Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 16. března 2019 23:02

mimo FF jsem jeste dnes na druhou ruku strikla Miss Dior Le Parfum a svete div se, libila se mi:-O na prach mlety cukr, lehunky, jemna vonava ruze beze stopy nakyslosti a vse jemne ulozeno na polstarku z paculi. kam tohle az zajde

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. března 2019 09:08

viktorka_od splavu Kam??? Mrkni ke mně na polici

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. března 2019 10:26
Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 18. března 2019 09:59

Volare Spring Flower (Orifame) - procházka kolem rozkvetlého šeříkového keře s květy plnými nektaru. Po rozvonění ještě lehký poprašek mimózového pylu. Svěží jemně sladká autentická vůně, mladší sestřička Osé. Bohužel však limitka.  

Chance Eau Tendre (Eau de Parfum) (Chanel) - zatímco Chance Eau Tendre Edt je pro mě zapomenutelná růžová ovocenka bez výdrže, verze EdP je zpočátku kyselkavě sladce zelená hladká vůně, která se rozvoněla do zapomenutelné jemné tělové květinovky.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 18. března 2019 10:20

Coco Mademoiselli Intense Chanel

...no, v podstatě asi souhlasím s jerry 

Dost svěží, nakyslé, úplně nesladké, celkem prořídlé. 

Jako styčné body s CM vnímám, ale je to jakési vykuchané.

Od přívlastku Intense jsem teda čekala jiné provedení...

Flowerbomb Nectar Viktor Rolf

Mix The Only One Dolce Gabbana a Flowerbomb EdP v krémově mléčném provedení.

Začátek je krásný, intenzivní, vůně udělá příjemný obláček kolem nositelky.

Jenže po chvíli je po velkolepém antrée, nějak se to rozpadne do vůně nijaké...

A zmizí to po hodině úplně

...obě vůně tak pro následující nositelky...

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 18. března 2019 14:45

jerry Jaká ti prosím připadá Volare Spring Flower v porovnání se starší Innocent White Lilac? Která je povedenější coby šeříková vůně?

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 18. března 2019 15:12

ISON 

Volare je sladší, "hustější".

Innocent je vzdušnější, jsou v ní i zelené lístky.

Povedené jsou každopádně obě (se stářím je to naopak - je starší Volare), kdybych si měla vybrat, vyberu si obě

Bohužel k sehnání (byť taky limitka) je už jen Innocent. Po Volare jsem pásla několik let, až teď se to povedlo.

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 18. března 2019 20:11

jerry Aha, dík za upřesnění, po roce vydání jsem nepátrala, tak jsem po přečtení recenze myslela, že je nová

Vzdušnější Innocent by mi mohla vyhovovat, jak jsem se dnes dívala, na netu se sehnat dá, jen se teď peru s pocitem, že přece nepotřebuju takhle k jaru další květinovku. Ale asi chci

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. března 2019 20:14
Reakce na Miru:

Coco Mademoiselli Intense Chanel

...no, v podstatě asi souhlasím s jerry 

Dost svěží, nakyslé, úplně nesladké, celkem prořídlé. 

Jako styčné body s CM vnímám, ale je to jakési vykuchané.

Od přívlastku Intense jsem teda čekala jiné provedení...

​No téda!  Pěkně jsi ji setřela.

Když ke mně putoval vzorek, tak jsem vůbec nečekala, že by mě nadchla. Ale jo, stalo se. Souhlasím, že není moc sladká, což se mi líbí, ale vykuchaně ji nevnímám. Právě naopak. Na mně má parádní hutnej dojezd - zemité pačuli s hustým květinovým nektarem a hořkosladkou šťávou z právě vymačkaných citrusů. Je krásná! 

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 19. března 2019 05:59

Dalia 

...tak je dobře, že nemáme tu chemii všechny stejnou...

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 19. března 2019 20:18

Sladšiu a hutnejšiu ju vnímam aj ja. A bude repete, páči sa mi.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 20. března 2019 12:24
Reakce na jerry:

Chance Eau Tendre (Eau de Parfum) (Chanel) - zatímco Chance Eau Tendre Edt je pro mě zapomenutelná růžová ovocenka bez výdrže, verze EdP je zpočátku kyselkavě sladce zelená hladká vůně, která se rozvoněla do zapomenutelné jemné tělové květinovky.

​To je tak krásne sformulované

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 20. března 2019 18:37

Aura Thierry Mugler

...list rebarbory.

Přesně  ta vůně, když babička krájela rebarboru do těsta na buchtu - hustě šťavnatá zelená a trochu růžové.

A pak je tam vanilka.

Chvílemi mám pocit, jako bych zachytila i tóny čokolády.

A opět změna - tuhá kyselkavost téměř dřevnatých smaragdových stvolů je zjemněna prachově vláčným pomerančovým květem s přidrzlou vanilkou.

Je to zvláštní vůně. Ani ne tak tím, jak voní, ale spíše tím, co ve mně vyvolává...

...prostě je jiná,

nejde s davem(mainstreamu), 

originální ale nositelná, protivně příjemná a příjemně protivná.

Není to líbivka obecná. Ale určitě budete druhým vonět zajímavě(v tom dobrém slova smyslu).

V Auře je voda a rozemnutá zelenost tuhých stonků, a teplo a trochu špíny(možná hlína ulpělá na prstech, jež ze záhonů rvaly aromatickou rostlinu),

a taky trochu vzdor. A ještě k tomu i jakési světlo ze tmy, jak velmi vzdálený bílý bod lucerny v temném lese...

Vůně na rande - velmi odvážné...

Vůně do reklamky - ideální...

((no, nevím, jestli je to jen tím, že jsem zkoušela pouze jednou z malého vzorku, nebo mojí momentální chemií, ale finále vůně - to jsou rozšlapané přerostlé zelené traviny všeho druhu naházené do teplé louže... Lehce psychedelické...))

(((ale pořád se mi to asi líbí. Když si neustále přičichávám ke kůži...)))

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. března 2019 20:53
Reakce na euridike:

BLACK OPIUM INTENSE - YSL


Asi takhle - kombinace dobře proslazené kávy, syntetického absintu, štiplavé lékořice a vanilinu nastoluje otázku, zda má tohle YSL vůbec zapotřebí... Aneb - kdyby mělo původní Opium hrob, muselo by se v něm ne obracet, ale přímo zmítat. A ne - reklama se Zoe Kravitz můj dojem nijak nevylepšuje...

Začínám si s tou Black Opium Intense připadat jak exot, že zrovna na mně voní.​

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. března 2019 20:56

mimo FF jsem jeste dnes na druhou ruku strikla Miss Dior Le Parfum a svete div se, libila se mi:-O na prach mlety cukr, lehunky, jemna vonava ruze beze stopy nakyslosti a vse jemne ulozeno na polstarku z paculi. kam tohle az zajde

​Kdybys zatoužila po odstřiku Miss Dior Le Parfum,  tak mohu sloužit. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. března 2019 18:13
Reakce na Miru:

Pure Musc Narciso Rodriguez

...líbezná

...labužnicky nakyslá

...svěží

...bílá, hustá a bělostná nadýchaná

...průhledná pastelově hráškově zelená

...vzdušná, lehce větrová

...vodně dřevitá

...jemně pikantní

...podprahově nasládlá

(určitě je ve složení pár molekul pelargonie, pačuli, možná i pár slz konvalinek)

Naskočila mi vůně Allegro Con Brio Cale Fragrance, Bottega Veneta EdP...

Pure Musc je čistá, vodně vzdušná a vodně pižmově dřevitá, delikátně pikantní, průhledná

(pocitově, nikoliv intenzitou)

vůně.

...prostě voníte PURE horským(a nebo brzy po ránu přímořským)

vzduchem, ve kterém se, proti slunci, blyští kapky vody a pod plátěnou košilí si schováváte teplo svého těla...


​Dnes jsem si ji v Sephoře ddala na sebe. Allegro con Brio ne, tu si na sobě pamatuju jednoznačně zelenější. Tohle je typicky narcisovsky krémově sladké pižmo se sladkými květinami, mořskými a slunečnými tóny. Jak popisuješ. V první fázi se mi líbí. Ale teď ke konci už mi tam leze ten kašmeran. To by nešlo. Nicméně souhlasím, že je dobrá a svoje přiznivkyně si zcela určitě najde.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. března 2019 23:13
Reakce na slniecko:

Guerlain:

Aqua Allegoria Coconut Fizz: Keď človek napíše kokos s kvetmi, okamžite mu príde na um niečo obligátne plážové na tému olúpanej bounty tyčinky poliatej olejom z tiaré. Toto je úplne iné!!! Ľahunká kokosová voda, nie mlieko, voda, a ľahunká kvetinová voda. Spolu tvoria krásnu nežnú letnú polievačku.

Aqua Allegoria Ginger Piccante: Zázvor s citrusmi. Ale žiaden zázvorový čaj s citrónom, pekne na tanieriku nakrájaný čerstvý zázvorový koreň a vedľa neho citrusové plátky. Osviežujúca, pikantne citrusová vôňa, má "říz", ale nie tak, že by obťažovala.

Rozmýšľam, že by mohli byť zaujímavé navrstvené na seba.

​Dnes jsem je obě potkala v Marionnaud a musím říct, že mě obě příjemně překvapily. Za něžnou bych sice já osobně s mojí averzí ke kokosovým vůním Coconut Fizz neoznačila, nicméně musím potvrdit, že nemá v sobě takovou tu hutnost, jak je člověk obvykle od vůní tohoto typu zvyklý.

Pro mě je spíš ta Ginger Piccante. Ten zázvor se tam fakt povedl, to mě opravdu potěšilo. Od Mandarine Basilic je to první AA, kterou bych si dovedla představit i jako letní polívačku do veder i pro sebe.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. března 2019 12:56

wendulka vraj tá čerešňová má byť mimo ázie až v máji . A ja ju potrebuje teraz, keď začínajú kvitnúť čerešne!!!

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 22. března 2019 21:12

Mugler Cologne Run Free (Mugler) - na začátku tradičně původní petitgrainová pižmová Mugler Cologne se rozvoněla do nesladce ovocného pudrové pižmovky. Drží na mě o trochu víc než ostatní čtyři vůně této řady, ale ani tak to není žádná sláva.

Aqua Allegoria Ginger Piccante (Guerlain) - sladký zelený čaj s nastrouhaným zázvorem a citronem, který se rozvoněl do čerstvě nakrájeného palčivého zázvoru. Ryze zázvorové intermezzo netrvalo dlouho - přišel vpád svěžího pudrového ledového pižma, které převálcovalo vše.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 24. března 2019 16:25

Peau de Soie (Starck) - sladká tělová krémovka, která se rozvoněla do podivného sladkého dřeva.

Flower by Kenzo Eau de Vie (Kenzo) - zeleně květinový nasládlý pudr, ke kterému postupně se přidalo na prach rozemleté květinové mýdélko. Po úplném rozvonění lehce svěže pudrový pomerančový květ a malinkým svěžím zeleným lístečkem. Nadprůměrně povedený mainstream...