Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. února 2019 23:34

Miru Hm, na mně teda Black Opium Intense držela minulý týden jak přibitá. Ae schválně zítra vyzkouším znovu, protože The Only One se mi při první zkoušce taky líbila, při další jsem ji vnímala jak ty a při poslední jak jerry, kdy na mně v ní ten základ začal působit už lehce vlezle.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 22. února 2019 21:15

Eternity Flame (Calvin Klein) - svěže nasládlé dřevo s průsvitnou ambrou a špetičkou strouhnutého muškátového oříšku a pak už jen nesladká skoříce s balzámovitým prachem. Teplá a zároveň lehká. Velmi nečekané, velmi povedené...

Orange Juice (Demeter Fragrance Library) - CPO. Čerstvě rozkrojený sladký šťavnatý pomeranč se obratem změnil v jakožepomerančový čistič nalitý do plechového kbelíku, aby se po anglicku vytratit neznámo kam...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 23. února 2019 11:06

Zkoušel jste někdy někdo, a dokážete porovnat s klasikou,

Alien Musc Mysterieux.?

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 24. února 2019 11:17

jerry Tu Eternity musím vyzkoušet, díky za tip!

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 24. února 2019 11:22

Fleur 

Jsem zvědavá na jiné dojmy - snad to nebyla z mé strany čichová halucinacemi.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 24. února 2019 11:23

Fleur Taky jsem velmi zvědavá na tvůj rozbor!

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 24. února 2019 20:26

Mini Jupe (Courrèges) - květinově ovocná pižmovka - generická, zaměnitelná, zapomenutelná. 

L'Interdit Edition Couture (Givenchy) - svěží, jemně ovocný, nasládlý zapudrovaný pomerančový květ, ke kterému se přidaly stejně tak svěží zelené listy a lehký medový nádech. Po rozvonění ještě trocha ambroxanu. Solidně udělaný mainstream.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:15

Pure Musc Narciso Rodriguez

...líbezná

...labužnicky nakyslá

...svěží

...bílá, hustá a bělostná nadýchaná

...průhledná pastelově hráškově zelená

...vzdušná, lehce větrová

...vodně dřevitá

...jemně pikantní

...podprahově nasládlá

(určitě je ve složení pár molekul pelargonie, pačuli, možná i pár slz konvalinek)

Naskočila mi vůně Allegro Con Brio Cale Fragrance, Bottega Veneta EdP...

Pure Musc je čistá, vodně vzdušná a vodně pižmově dřevitá, delikátně pikantní, průhledná

(pocitově, nikoliv intenzitou)

vůně.

...prostě voníte PURE horským(a nebo brzy po ránu přímořským)

vzduchem, ve kterém se, proti slunci, blyští kapky vody a pod plátěnou košilí si schováváte teplo svého těla...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:25

Miru Dala by se Pure Musc přirovnat k vůni Essence od stejné značky? V Essence byla sice i růže a kosatec, ale měla jsem z ní tenkrát takový čistý, průzračný dojem...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:26

Lady Million Lucky Paco Rabbane

...La Vie Est Belle na pár vteřin prolétla kolem mě a

zmizela...

V momentě se objevuje jakási pikantnost, základ z úplně původní 1 Million for Men(lékárenské množství skořice, koření)

a pak cítím oříšky...

...na kůži mám oříškově mléčně dřevitou vůni.

Žádné maliny ani květiny. To, co mám na pokožce já, je min unisex, ne-li vyloženě pánská vůně.

Nic pro mě...

(ale je fakt, že vůně od tohoto návrháře mě nikdy neoslovovaly/nekamarádily se s mojí chemií...)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:30

daniela 

...ne. Pro mě je jiná.

Pure Musc je minimalistická, čistá, taková... ...androgynní. Nejlépe by mi šla asi k bílým jednoduchým modelům Jil Sander.

Intense byla musková, ale v té jsem vnímala ony květiny, byla, působila jasně žensky. A minimalistická nebyla. Vnímala jsem ji jako průhlednou, hustou...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:35

Miru Děkuju. Hustá byla, to jo, zajímalo by mě, jak bych ji vnímala dneska - škoda, že už se nevyrábí. Pure Musc budu muset rozhodně vyzkoušet.

V Sephoře jsem o víkendu zkoušela Black Opium Intense a fakt se ta vůně nepovedla. A zrovna takový krásný flakónek. Vybavila se mi věta "za ty peníze výsměch" 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:46

daniela Essence byla moje oblíbenkyně, spotřebovala jsem několik flakónů - byla v ní právě ta ideální kombinace průzračné čistoty s hustotou, škoda jí...

Nové Black Opium Intense mě vůbec neoslovilo, ale tam to bude tím, že jsem prostě nevstřebala konec původního Opia a čichová paměť pořád porovnává nesrovnatelné...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:53

daniela Fleur Hele ale na mně to Black Opium Intense fakt voní dobře- zkoušela jsem minulý týden ve čtvrtek Sephoře znovu, kdy už se i oteplilo, tak jsem si i rovnou nechala vyrobit vzorek.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:55

daniela Fleur wendulka Black Opium Intense se mi docela líbí, ale já jsem nepoznamenaná předchozími Opii

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:58

alibi Tak to já ano. Původní Opium je prostě nepřekonatelné a to, co se dnes prodává jako Opium, neuznávám. Black Opium těží ze slavného názvu a jak edp, tak edt mi nesedí jak typově, tak si nerozumí s mojí kůží, no tady se to nějakým způsobem povedlo obojí a u této konkrétní vůně i jsem schopná oprostit se od toho Opia v názvu.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. února 2019 10:03

...děkuji Korsičanka za tip, kde koupit,

děkuji červánek  za odbornou pomoc a podporu a 

hlavně děkuji své mamince, která mi chtěla udělat radost...

Chanel No.5 Red Edition

...měkoučká a chumlací jak veliký angorský kašmírový pléd

...hustá a nadýchaná jak vysoko nastlané podušky z prachového peří

...lahodná a současně neobvyklým způsobem osvěžující -

jakoby pod tou květinovou(chanelade) vymydleností dýchalo kousek vzdušného orientu a dekadence

(pikogramy kouře, bublinky z šumivého řetízkování, éterická omamnost, hříšnost)

...a má v sobě i zvláštní tón, moment - nedaří se mi zachytit na delší dobu

(vydržím ho v nose vnímat dvě tři vteřiny, pak zmizí, ale opět se vzápětí objeví) -

jakoby něco jedlého..?

Jasně, že "5tka" není gurmánská.

Ale pod tím vším, co člověk ví a jak zná tuto vůni, je ukryto pár molekul něčeho, co se dá jíst...,

já nevím... Leda, ledaže by to bylo to, když vás někdo, muž líbá na holou kůži,

chce vás sníst...

Kdysi jsem měla Chanel No.5 EdT i EdP. Ovšem neznám, nepamatuji si je natolik, abych mohla přesně srovnávat, porovnat rozdíly. 

Ale prvotní, hlavní a neoddiskutovatelný aspekt je

(i přes tu dávnou zkušenost),

že Red Edition jako aldehydová vůně na mě působí měkce, hustě,

velmi stabilně - ve smyslu, že od prvních pár minut je jasné, že je držák, že se kůže nepustí dlouhé hodiny...

(tenhle pocit jsem u vůně nezažila už hooodně dlouho)

Ultra jemná dřevitost z kosatců a vetiveru,

luxusní krémová mýdlovost,

velejemný heboučký pudrový prach,

lehkost pohlazení okvětních plátků růží, konvalinek,

smetanová santalová pasta ochucená pouze přírodní vanilkou.

Prostě luxusní čistota a pohodlí.

Chanel No.5 Red Edition je vysoce univerzální vůně - kdykoliv, k čemukolv a s kýmkoliv.

Protože na svou nositelku, teda na mě určitě, působí velmi uklidňujícím dojmem...

...asi jako mámino objetí...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. února 2019 10:04

daniela 

...tak, i když na adresu vůně to potěšující není, ale těší mě, že máš stejný dojem jako já ohledně Black Opim Intense.

Fakt škoda, fakt ten flakon je krásný

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. února 2019 10:18

Miru Velká gratulace! To je poděkování jako na Oskarech nebo Českých lvech

Těší mě, že všechno klaplo a vůně se líbí!

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. února 2019 10:19

Korsičanka 

...děkuju