Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 24. března 2019 16:36

slniecko Aha, já měla dojem, že jsem četla, že ta třešňová má být letištní limitka, tak jsem doufala, že bych ji mohla potkat za dva týdny na letišti. Tak nic no.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 25. března 2019 13:10

wendulka tak vieš, ako to je, to sú také JPP správy, možno tam bude!

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 28. března 2019 22:10

Aqua Allegoria Coconut Fizz (Guerlain) - kokosová voda ano - leč v ní plave rozmačkaná mladá jarní tráva, a hodně melounových slupek. Tohle je na můj žaludek moc...

Be Delicious Flower Pop: Pink Pop (Donna Karan) - příjemně sladká, lehce karamelová a nápadně připomínající Manifesto l´Elixír. Rozvoněla se do podoby ambro-vanilkově pudrového lehoučkého dřeva. Sice nic originálního, ale je opravdu dobře udělaná, beze stopy syntetiky...povedená vůně pro dorostenky.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. března 2019 22:28
Reakce na jerry:

Aqua Allegoria Coconut Fizz (Guerlain) - kokosová voda ano - leč v ní plave rozmačkaná mladá jarní tráva, a hodně melounových slupek. Tohle je na můj žaludek moc...

Ty jo, tys to teda schytala. Já ji zkoušela už podruhé a furt dobrý. Jako nenosila bych ji, protože prostě kokos, ale  v podstatě jí nemám co vytknout.​

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 29. března 2019 23:22

wendulka 

To teda. Mě se ta kokosová voda hned na začátku líbí (ne tedy jako parfém), je jak z čerstvě navrtaného kokosového ořechu. Ale to, co následovalo, to jsem musela umýt.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 30. března 2019 11:20

Sky Blossom (Michael Kors) - jiskřivě citrusy, plynule přecházející do jemné svěže ojíněné pivoňkové pižmovky s nasládlým cedrovým nádechem. Bohužel však po úplném rozvonění ztratila dech a skončila jako sladká syntetická cedrovka. Škoda, bylo to víc než nadějné...

Flowerbomb Midnight (Viktor & Rolf) - Sladké dřevo se stejně tak sladkým pudrovým pižmem a hustým vanilkovým krémem zdobeným ovocem a květinami kandovanými v ambře. Dělá čest svému přídomku - je opravdu temná jak horká jako letní noc.

Při zkoušení jsem si vzpomněla na Miru - tohle by se ti mohlo líbit.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 30. března 2019 17:02

jerry 

...však ji mám v tužebníku delší dobu(kvůli složení), a těším se, až ji zkusím.

(i když Flowerbomb Nectar mě zklamal...)

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 13:05

Floral (Jimmy Choo) - vedle sebe položené čerstvě rozkrojené mango a nektarinka - autentické, neulepené. Po rozvonění ještě průsvitné jemné okvětní plátky. Evokuje duhu, radost, bezstarostnost. V principu jednoduchá a opravdu povedená...

Mugler Cologne Take Me Out (Mugler) - sladká petitgrainová pižmovka - na začátku hodně podobná původní Mugler Cologne - postupně přecházející do "trávové" zelené pižmovky. Po chvíli bílé bavlněné plátno výrazně připomínající Shiro od Masakï Matsushïmy. Rozvoněla se teplého sladkého bílého pižma s jemným pomerančovým květem. Ale intenzita odpovídá kolínské (tzn. nic moc), výdrž jen o malinko delší.  

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 20:15

AA Ginger Piccante: Letní dovolená v hotelu, který je poněkud dražší než podle plánovaného rozpočtu. Ale co už, z balkónu je vyhlídka na zahradu v japonském stylu s cestičkami vysypanými oblázky a jezírkem, v němž neustále zurčí voda. Hotelová služba každý den doplňuje do skleněné designové karafy mírně slazený zelený čaj se špetkou čerstvého zázvoru a limetkou, sněhobílé povlečení i froté župany pronikavě voní avivážovým pižmem, jako kdyby chtěly zdůraznit, že v hotelu se dbá na čistotu. Vůně je na půli cesty mezi svěžestí zázvorové kolínské a zaobleností cedru s pižmem.

AA Coconut Fizz: Řídká spíš jako kokosová voda, styčné tóny s Terracotou, tento typ vůně mě nebaví ani zkoumat.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 09:27

GOOD GIRL LEGERE - Carolina Herrera


Flakon ve tvaru střevíčku na ultravysokém jehlovém podpatku jako "symbol ženské síly"? Vůně vyzývající k nemravnosti? Tahle?! (V hlavě se mi teď poflakuje Vincent Vega a dost se diví...) Já si prostě nejsem jistá, jestli vás k nemravnostem může lákat banánový pudink, na němž je drobivá krusta mírně zkaramelizovaného vanilkového cukru, v jejímž středu se choulí několik kousků loupané broskve, která lehounce voní po jemné tuberóze... Ale každému jeho nemravnost, to je jako se vším...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 09:29

jerry Take Me Out se mi taky líbí, popsala jsi ji přesně...

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 09:41

euridike 

Mugler Ciologne jsem do letoška měla asi 11 let nepřetržitě na poličce. A co se jí podobá, to se mi prostě líbit musí.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 09:48

jerry Klasická Mugler Cologne je skvělá, já mám pro kolínské slabost od svých třinácti let, kdy jsem od pratety dostala 4711 - a fakt jsem ji tehdy nosila - i do školy. Dodnes nechápu, že mi to doma nezatrhli...

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 05. dubna 2019 09:12

Mugler Cologne Come Together (Mugler) - takřka nachlup stejná jako původní Mugler Cologne - petitgrainová pižmovka. Zásadním rozdílem je ale takřka nulová výdrž.

Calvin Klein Women (Eau de Toilette) (Calvin Klein) - zatímco EdP se mi líbí, (byť je s originalitou hodně na štíru - ovšem silně připomíná Éclat d´Arpege, čímž u mě boduje), EdT není nic moc - ovocně květinová pižmovka, která se rozvoněla do avivážovosti. Z aviváže se nakonec vyklubalo zelené jablko a la Light Blue a dojezd pak v podobě vyvanulé Éclat d´Arpege (tak přece!). Není to žádná tragédie, ale sláva taky ne...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 17:19

Fleur Teď v Paříži jsem konečně měla možnost vyzkoušet i AA Flora Cherrysia, do které jsem původně vkládala největší naděje a zpětně musím říct, že u mě je jednoznačným vítězem z nového tria stále Ginger Piccante.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 21:33

Feuille de Figuier (Roger & Gallet) - fíkovník. Ani ne tak list nebo dřevo (a už vůbec ne fík), ale spíš mléko sladší, krémové, malinko "zelené". Pro mě nositelná fíkovka.

Laura Tender (Laura Biagiotti) - svěží nasládlá zelená pižmovka s následnými ovocně sladkokyselými tóny. Rozvoněla se do univerzálního, trochu syntetického, sladce vanilinového základu. Ten začátek byl moc pěkný, konec už méně.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 11. dubna 2019 22:02

Lalique: Satine (Eau de Parfum)

Nepočítám-li nahořklou pikantní chladivost červeného pepře, satén mi neevokuje ani v nejmenším. Sladce perlivý otočník s bílými květinami mě zavedl do cukrárny s dekoracemi z alabastru, kde semišové rukavičky svírají šálek vanilkově mléčného hořké čokolády se šlehačkou, posypanou kousíčky najemno nasekaných mandlí. Sladce pačuliový základ sice maličko kazí trochu ostřejší cedr, nicméně i tak ji z dámské mainstreamové produkce společně s Living Lalique hodnotím jako nejpovedenější.

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 10:00

wendulka Pekná recenzia, aj obrázok!

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 10:51

Biely kvet Díky. Já četla schválně recenzi Miru, která od ní měla flakon a chápu, proč se jí líbila. To je přesně typ vůně, která k ní sedí jak vyšitá a musí na ní dobře vonět. A podle ní jsem schválně i hledala vhodnou fotku.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 13:39

Eau de Gucci (Gucci) - opulentní osmdesátková květinovka s výrazným hyacintem na počátku, zasazeném do rozevláté kytice. Po rozvonění santalové květinová chypre par excellence.

Sì Fiori (Armani) - syntetické dřevopižmo s prchavým náznakem květin se rozvonělo do připečeného piškotu na dřevěném tácku. Naštěstí po rozvonění  to bylo lepší - vyšlehaná vanilkově nasládlá pižmová pěna se sladkým liliovým pylem. Ovšem přes ten začátek se nepřenesu...