Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 02. března 2019 20:36

Z posledních novinek (Black opium, Guilty a The Only One) mě nadchla jen poslední jmenovaná, ty dvě předešlé jsem skoro ihned zapomněla, Opium se dokonce někam okamžitě vypařilo, než jsem došla o patro výš do kina a koupila si kafe tak nikde nic .....

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 02. března 2019 20:40

74SLena 

...jaká je ta The Only One 2?.

(to je snad poslední z novinek, teda pak ještě Flowerbomb Midnight)

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 02. března 2019 20:47

Výrazná, sladce ovocně pačuliová s růží a držák, přišlo mi, že cítím i trochu rebarborového kompotu, docela se mi vybavila Brit Red (asi ta tonka a směs ovoce s frezií),

Edit: zapomněla jsem napsat, že jsem zkoušla tu novou červenou

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 02. března 2019 21:24
Reakce na Miru:

La Nuit Trésor Musc Diamant Lancome

...ani pižmová, ani gurmánská.

Taková od každého trochu, aby nebyla moc k jídlu, ale aby nebyla ani moc nyny čistá.

Asi se bude líbit...

...ale já už vůbec nevím, jak vlastně voněla.?.

​Zkouším ji a jsem otrávená jak Vávra po kafi - TOTO nazývat Trésorem je stejná nehoráznost jako Opiem nazývat Black Opium Intense

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 03. března 2019 01:19

wendulka jerry Knot Eau Absolue je vyyborna. na podzim jsem se ji nemohla nabazit. mam uz druhy flakon:-)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. března 2019 04:34

jerry 

...ano, přesně...

A to jsou, prosím, značky, vůně, do kterých jsem dost vkládala naděje... Kdyby to neodflákli, mohly to být další nezapomenutelné a jedinečné kousky(jako je třeba Hypnnose, Paris), prostě když by se řekl název vůně, tak každý by věděl...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. března 2019 04:36

...jak tady tak píšete o Knot Eau Absolu - teda musím někdy zkusit.

Klasický Knot mi, bohužel, regulérně navaloval... Typická kombinace neroli a pomerančového květu, kterou nedávám...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 03. března 2019 16:59
Reakce na wendulka:

slniecko Tu původní. Jako ta má samozřejmě ten základ ještě o kapku bohatší, ale přijde mi, že ty složky jsou shodné kvality.

​Vieš čo, nikdy ma to nenapadlo, ale čím viac nad tým rozmýšľam, tak hej, je to tam!

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 04. března 2019 13:51

Verbena (Monotheme) - pěkná verbena, svěže citronová. Příjemná až do momentu, kdy se objevilo cosi nektarově sladkého, co spolu se suchým vetiverem působí dost nesourodě.

La Nuit Trésor Must Diamant (Lancôme) - sladká ovocná pižmovka, zpočátku až moc sladká, ale postupně se vynořila kytice jemných květin a výsledkem je květinová pižmovka se sladkou šlehačkou s ovocným nádechem. Líbivka obecná bez jakéhokoliv nápadu....navíc takové zneužití názvu "Trésor" by už mělo být trestné.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. března 2019 20:50
Reakce na Miru:

...jak tady tak píšete o Knot Eau Absolu - teda musím někdy zkusit.

Klasický Knot mi, bohužel, regulérně navaloval... Typická kombinace neroli a pomerančového květu, kterou nedávám...

​Mají ji v Marionnaud. Jinde jsem ji neviděla.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. března 2019 10:05

Poème d´Azar Rituals

Obvykle kupuju vůně s rozmyslem. I slepáky. Aspoň pár dní o tom přemýšlím, přečtu si recenze... Tohle bylo jiné. Vlezla jsem do toho obchodu třikrát. Poprvé jen tak. Očichat, co mají - studijní důvody, znáte to... No a samozřejmě: "Jo, jedna tam byla fakt pěkná, ale která???" Vrátím se tam ji najít, zjistit, která to byla. A našla jsem. Vlastně ani nevím, co mě na ní tak přitahuje. Ale cítím v ní něco, co jsem jinde ještě necítila. Na prodavačku se mile usměju, že se pro ni možná vrátím přístí měsíc (njn, tento měsíc už mám za parfémy utraceno). Že je to limitka? Nevadí, buď na mě počká nebo ne. S úsměvem odcházím. Jenže... už po deseti krocích je mi jasné, že by mi bylo sakra líto, kdyby na mě nepočkala. Otáčím se na podpatku a vcházím do obchodu potřetí. S úsměvem oznamuji: "Já si ji koupím".

A teď studuju na internetu, co že jsem si to vlastně koupila... Hmmm, vůně inspirovaná starou perskou tradicí Yalda? To mi nic neříká. Aha, oslava nejdelší noci! Takže zimní slunovrat, Vánoce... No, ne tak docela, tady jsme v trochu jiné tradici, ale nezní to povědomě? Nejdelší a nejtemnější noc roku je časem, kdy se přátelé a rodiny (v Íránu) sejdou ke společnému jídlu, pití a čtení poezie, které se často protáhne až dlouho do noci. Kalendářně připadá přibližně na 20.-21. prosince podle gregoriánského kalendáře, v íránském kalendáři je nocí mezi posledním dnem devátého měsíce (Azar) a prvním dnem desátého měsíce (Dey) a uvádí tříměsíční období zimy. Tahle vůně je tedy vůní básní čtených v noci zimního slunovratu. Vůní domova a přátelství. A ano, pro mě vůní Vánoc. Vánoc zase jinak. Žádný stromek, žádné evropské vánoční tradice, ale je to tam. To objetí, to přijetí, to teplo, co hřeje u srdce...

Koukám na složení v databázi a jsem z toho jurodivá. Černý rybíz a granátové jablko, tradiční jídlo této noci? Kde? Na mě voní teplé mléko (připouštím, že může být i mandlové), teplé dřevo - a to něco, co neumím pojmenovat. Že by tonka? Nevím, ale čichám a čichám.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. března 2019 10:11

Panenka 

...krásné!

Ty pocity v prvním odstavci - znám a když se to tak přihodí, je to super!.

A popis vůně - teplé mléko, něco, teplé dřevo - zní to moc útulně, prostě krásně...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. března 2019 10:34

Panenka Pěkné je to. To mléko a dřeva mi připomínají Freudian Wood. A taky mám vůni, v níž je prý grep a květinové tóny, ale já cítím spíš teplá dřeva a poušťní vzduch. Perfect Night od Bella Bellissima:)

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 07. března 2019 10:44
Reakce na Korsičanka:

Panenka Pěkné je to. To mléko a dřeva mi připomínají Freudian Wood. A taky mám vůni, v níž je prý grep a květinové tóny, ale já cítím spíš teplá dřeva a poušťní vzduch. Perfect Night od Bella Bellissima:)

​Presne! Aj ja som si na ňu pomyslela pri čítaní redenzie ( mimochodom, skvelej! Panenka ). 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. března 2019 11:08
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. března 2019 11:50

Panenka už minule, když jsem šla kolem Rituals jsem se tam chtěla stavit, ale nebyl čas. no teď musím - takový krásný popis 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. března 2019 11:58

Biely kvet No, už mám vedle do budoucna zamluvený odstřik FW. Vím, že ty si ji chráníš jak oko v hlavě

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 07. března 2019 12:12
Reakce na Korsičanka:

Biely kvet No, už mám vedle do budoucna zamluvený odstřik FW. Vím, že ty si ji chráníš jak oko v hlavě

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 07. března 2019 12:31

posledni dobou zjistuju, ze neni treba cilene hledat a zkouset. ony si me najdou samy! omylem jsem si poridila odstrik, neb jsem si opet zamenila nazvy vuni no ale on je dokonaly

Les Créations de Monsieur Dior: Diorissimo EDT

nemusim moc ve vunich jablko ani konvalinky. tady citim oboji, ale je to tak hezky namichane, jemne sladene, nadherne jarni a na toaletku s idealni vydrzi i projekci.. ze jsem se (opet:-) zamilovala. vune je jemna a nezna, pritom neni holcici. je lahodne kvetinova, ale neni to bolehlav. a to jaro!

Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 07. března 2019 12:33

Panenka 

Cestovní balení vůně Poème d'Azar jsem přidávala do vánočních balíčků svým parfémovým kamarádkám, protože mi přišla z novinek Rituals nejzajímavější. Ovšem na mě samotnou už flakónek nezbyl a přiznám se, že teď už si vůni nevybavuji. Tvůj popis láká k opětovnému vyzkoušení. Ať se ti Poème d'Azar hezky nosí