Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:14

jerry

Opět souhlasím…

A k té líbivosti – pro mě to líbivá vůně taky není, já ji sama pro sebe mám spíš v té kategorii „divnovůní“, které mám obvykle ráda, ale tohle je jedna z těch divně bezobsažných, „bezcharakterních“, ani ryba, ani rak… 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 17:50

Laline

Romantic Cherry Blossom - Aróma do lacnej „čerešňovej“ limonády. Naspodku cédropižmo.

Talcy Vanilla - Mala to asi byť púdrová vanilka, a v podstate aj je, aj keď dosť umelá ale s kriedou, fakt!

Mr. Bergamot Lemon - Najprv veľmi príjemná citrusovka, aj som nad ňou zauvažovala, potom bohužiaľ cétropižmo.

Frozen Pear - Milé prekvapenie. Príjemná sviežoovocná vôňa na úvod, sladnúca do zrelej hrušky.

Spicy Vanilla Pink Pepper - Otvára sa pkným sviežoovocným tónom, potom prejd do pomerne peknej skôr ľahšej, korenisto vanilkovej vône.

Violet Amber Glam - Sladká poleva s akožeambrou a trochou fialkového tónu. Nenadchla.

Mysterious Musk - Nasládle biele púdropižmo

Deep Ocean - Brrr...toto začalo niečím nepríjemne drsným, potom to vkĺzlo do neurčitých vodných tónov.

 

Sabon

Ginger Orange – veľmi pekná vôňa jemne pikantného pomaranča. Pomaly slabne a prechádza do bežnejšej citrusovky, až vyprchá. Škoda slabej výdrže. Ale za tú cenu...

GA-DE

Icon Instinct - Začalo to pekne, vanilkou s bielymi kvetmi a púdrom, bohužiaľ sa to zvrhlo do trochu otravného kašmeranového základu.

 

Spikenard Magdalena

Neurčité ovocné tóny, mohlo by to byť granátové jablko, spolu s ľahko zadymeným nardom.

Ted Lapidus - Altamir

Príjemná, teplá, uhladená vôňa živíc s drevom. Rozhodne unisex.

Hej, našla som svoje poznámky z Jeruzalema. A ešte hlásim, že som narazila na fejky Ein Gedi, v ktorých bolo vo všetkých fľaškách naliate to isté

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 11:50

CK ONE SUMMER 2020 Calvin Klein

We need it

We want it

Vacation

We on it

Surf, beach, palm trees, got, no worries

Typically I ride a bike by myself but I'm on vacation

I'm gonna ride with someone else...

//Rhett & Link - I´m On Vacation//

Ale tohle se tedy povedlo!

Horké slunce nad chladivou slanou vodou modravého oceánu, letní vzduch, žádný jiný tak nevoní, nebe božsky modré, byl by to kýč, kdybys to neviděl na vlastní oči, písek hřeje, minerálně voní a sype se ti mezi prsty, voda voní, vzduch voní, slunce taky, kdyby ses mohl nadechnout víc, z větší hloubky, aby sis to užil, tak to uděláš, kdyby tak šlo uložit si něco //všechno!// z toho na horší časy, na zimní večery, no nejde to, ale teď to máš, tak si to nenech vzít a zkazit, svobodu prostoru oceánu a všeho pod i nad hladinou...

Ano, tohle se fakt povedlo...

... když nemůžu na pláž k oceánu, musí prostě pláž a oceán ke mně, to se nedá nic dělat - aneb - studijní materiál k textu a k vůni ... I´m On Vacation

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 12:02

euridike 

Tohle je vysloveně prototyp poctivě udělané letní vůně - ne nějaká řídká jekožeovocně ovoněná vodička, ze které vyleze cedr syntetický až na půdu a během pár minut se vše ztratí do poslední molekuly.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 18. dubna 2020 13:22

jerry No mě právě zaujala Tvoje recenze, tak jsem tuhle verzi chtěla zkusit - a fakt se povedla, kvalitní mainstream, ráda bych takových viděla/cítila víc...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 09:38

YES I AM FABULOUS Cacharel

Když jsem byla malá (a nemocná nebo smutná), vyndala babička starý zelený mixér, nalila do něho mléko (samozřejmě plnotučné), přidala řádnou porci domácí ostružinové marmelády, spustila mixér, načež nastala dost divoká vřava, ovšem za minutku dvě byl na světě našlehaný pěnivý koktejl, který zaručeně zvedl náladu (a jistě taky glykemii). Kdybych si k tomu ještě nanesla na rty ostružinový lesk, který jsem tehdy vlastnila (hezky voněl, strašně lepil), měla bych rázem kompletní Yes I Am Fabulous - a ani bych o tom nevěděla...

Poznámka pod pomyslnou čarou - oficiální složení jsem si přečetla až po testování a napsání textu, takže jsem se chvíli v myšlenkách srovnávala s faktem, že je ve vůni akcent lískových oříšků, řekla bych, že já jsem si sama pro sebe jejich vůni ztotožnila s vůní rozdrcených ostružinových jadérek, kterou mám tak ráda...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 09:42

euridike 

...náhodou to zní dobře. A barevné ladění fotky je parádní!

Já osobně mám značku Cacharel v kategorii "lepší drogerka"(i když má pár vůní, které jsou napříč roky pořád kvalitními peckami/pojmy).

Přesto jsem byla před časem překvapená, líbila se mi vůně "I am"(tvar flakonu je pro mě ale strašný).

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 09:55

Miru

Yes I Am je pro mě taková zvláštní retro vůně, jako z nějakého osmdesátkového amerického filmu – a ten flakon je teda… No já tak nějak ani nemám slova pro to, jak ho popsat...

Kdybych si u Cacharel musela vybrat pro sebe to nej, beru LouLou a Noa /pak Eden a Anais Anais/ + kupodivu na mně dobře voněla Scarlett – a flakon je krásný...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 09:58

euridike 

...Eden je signature mojí mamky. Mně se kdysi líbila Anais Anais...

(ten flakon mi evokuje určitou věc, no, psát to tu nebudu...)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 10:00

Miru ... ale měl by Ti evokovat rtěnku! Ale chápu, nejsi v tom sama...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 13:09

DÉLICES DE CARTIER  Eau de Toilette

Ovocná vůně s třešněmi v hlavní roli. Jsou sladké, s vanilkou, připomínají třešňový džem nebo želé. Vůně se v průběhu několika hodin moc nemění, snad jen v úplném závěru jsou patrné dřevité tóny a nádech kosmetického krému. Nenáročná, pro mě jarní (dubnová) oddechovka s překvapivě dobrou výdrží.

DÉLICES DE CARTIER  Eau de Parfum

Myslela jsem si, že Eau de Parfum bude jen hustší verze od Eau de Toilette. Ale ze začátku je EdP naopak jemnější a hladší, třešňová vůně působí jakoby klouzavě a chladivě. Po chvíli se přidají dřevité tóny (cedrové ořezané tužky) a pak už se vůně zahustí a rozvoní jako EdT (třešňový džem s vanilkou).

DÉLICES DE CARTIER EAU FRUITÉE

Délices de Cartier je sama o sobě ovocná vůně - třešňová. Ovocná verze v tomto případě znamená citrusovější, ve složení je uvedená mandarinka, ale určitě je přidané i kolečko citrónu. Vůně je tedy kyselejší a svěžejší, postupně se rozvoní do vůně blížící se hladce třešňové EdP se dřevem. Pak se bohužel začne ztrácet...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 15:00

CLASSIQUE PIN-UP J. P. Gaultier

Šikovně vymyšlené a poskládané puzzle. Vše do sebe zapadá, vše souvisí se vším - flakon, název, vůně - a to není samozřejmost, to všichni víme. Je to hravá, sexy, ovšem relativně dobře provedená, nevtíravá vůně, která staví na klasické glamour platformě, v níž ovšem nechybí špetka líbivého třpytu, který potěší, ale nesklouzává ke kýčovitosti.

Tahle pin-up girl servíruje do lesku vyšlehanou vanilkovou pěnu se zázvorovými sněhovými pusinkami a osvěžující citronádu, do níž přidala i pár kapek medu. Vůně je to úhledná a neodporující dobrým parfémovým mravům. Ale tu pravou ambru jim přece jen nevěřím...

//Flakon mi připomíná Marilyn Monroe na Kennedyho narozeninách...//

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 15:05

euridike 

...tuhle novinku mají na notinu. Jsem na ni hodně zvědavá!. Jenže s ohledem na to, jaké dnes tvoří vůně...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 15:19

Miru

Já JPG obecně moc nemusím, líbí se mi Scandal by Night, Fragile a Kokorico, Classique Pin-Up a La Belle jsem dostala vzorky, La Belle se mi tedy líbí o něco víc, Classique Pin-Up mi nevadí, standard, na poměry téhle řady celkem pěkně zpracováno, ale je fakt, že většina produkce JPG je prostě na úrovni VIP vůní z drogérie...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 15:22

euridike 

...jo, Scandal by Night jsem měla. Ale pořizovat znovu nebudu, nějak mě ty sladké vůně přešly. Classique i Fragile jsou dobrá klasika(kdysi jsem je také měla). Když vyšla La Belle - zklamala mě, taková umělinová mi přijde, proto moc nadějí do Pin-up nevkládám, noo

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 15:26

Miru 

Je to zvláštní - na mně La Belle voní hezky, trochu nostalgicky, je to taková vůně zapadlého baru před zavíračkou, něco v ní mi připomíná Cabaret, ale na nikom jiném ji neznám, tak nevím - ale ono je to vlastně fuk, jaká je kterákoliv vůně na jiných, člověk musí nakonec stejně vždy vyjít jen z vlastní zkušenosti a osobního pocitu...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 15:31

euridike 

...jojo, přesně tak. (Já La Belle darovala a na nové nositelce ji čichám moc ráda...)

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 15:46
Reakce na euridike:

ale je fakt, že většina produkce JPG je prostě na úrovni VIP vůní z drogérie...

To, že je někdo úspěšný módní návrhář, ještě nemusí znamenat, že bude úspěšný co do kvality, když se vrhne na parfémy. Myslím, že u pánských vůní to v tomto případě dopadá mnohem líp, než u těch dámských (viz zmíněné Kokorico a pánská "torza").

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 15:53

jerry 

Máš naprostou pravdu... Na druhou stranu - alespoň nějaké výjimky tu máme, takový Ford třeba, ten je mezi ostatními jako bílá vrána...

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 16:39

Já ten despekt k parfémové produkci značky Jean Paul Gualtier nesdílím. Parfémy z posledních let mě sice neoslovují, jsou mainstreamové v tom špatném slova smyslu, bohužel, ale díky počinům z devadesátých a části nultých let to má u mě Jean Paul dobré. :-)  Tehdy se spojil s vynikajícím a zkušeným Jeacquesem Cavallierem, že čehož vznikla Classique, pro mě jedna z nejkrásnějších vůní s pomerančovým květem a následně s mladým a nekonečně nadaným Francisem Kurkdjianem (Fragile, 1999 a Gaultier2, 2005). Mám k těm vůním vřelý vztah navíc i proto, že pro mě mají přidaný emotivní náboj vzhledem k příjemným událostem a příležitosem, během kterých jsem je potkala a nosila...