identická, co říkáš, slniecko ? Zkoušelas ji?

A ty ji vlastníš, že? Nemá bohužel velkou výdrž...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 07. května 2020 17:39

Korsičanka k Borsari som sa ešte nedostala. Tú od Caronu som mala v starej verzii odstrek a bola ok, ničím nejako výnimočná, ale príjemná. Neprišla mi cukríková.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. května 2020 18:18

slniecko Já ji už darovala, takže odstřik má právě Paris

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 07. května 2020 18:42

Korsičanka slniecko ano, podle recenzí fialky od Carona se bude opět jednat spíš o pudrovou fialku.

Korsičanka Borsari mám odstřik a není to ono. Ale nemám ho od tebe. Ten jsem kupovala od "holka hnědooká" u sousedů.

Já už se smiřuju s tím, že opravdová fialka v parfému neexistuje (ano, vím, jak to je s výrobou). Dojdu k tomu každé jaro, než mě to další jaro opět popadne a zase hledám.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. května 2020 18:57

Paris Já ji darovala kamarádce, asi jsme se špatně pochopily Ale ta Lökkr by mohla být ona

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 07. května 2020 20:42

Paris spolu s Korsičanka lobbujem za vyskúšanie tých Vala parfémov, s tým, že ja zas tipujem, že ti skôr sadne Idunn, ale fakt stoja za to obe!!! A dajú sa objednať vzorky.

Ešte ma napadla Blanc Violette od Histoires de Parfums