Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 07. března 2019 12:35

viktorka_od splavu Musím někdy vyzkoušet, protože jsem měla kdysi od Pařížanky dárkem tu v kostičkované krabičce(už jsem to tu psala) a byla to taková konvalinková síla, že jsem ji musela někomu věnovat

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 07. března 2019 12:49

Korsičanka ja teda konvalinky citim neze ne, ale vubec me nerusi. v jinych vunich ano. mozna je to tim jarem

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. března 2019 12:54

alibi Díky! Určitě se tam zastav.

Mína Jé, ale to je od tebe pěkné ke kamarádkám! A děkuji, zatím si ji užívám.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 07. března 2019 13:05

viktorka_od splavu To je hlavně reformulacemi za těch 29 let:)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 07. března 2019 13:16

Korsičanka nojo, konvalinky vysly z mody ja bych rekla, ze ted je to spis svetle zeleny jasmin s vuni konvalinek:-) 

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 07. března 2019 14:03

BLACK OPIUM INTENSE - YSL


Asi takhle - kombinace dobře proslazené kávy, syntetického absintu, štiplavé lékořice a vanilinu nastoluje otázku, zda má tohle YSL vůbec zapotřebí... Aneb - kdyby mělo původní Opium hrob, muselo by se v něm ne obracet, ale přímo zmítat. A ne - reklama se Zoe Kravitz můj dojem nijak nevylepšuje...

Offline Ignis
Avatar
1327 příspěvků moje polička 07. března 2019 14:21

Panenka Jé, tu jsem si koupila před Vánoci, i když jen tu malou, ta je krásná  

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 07. března 2019 15:05

Korsičanka viktorka_od splavu oni sú tie verzie doť rozličné

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. března 2019 20:01

Ignis Tak já jsem opožděná s těmi Vánoci...  Ale vůbec mi to nevadí.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:12
Reakce na euridike:

BLACK OPIUM INTENSE - YSL


kdyby mělo původní Opium hrob, muselo by se v něm ne obracet, ale přímo zmítat.

​A YSL v hrobě musí přímo rotovat.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:38

jerry Taky mě ta věta od euridike pobavila:)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 08. března 2019 10:11
Reakce na slniecko:

Korsičanka viktorka_od splavu oni sú tie verzie doť rozličné

​a proto mam na ceste primo ten flakon, ze ktereho je odstrik

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 08. března 2019 11:24

...za pár korun

mandlovomarcipánové sušenky se špetkou skořice a s navláčněným jemně proslazeným heliotropinem a s kapkou hustého alkoholu a s teplem a s chutí na něco dobrého...

Takové odlehčené oříškovooplatkové Etro Heliotrope.

Aneb

Byzantium Tesori d´Oriente

Offline Ignis
Avatar
1327 příspěvků moje polička 08. března 2019 19:08
Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 08. března 2019 20:19

5th Avenue NYC Lights (Elizabeth Arden) - sladkokyselá ovocná pižmovka, která se rozvoněla do sladké pačuliové lepivky se syntetickým ambrodřevem v dojezdu.

Black Opium (Eau de Parfum Intense) (Yves Saint Laurent) - modrý absint - tak na ten jsem se výslovně těšila. Ovšem představuju si ho jinak, než jako čirou vodu s lehoučkou lihovou vůní. Jemný tón připalujícího se piškotu potřeného lineckou marmeládou zřejmě odkazuje na původní Black Opium, ale celkově vzato první hodinu setrvala v podobě nasládlé vodně vzdušní vůně. Pak se teprve rozvoněla, ovšem do podoby univerzálního generického základu "něco dřeva, něco více sladkosti, něco kytek za plotem". Použití názvu "Opium" pro tuhle zapomenutelnou odvozeninu je nehoráznou drzostí.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 10. března 2019 14:39

Visa (Robert Piguet)

Několik počátečních vteřin patří vůni náplně rumových pralinek a bonbonů Mon Cherri. Z toho se vyloupne ovoce, už jen s lehkým závanem alkoholu a je to velmi, velmi lahodné a „chutné“ .

V této fázi ji vnímám jako hebkou a měkkou ovocnou vůni s prachovou pačuli a několika kapkami dobrého alkoholu.

Později pačuli ztěžkne a přitáhne vůni k zemi a ovocná sladkost se přetaví do sladkosti pryskyřičné.

L´Ange noir (Givenchy)

Na mé kůži je to děs. Zvlhlá omítka, přes kterou se na světlo snaží prodrat sladkost tonky. Nakonec se ji to podaří, ale omítka pod ní má docela silný odér...a navíc to celé působí, jako zabalené v igelitovém obalu.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 11. března 2019 11:14

Live Irresistible Rose Crush Givenchy

...propepřené sytě červené bobule, akorát proslazené, delikátně pikantní

...tlumeně tučně sytá čerstvá růže, velejemně zelenodřevitá, naovocnělá s vmíchanou pivoňkou

...osvěžující a, to slovo nesnáším, ale sem patří - mladistvé

Napadají mě typově podobné vůně, resp. z každé z nich něco - Mademoiselle Ricci, Missoni EdT. Roses Chloé, Arlesiene L´Occitane, Miss Dior EdT...

...prostě příjemné je to

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 11. března 2019 15:50

...musí tam být kontrast. Jinak to není ono. Musí být tato vůně a k ní překvapivý outfit vč typu nositelky.

A pak je to bomba!..

Coco Mademoiselle EdP Chanel

Každý ji zná, každý by ji poznal v davu.

Je to typ vůně jako La Vie Est Belle, Chloé nebo Angel.

Signifikantní.

A o to víc je tak důležité, kdo a k čemu ji nosí.

A taky děsně citlivě reaguje na měsíční cyklus ženy.

Takže může být úúúchvatná jak femme fatale/byznysmanka pod burzovními grafy uprostřed vysoké hry..., ale taky nesnesitelná jak sousedka 50+ s PMS a bez chlapa...

Ovšem když nositelce sedne, je to svěží vítr, sebejistota, lehká distingovaná rebelie, relax, radost, čistota, a něco navíc k tomu...

...a co mám na kůži já.?

Mix.

Není to fruitchouly, ale spíše flowerchouly.

Čili více květiny s jistým podílem ovoce. Přesněji - 

květiny(já vnímám jen jasmín a růže) ochucené ovocnou šťávou z pomerančů a mandarinek, jejichž oranžovou rozjásanost utlumují plody bergamotu a přidávají vyhlazenou nazelenalou citrusovost.

Aby se osvěžující sprška nevsákla do kůže příliš rychle, je vůně na povrchu pokožky ukotvena právě díky pačuli...

...pačuli zde není nepříjemné, naopak. V kombinaci s ylangem působí krémově, díky tonce mikroskopicky gurmánsky, díky vetiveru lehce/étericky dřevitě.

Nakonec bílé pižmo a vanilka. Pižmo není cítit jako takové, ale dodává vůni podprahovou čistotu, efekt pocitu po sprše s pouze nasládlostí samotného těla...

Stručně.?

Coco Mademoiselle EdP stručně.?

- hustá svěží naovocnělá čistota co má švih.

(no, když jste zrovna doma, a v hadrech na válení, tak máte v sobě/v hlavě aspoň svěží myšlenky třeba...)

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 11. března 2019 17:03

Hermès

Un Jardin Sur La Lagune

Parfém, ktorý stavia na vôni slanorožca, prímorskej rastliny, ktorá sa považuje za delikatesu a strihá sa ručne visiac z útesu. Nemala som možnosť ho ani ovoňať, ani ochutnať, ale mal by mať zvláštnu, slano-korenistú arómu. A keďže rastie tak blízko k moru, tak má pre niekoho až príliš slanú chuť. A ako vonia ten parfém? Hm, morská voda s drevom, ako ju poznáme s Eau des Merveilles, položené výraze viac na morskú vodu a rozriedené. Základ máme. A teraz tam pridáme ten slanorožec a prímorské rastliny, voniace na slnku svojou čiastočne rastlinnou a čiastočne slankastou arómou, ktorú by nemali, keby nerástli tak blízko pri slanej vode. Človek akoby tam bol. Ticho, pokoj, občasné zašumenie prímorského vánku a zavŕzganie stoniek a konárikov.

(zdroj obrázku: www.kucharkaprodceru.cz)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. března 2019 17:04

Miru Ovšem když nositelce sedne, je to svěží vítr, sebejistota, lehká distingovaná rebelie, relax, radost, čistota, a něco navíc k tomu... ANO!  A já bych podtrhla tu radost, protože pro mě je CM neobyčejně rozradostňující vůně.