Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 12:30

Dalia Tak to netuším. Zkoušela jsem od Ellen,.

Tak nevím, odkud ji má. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 13:14

wendulka Nevadí, děkuju.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 14:03

Dalia 

Pokud se pamatuju, dala se u nás koupit jen v internetových parfumeriích. Byla to pravděpodobně limitka.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 14:31

Dalia 

Kupovala jsem ji dvakrát, pokaždé přes internet. První e-shop si už nepamatuji, druhý byl tento:

https://www.brasty.cz/

Ale už ji nemají a přes Heureku jsem dohledala v prodeji jen pánskou verzi.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 14:50

jerry Limitka přímo ne, ale podobně jako některé Aqua Allegorie letištní exkluzivka, konkrétně pro duty free shopy na Blízkém Východě a zřejmě tak se podobně jako ony dostala jednu dobu do pár českých e-shopů.

Dalia Je to škoda s tou její dostupností, protože je trochu méně sladká než Rose Rouge, kterou můžu jen v teplotách, blížících se nule.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 14:58

jerry Ellen wendulka Děkuji za odpovědi. Vůně je to opravdu pěkná, ale obejdu se bez ní. Mně se ze všech Euphorií stejně stále nejvíc líbí ta klasická. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. prosince 2019 20:00

V poslední objednávce z Notina jsem našla degustační sadu mainstreamových "fresh" vůní. Bez většího očekávání jsem je teda zkusila a mezi nimi jsem našla - pro mě - skvělou a cenově velmi příznivou Amo Ferragamo. Moc fresh mi zrovna nepřišla, možná že je malinko "moderně umělá", ale je to to, co teď ráda nosím - hutný vanilkový základ s výraznější ovocnou složkou a troškou svěžesti. Konkrétně tady máme šťavnaté pomeranče a nějaký barevný plážový drink. Pohodová, středně sladká vůně pro všední den a zase po dlouhé době trefa (byť úplnou náhodou), že jsem si ji po pár dnech musela objednat.

Stejný typ vůně je pro mě nový přírůstek z vyšších kruhů - Guerlain Baiser de Russie - vanilka, brusinky a jehličí, byť tedy je v ní určitě poznat větší propracovanost a delikátnost, ale obě dvě jsou to vůně, co pozvednou náladu. Navíc si myslím, že budou nositelné od zimy po 30 stupňů.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 15:21

Idole Lancome

Malé kouzlo v perleti …

Z moře dárek držím v dlani, co zdobený je perletí. A přitom myslím právě na ni, s níž duše vždy se rozletí. Na tu vůni z růží květů, která unáší do dálných světů. Do světů, kde vracím se do dětských chvil a růže tam voní k tanci víl. A v tom perleťovém matném jasu zakletý je sám pán času … proto jsem stále dítětem.

Půvabné pojetí růže, které se v úvodu představí nahořklou svěžestí bergamotu a lehkou trpkostí tvrdé zelené hrušky. Trošku divoké, ale příjemné. Navíc se ovoce rychle odporoučí a už se můžeme kochat celým růžovým záhonem vydechujícím svou nektarovou sladkost. Postupně se přidává heboučká pudrová stopa, která na kůži zůstává po dlouhou dobu.

Romantická, ale ne vyloženě dívčí, snivá, perleťová vůně.

Offline Širín
Avatar
19 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 22:19

Ahoj dámy, jdu Vás pozdravit . Poslední dobou jsem nějak bez nápadu, co se týče vůní, takže budu muset zase něco nasát zde.

Poslední, co za něco stálo byl Night Dreams od Al Haramain.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 22:31

Širín 

Moc ráda tě zase vidím.

Kazdopádně tipů tady najdeš dost, však ono se něco pěkného najde.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 11:19

Karma (Lush) - hořký citrus přecházející postupně do nesladkého citrusového želé. Rozvoněla se do hustého lektvaru ze zakouřené kyselé pryskyřice, drceného zeleného jehličí a špetkou temné suché pačuli. Je to vysloveně démonická vůně - silná a temná. Pro mě v pohodě nositelné (i když ne každodenně).

Les Sorbets de Luna (Nina Ricci) - svěží kyselejší jablko s bílým pižmem, po rozvonění ojíněná sladkokysele ovocná pivoňka. Povedená letní vůně (jakožto i zbylé dvě ze "sorbetové" řady. Typově podobná Euphorii Blossom.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 20:58

Tobacco Leaf (Just Jack) - na začátku suchý tabák macerovaný v alkoholu, postupně se objevil i dřevěný soudek, ve kterém byla lihoviny dlouho uložena. Netrvalo dlouho a přidala se tonka s kardamomem a poctivou dávkou jemně mletého sladkého růžového pepře.  Po úplném rozvonění se objevily i rozinky a suché švestky i s kapkou koňaku. A nakonec i ten perník - ale spíš méně sladký i méně kořeněný. Uváděné složení je takřka totožné s fordovskou Tobacco Vanille, podoba by tu i do značné míry byla. Ale těch odlišností je taky docela dost - Tobacco Leaf je méně vanilkově sladká, mnohem méně perníčková  a méně medová, Zato více pepřová a dřevitá. Je tím pádem i mnohem unisexovější než Tobacco Vanille.

Eternity Summer 2019 (Calvin Klein) - leknínově vodní, nasládlá, ovšem následná porce zelené rozdrcené trávy s kopřivami je skoro smrtící. Drogerkové dno...

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:17

Včera jsem se otočila v Marionnaud a sáhla po mnou třech nevyzkoušených vůních od Lancomé -

LVEB Intense, LVEB L´Absolu a novince Idole. Ani jedna na mé poličce neskončí, a to jsem si trochu víc slibovala právě od Idole. Bergamot s hruškou mě lákala, taky zprvu byla čichatelná, ale postupně se na mně rozvoněla do nic neříkající vodičky s jasmínověvanilkovou trestí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:27

Dolce & Gabbana Pour Femme

Pohodička …

Kdopak tuší, jak sladce může být v duši?

Měkoučká sladká nadýchanost, zlehka provoněná jahodovou žvýkačkou, vanilkovým krémem a květinami. Mám ji ráda, tu vůni, která mě tak trochu vrací do dívčích let a zároveň nic neubírá šarmu dospělé ženy. A sluší jí teplo, které já taky ráda. Takže si s chutí vychutnám pohodičku ve voňavém obláčku, v němž sladce je mi v duši.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:24

Simply Jil Sander Touch of Leather (Jil Sander) - svěží začátek se sametovými zelenými fialkovými lístky přikrytými napudrovaným semišem a s jemným tónem sladce krémového dřeva. Po rozvonění svěží pudr se zřetelným suchým kosatcem.

Bonjour Señorita (Tous) - citrusově ovocná tuctovka, která v řádu minut vyprchala do nasládle "nijakého" pižmového základu, aby se následně v posledním záchvěvu objevil jemně gurmánský závan mandlového pudinku. Slabá a řídká, navrch zcela zbytečná, vůně.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 21:44

Hermès - Rocabar: Vedená ako pánska, ale rozhodne vhodná (aj) pre dámy. Bergamotovo-citrusovo-bylinný úvod, prechádzajúci do jemne ihličnato-drevitých, jemne kožených tónov, doladených troškou fialky a asi polmetrákom benzoinu, ktorý ale paradoxne vôbec  nepôsobí ani ťažko, ani orientálne, zato príjemne, sladko, žiarivo, ako jantárový šperk na slnku. Podarené.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 19:19

Les Contes

Neride - Také z každého rožku trošku. Trochu čerstvej zelene, trochu sladkých tónov, trochu ovocia, nejaký ten kvietok, trieska z dreva....akože nie zlé, ale nezaujalo.

Passion d'Ariadna - Príjemná, nelepkavá ovocenka s hruškou, figou, broskyňou a trochou kardamómu. Celkom podarená, ale totálne zabudnuteľná.

Elfe Blanc - Ľahká, presvetlene pôsobiaca vôňa s citrusmi, zeleňou a ľahunkými kvetinovými tónmi. Predstava víly v bielom mi príde príhodná.

Tesey - Iná ako zvyšné tri, ktoré som skúšala, hutnejšia, hlbšia, teplejšia. Jemné tóny tonky a vanilky s trochou korenia, odľahčené jemným levanduľovým tónom. Taká teplá, mäkká, chumlacia vôňa na jeseň a zimu. Líši sa od predošlých, preto som predpokladala, že iná farba krabičky (čierna, ostatné boli v bielych) znamená inú kolekciu, ani v päte by ma nenapadlo, že ide o pánsku vôňu.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 13. ledna 2020 19:38

Mimosa & Cardamom (Jenny Glow) - suchá větvička mimózy - jemné, nasládlé, s pylem a zbytkem nektaru. Po rozvonění mimózové mýdělko, poprášené pudrovým pylem a lehoučký hřejivý nádech kardamomu. Vůně něžná a romantická, hodně povedená, navíc s velice příznivým poměrem cena/výkon.

Burberry Her Blossom (Burberry) - neidentifikovatelné synteticky ostřejší květiny zavalila lavina krémového nasládlého dřevopižma. Tahle odnož nesahá původní Burberry Her ani po kotníky a je určena k rychlému zapomnění...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 14:04

Venice - YR

Santalová růže …

Růže lehce kořeněná, sladce pikantní, prohřátá exotikou santalového dřeva a nepatrně ochucená špetkou vanilky.

Silná, takřka opulentní vůně s charakterem „osmdesátek“. A krásná!

Offline Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 14:47

Dalia To bylo v dobách, kdy ještě YR uměl dělat pořádné vůně...