Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 14:40

jerry Tak jsem se šla mrknout na ten hyacint v Eau de Gucci - a ona to je zas nějaká vintage, jo?

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 14:41

Korsičanka 

Bohužel.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 14:46

jerry 3000,- na ebay z teplých krajin:( Tak proč nás lákáš?!?

Offline RoSa
Avatar
8192 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 14:50

Korsičanka já mám flakon a téměř ji nepoužívám

zato jsem dneska vyzkoušela tu 1957 a tu bych si na své poličce uměla představit

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 15:14

RoSa Tak můžu poprosit o ovonění na červnovém srazu? Jestli teda vydrží a ty pokud budeš moct

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 15:35

Layeringová Rose kolekcia od L'Occitane:

Rose:

Veľmi ľahunký ružový solifor, arómou pripomínajúci asi najviac ružovú vodu.

Rose Eau Parfumee Souffle Vivifiant:

Samo o sebe niečo jemne ovocné, s citrusovým nádychom.

V spojení s Rose vyjde nenáročná optimistická ovocná ružička, príjemná na jar, či leto.

Rose Eau Parfumée Souffle Euphorisant:

Samo o sebe trochu iná jednoduchá ružička, táto má v sebe čosi ľahko umelo-púdrové. Ale len jemný tón.

V spojení s Rose na mne vyjde niečo chemicky akoby-ružové, s nejakým "drsnejším" tónom v pozadí.

Rose Eau Parfumée Souffle Apaisant:

Samo o sebe jemná, vzdušná, upokojujúca vodička.

V spojení s Rose vznikne celkom príjemná akvatická ruža.

Treba ich vrstviť, lebo samé o sebe majú výdrž merateľnú v sekundách. Je to milá hračka, ale úplne zabudnuteľná.

A ešte ich tohtoročný čerešňový kvet:

Cerisier Irisé - veľmi jemný čerešňový kvet, ktorý ovšem rýchlo prejde do drogériového pižmozákladu. Tento rok to veľmi nevyšlo.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 14:25

Rebarbora a divoká třešeň (Manufaktura) - svěží nakyslé bonbony v nejlepším slova smyslu a vychlazený čaj ze sušených brusinek se sladkokyselým ovocným svěže pudrově pižmem v dojezdu. Povedená, navíc mě překvapila výdrží.

G-Man (Gainsboro/Gainsborough) - zvonivé aldehydy s výraznými muškátovými listy a sušenou šalvějí, postupně se uhlazující do jemně kožené bylinkové chyprovky s kouřovým vetiverem v dojezdu. Nádherná starosvětská hedvábná vůně, která převážnou většinu současné mainstreamové produkce strčí do kapsy...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 23:44
Reakce na RoSa:

zato jsem dneska vyzkoušela tu 1957 a tu bych si na své poličce uměla představit

Já výhledově rovněž.​

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 14:18

Robert Piguet - Casbah. Krásná kadidlová vůně, funkcionalistická verze secesně přezdobeného parfému John Galliano, na němž se Aurélien Guichard rovněž podílel. Kdybych pro ni měla za úkol najít vizuální ztvárnění, bez dlouhého rozmýšlení bych sáhla po nějaké černobílé fotografii moderní architektury meziválečného období od Rudolfa de Sandala. Rovné linie představuje pepř, odlesky jsou zastoupeny zelenými tóny, teplé kadidlo ztělesňuje ten otevřený čistý prostor, zbavený všech zbytečností. Jemný tabák pak dokresluje nepatrnou zrnitost a zažloutlé okraje archivní fotografie.
Jakkoliv je vůně postavena hlavně na typicky pánských složkách, může být krásná i na ženě, protože tabák i vetiver jsou tu v krajkově křehké podobě.

A vlastně ani nevím, jestli lze značku Robert Piguet považovat ještě za mainstream. Vyzněním rozhodně nikoliv.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 15:27

Fleur Já bych značku určitě zařadila mezi niche!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 22:28

AA Ginger Piccante a Coconut Fizz dnes v Marionaud...

zázvorovka mě první půl hodiny opravdu nadchla, zázvorová limonáda se šťavnatou citronovou kůrou, fakt hrozně příjemná.. já tyhle citrusovky miluju ale bohužel nikdy nevydrží:-( pokračuje jako kombinace pepře a pánského holícího krému. po 4h opepřený cedr. zase škoda..

kokosová polívačka je pěkná květinová letní svěženka, začíná opravdu autentickou kokosovou vodou (nic pro osoby kokosu se štítící.-)) a pak se přidají příjemné mírně nasládlé, svěží květiny. opravdu příjemná vůně, taková holčičí, nic pro dospělou ženu. překvapila mě výdrž, po 5 hodinách nijak objevná ale ne nepříjemná cedrokvětinovka, ovšem pořád dost intenzivní

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 12:31

Eau des Vignes (Caudalie) -  nefalšovaná klasická kolínská 4711, ovšem v jemnější a pižmověji uhlazenější podobě. Po delší době se rozvoněla do podoby velmi jemného neroliového mýdélka, zpod kterého se marně snažil prodrat sladce pudrový kosatec. Znaven marnou snahou přenechal pole svěže pudrovému a velice jemnému pomerančovému květu.

L'Eau d'Issey Pure (Nectar de Parfum) (Issey Miyake) - nasládlé vodní květiny, něco jako studená konvalinka s dřevem. Laciný kašmeran, po rozvonění štiplavý. Tahle limitka v tichosti upadne do zapomnění.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 17:41

viktorka_od splavu Také jsem dnes opětovně testovala AA Ginger Piccante (jako zarytý odpůrce kokosu jsem pečlivě obešla Coconut Fizz, ta mi jednou opravdu stačila) a v té první, lehce štiplavé čajové fázi, se mi vysloveně líbí. Na koupi to ovšem nestačí.

Strašné zklamání byl ale ten nový Mon Guerlain Bloom of Rose (už jen ten název je debilně nesourodý). Tento počin se mi jeví jako série omylů. Prvního se dopustil ten, kdo vložil pár růží do vázy a místo práškové výživy pro řezané květiny tam nasypal cukr. Vodnaté růže ve sladkém teplém nálevu nevoní moc příjemně, takže bude nutné vyměnit jim vodu a vydrhnout vázu. Jenže místo houby na nádobí (i když tu tam chvilku cítím také) si ten popleta vezme do ruky houbu skutečnou, dokonce přímo žampión. Tohle už nespraví ani mýdlo... Na papírku je to o něco lepší, ale pořád ne dost dobré: sladká vodnatá růže, bílé květiny s žampiónovým podkresem (ovšem ne tak krémově příjemným, jaký je třeba na začátku Cruel Gardénie), řezavé mýdlo a někde pod ním špetka mandlí na dřevěném základu.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 19:12

Fleur zle sa mi to číta, mne sa práve táto z línie Mon Guerlain páči najviac.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 19:22

milacka mne se taky (jako jedina z tech odnozi) vcelku libila:-) Fleur ale ten uvod ginger piccante je vazne dokonaly, ze?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 20:37

viktorka_od splavu Ano; škoda že takhle nevydrží déle.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 20:42

Fleur já jeden čas pátrala po vůni, která by takováhle vydržela celou/delší dobu, ale pak jsem pochopila, že to asi není možné, že tyhle složky jsou asi moc prchavé a prostě to technicky nelze udělat

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 20:43

milacka Omlouvám se, ale zkoušela jsem ji opravdu opakovaně, než jsem si dovolila něco takového napsat, protože jsem se sama vzpírala uvěřit tomu, že moje kdysi tak oblíbená značka vyprodukovala tuhle vůni. Věřím, že na tobě vyzní úplně jinak!

V Mon Guerlain mi vadila sladká levandule, ale objektivně musím konstatovat, že ačkoliv nekoresponduje s mým vkusem, je to povedená vůně; s touhle odnoží to prostě cítím jinak.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 20:45

Fleur Asi budu muset taky zkusit

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 20:51
Reakce na milacka:

Fleur zle sa mi to číta, mne sa práve táto z línie Mon Guerlain páči najviac.

​Darinka, nič si z toho nerob, každej z nás vonia a pasuje niečo iné. Na tebe určite vonia famózne!