Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
6360 příspěvků moje polička 19. března 2020 16:39
Reakce na Korsičanka:

Luna Hmmm, proto mě asi srdce neposlouchá, že královna pro mě není... Snad se to obojí po změně léků zvrtne

​Pro mě taky není královna. Zkoušela jsem ji během času několikrát a ne, můj nos ji nebere.

Offline Dalia
6360 příspěvků moje polička 20. března 2020 12:02

Cheap and Chic - Moschino

Krémová …

Vcelku jednoduchá vůně s ostřejším citronem v úvodu a příjemně krémovou hebkostí v základu. Po rozvonění mi lehce připomíná již nevyráběnou Love, Chloé Eau Florale.

Vůně spíše elegantního ducha, uklidňující a příjemná.

Offline Dalia
6360 příspěvků moje polička 21. března 2020 12:36

Deep Euphoria - CK

Taková nijaká …

Těšila jsem se, že vůně bude stejně zajímavá a pěkná jako její obal, ale smůla. Jaká tedy je? Krémová, květinová a velmi mdlá. Bez výrazu. Neurazí, nenadchne … prostě taková nijaká. Do původní krásné Euphorie má na míle daleko.

Dnes bez obrázku, protože tato vůně ve mně nezanechala žádný dojem. 

Offline jerry
4136 příspěvků moje polička 23. března 2020 16:03

212 VIP Rosé Red (Carolina Herrera) - květinově ovocná pižmovka s lehkým závanem suché pačuli po rozvonění. Nic objevného, ale ani žádný propadák...ovšem anoncované složení mi připadá jako fantasmagiorie (rajče? malinový likér? ostré koření? tiramisu? bulharská růže?)

Opium Pour Homme (Eau de Toilette) ( Yves Saint Laurent) - svěží začátek v podobě pepře vysypaného do vlažné vody a teplého sladce kořeněného dřeva (až jsem si říkala, že to není nic zvláštního, aby to byla taková klasika). Ale potřebovala čas - rozvoněla se do dřevité vůně se sladce zakouřenou a jemně kyselou pryskyřicí. A pepř víří kolem v podobě jemného prachu. Už chápu, proč je to klasika...

Offline andry
1564 příspěvků moje polička 25. března 2020 19:42

Original Musk (Kiehl's)

Vůně údajně vytvořená dle vonného oleje z 20. let, nalezeného na konci 50. let v lahvičce označené jako „Love Oil“.
Začíná hřejivým, přítulným, živočišným pižmem - jako zjednodušený drydown Lutensova Muscs Koublai Khan. Postupně se přidává jemná vůně mýdla a holičství (Antico Caruso od Profumum Roma), náš hrdina se přišel vymydlit a zkulturnit a voní, jako když Kublaj se svou šílenou feromonovou aurou vyleze ze sprchy. A na závěr lazebnických úprav se mu dostane masáže olejem s vůní klasické kytice opulentních květin, kde převažuje ylang, pomerančový květ, růže, podmalovaných dřevitým pačuli (např. Civet od Zoologist v drydownu).
Ačkoli by člověk čekal prostě pižmovku, vůně je vrstevnatá, s krásným vývojem, a byť nemá tu super hloubku vintage vůní a nikovek na podobu s vintage aspirující, ten nádech něčeho spíš klasického než moderního je neskutečně přitažlivý.

Offline Fleur blogger
3273 příspěvků moje polička 25. března 2020 21:01

andry Mě hlavně podle popisu zaujalo to, že má jakoby obrácený vývoj - končí květinami a začíná pižmem. Rozhodně ale nic pro mě .

Online Renusatko
4882 příspěvků moje polička 25. března 2020 21:58

jerry Pánské Opium se mi líbí, protože ho nosí manžel, ale ještě lepší bylo EDP.

Online Miru
6804 příspěvků moje polička 26. března 2020 16:32

andry 

...zní to moc dobře...

Offline Beverly
příspěvků moje polička 26. března 2020 17:05

andry Ta mě opravdu velice zajímá , díky moc za recenzi.

Offline jerry
4136 příspěvků moje polička 27. března 2020 22:33

Pamplemousse Rhubarb Eau de Toilette (L'Occitane) - sladká grepová šťáva s rebarborou, hodně podobná Eau de Rhubarbe Écarlate. Ovšem ten nasládlý cypřiš s jemným hořkokyselým tónem po rozvonění je hodně zajímavý. A originální. Na léto bych si dala říct...

CK One Summer 2020 (Calvin Klein) - bergamot - čistý, až průzračný, postupně doplněný oslazenou citronovou šťávou. Po rozvonění se ještě přidal chladnoucí jemný zelený čaj a uhlazený nasládlý santal. CK One je klasika, většina jejích limitek je povedená a tato je opravdu hodně povedená.