Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 15:46

Taky jsem ráda, za ty "své", co se s nimi ztotožňuju. Před chvílí jsem Ti zrovna šmejdila na poličce a donutilo mě to vytáhnout svou starou krabičku se vzorky a znovu zkoušet staré známé

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 17:01

Evanilla No, moje polička prochází redukcí. Řadu vůní už jsem poslala dál a stále v tom pokračuju

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 17:26

...nevím, proč, ale vůně obecně/většinou považované za silné pecky, event. zbraně hromadného ničení, na mé kůži zkrotnou, jsou mírné až decetní, prostě dělají ze sebe svatoušky...

Takže jedna z nich, třeba

Flowerbomb Nectar Victor Rolf

je na mně

karamelově mléčná vyšlehaná pěna, jež se vsakuje do vanilkově černorybízových marshmallow polštářků a ty zase, roztékající se  vlivem tepla mého těla obalují a natravují bergamot do měkka jak kyselina kosti...

Flowerbomb Nectar voní sladce, plně ale mírně...

...možná i díky lehce škrábavě drhnoucímu momentu, něco - jako by jste střelným prachem drhly po hlavni pistole  vyleštěné do absolutní hladkosti...

Tahle vůně vůbec není infantilní ani kikinovská, je dost dobrá.

(je to takový rozostřený mix vůní Dolce Gabbana Femme 2012 a Jimmy Choo Stars)

A nejlépe ji vidím takto -

(= prostě nejlépe vynikne v kontrastu...)

...a nebo takto -

Offline jerry
Avatar
8957 příspěvků moje polička 26. dubna 2020 21:15

1a Classe Incenso From Asia (Alviero Martini) - šťáva z meruňkového kompotu a limonáda z bezinkových květ, z pod kterých stydlivě vykukují kořeněné tóny promíchané s chladivým bílým pižmem. Jemná a něžná vůně, vysloveně minimalistická.

Gems Power (Tous) - zelená sladkokysele ovocná pižmovka - hodně jiskřivě svěží a veselá. Povedená vůně pro -náctileté, která evokuje radost a bezstarostnost. Flakón je ve skutečnosti hezčí než na obrázku.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. dubna 2020 23:21

Honoré Payan: La Tourrettane

Hledáte vůni živých fialek? Tady je najdete čerstvě zalité v květináči, kdy se na sametově zelených lístečcích ještě třpytí droboučké krůpěje vody. V další fázi se přidá už jen pižmo, navozující dojem fialkového pudru, aniž by však přitom narušilo základní květinový dojem. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti bývá ta největší krása a přesně tohoto úsloví se La Tourrettane drží.

Lancome: La Vie Est Belle Intensément

Opravdu zbytečná odnož. Když totiž slijete dohromady sladkou malinkovku s koka kolou, otevřete si k tomu pytlík bonbónů "Lesní jahůdky" a navoňte se klasickou La Vie Est Belle, dopracujete se k naprosto stejnému výsledku.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2020 23:57

wendulka Honoré Payan La Tourrettane mě moc láká... prosím, nevíš, jestli zasílají do ČR nebo kde by se dal sehnat?

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 06:08

wendulka 

...ta fialková vůně zní krásně!

(spíše teda na relax doma asi, ale něco podstatou místo Kenzo Indigo...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 07:12

Paris 

Netuším. To bude asi otázka spíš na slniecko , od které mám vzorek.

Miru 

No jako podstatu místo Kenzo Indigo bych ji neviděla, ale na domácí relax za mě určitě.. Mně osobně se líbí víc jak fragonardovská fialka.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 07:32

wendulka 

...já to myslela jakože je taky na relax, jako bylo pro mě právě to Kenzo Indigo

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 07:36

Miru 

Tak to jo. Já mám Kenzo Indigo na klasické nošení, proto mě to zmátlo.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 09:52

JUNGLE L´ELEPHANT Kenzo
Za ty věky, co ho znám, o něm vím tohle - je růžový a baculatý, vypadá trochu jako Elton John, rád si drbe záda o kůru skořicovníku, při dlouhých procházkách cucá klokanky a lékorky (ano, někdy obojí najednou), čas od času si dá růžovou žvýkačku Hubba Bubba, večer před spaním kouří hřebíčkové cigarety a přemítá o tom, jaké to je - žít v džungli velkoměsta. Protože v té jeho džungli si o něm šeptají, že je divnej. Není. Divná je ta džungle kolem...

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 10:36

Miru - To máš za Slona...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 10:43

Lalique Tendre 

...jemňoulince likérovitá prachově hustě vláčná hruška s podprahovými, pouze mírně nasládlými medovými akcenty...

...pak - jakoby střih a

 vše jako by utichlo a pouze nad tím vším velmi jasně prochází, vine se růžová linka, růžová esence se naparuje tichou intenzitou, královna plující špalírem...

...a ještě pak - pižmové tonutí...,

zavřené oči a pomalinkým skluzem, někdo vás  líně, až znuděně táhne z mírného kopce po olejové stopě...

Já tu vůnni znám, jen si vzpomenout.!?!.

(něco na způsob/zatím mě napadají Miss Dior Le Parfum x Coco Chanel bez chypre základu)

((nejlépe jí bude slušet jednoduchost až strohost a nebo jedna barva, nejlépe bílá, šedá, černá...))

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 10:45

euridike 

...šmarjá..., se stydím......kuju moc

(já dost popisů vůní nedala do databáze, to když mi blbnul notes. Tak vždycky, když si vzpomenu nebo uvidím vůni, co jsem zkoušela, vložím...)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 11:01
Reakce na wendulka:

Honoré Payan: La Tourrettane

Hledáte vůni živých fialek? Tady je najdete čerstvě zalité v květináči, kdy se na sametově zelených lístečcích ještě třpytí droboučké krůpěje vody. V další fázi se přidá už jen pižmo, navozující dojem fialkového pudru, aniž by však přitom narušilo základní květinový dojem. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti bývá ta největší krása a přesně tohoto úsloví se La Tourrettane drží.

Lancome: La Vie Est Belle Intensément

Opravdu zbytečná odnož. Když totiž slijete dohromady sladkou malinkovku s koka kolou, otevřete si k tomu pytlík bonbónů "Lesní jahůdky" a navoňte se klasickou La Vie Est Belle, dopracujete se k naprosto stejnému výsledku.

​Dosud nejhezčí odnož LVEB je pro mě verze Absolu. Stejně tak se mi na občasné nošení líbí i klasika. Ale ty ostatní považuju za, jak píšeš, zbytečné. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 12:27

Dalia 

...za mě, když odnož tak Intense. Jiné nee

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 15:07

Paris tú som si dovliekla ako suvenír z Tourettes du Loup. Vzorku môžem poslať. Ja som u nich strašne chcela urobiť objednávku potom ešte z domu, ale práve na pošte na Slovensko to stroskotalo. Ale je fakt, že ja neviem po francúzsky a oni sa s angličtinou síce poctivo snažia, ale...

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2020 22:03

wendulka děkuji za odpověď a slniecko děkuji za nabídku, ale nebudu tě otravovat, když to není v rámci ČR.

Spíš bych vás poprosila o srovnání s fialkou od Fragonard. Dlouho hledám co nejvěrnější fialku, ale např. ta od Fragonard mně nevyhovovala. Je na mně příliš umělá, bonbónová a pudrová. Není to pro mě ta svěží a přírodní fialka.

Offline jerry
Avatar
8957 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 22:18
Reakce na Paris:

Je na mně příliš umělá, bonbónová a pudrová.

​Naprosto souhlasím - jako novinku jsem ji koupila naslepo a

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2020 23:12

jerry taky jsem ji měla naslepo a rychle šla o dům dál... nešlo to