Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 22:14

Pálava (Vůně Pálavy) - směs polosuchých bylin a lučních květin na vyprahlé prosluněné stráni, po rozvonění se objevilo i pár zelených stébel trávy. Sympatická letní polévačka s nečekaně dlouhou výdrží.

Aqua Kenzo pour Femme (Kenzo) - kdo čeká vodní vůni, ten se načeká - dočká se totiž sladce ovocné multivitamínové vůně těsně před hranicí lepivosti. Po rozvonění se sladkost zčásti utlumila a čerstvě usušené maliníkové listy se špetkou květinového krému vůni uhladily do příjemné podoby.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 16:41

Yves Saint Laurent: L'Homme (Eau de Toilette)

Je svěže kořenitou vůní s citrusy, zázvorem, pepřem, bazalkou, pichlavým cedrem a lístky fialek. Vetiver v základu ji dodává lehkou zakouřenost, tonka zase špetku sladkosti. Ano, Olivier Martinez je pro L´Homme ideální tváří.

Calvin Klein: Eternity Intense

S klasickou Eternity nemá společného prakticky nic, jelikož varianta Intense je vůní semišově ovocné vonokvětky s tóny meruněk a vodního ovoce a suchým kosatcem, který po rozvonění přejde do krémové podoby, zatímco samotný semiš se nám lehce zapudruje bílým pižmem. Základ vanilkově mléčný s náznakem jakože santalu, z něhož se nakonec vyklubou tužkové odřezky z cedru.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 22:22

4711 Acqua Colonia Saffron & Iris

Pěkný kosatec, připomíná na začátku trochu Hiris, bohužel zmizí závratnou rychlostí. Šafrán jsem nepostřehla vůbec, zůstává pudrové pižmo, které je nejdřív jako fialkové mýdlo, ale na konci jenom prášek na praní.

4711 Acqua Colonia Myrrh & Kumquat

Balzamická, nasládlá a trochu zakouřená myrha, která působí zpočátku díky kumquatu svěže a posléze bez něho něžně semišově. Tato originální kolínská se opravdu povedla a i výdrž má velmi dobrou.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 12:00

Black Opium Nuit Blanche (YSL)

Chvilky kávové …

Akorát do dlaně padnoucí šálek a v něm životabudič i útěcha v jednom. A to aroma, které se člověku vetře do vědomí a přitahuje si jej jak na neviditelné šňůře … kdo odolá? Já ne. A tak si z šálku, co mě hřeje v dlaních, usrkávám své chvilky kávové …

Vůně mléčně kávová, do pěny našlehaná, ozdobená kandovanou pomerančovou kůrou a drobnými bílými kvítky a také jemně dřevitá, aby se její rozkošnictví zasnoubilo s noblesou. Podzimní, labužnická, hřejivá i elegantní.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 13:09

Dalia Mňam, dostala som na ňu chuť.....na kávu i parfém. Krásne! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 14:06

Biely kvet Znáš tu vůni? A znáš, prosím, i ostatní Opia?

S myšlenkou pořídit si Black Opium jsem začala koketovat teprve nedávno. A neznala jsem ani jedno Opium. Naslepo jsem se díky výměně dostala k výše recenzvanému a samozřejmě bych ráda vyzkoušela i ostatní.

BO Nuit Blanche mě při první zkoušce moc neslovilo a byla jsem zklamaná. Ovšem zkoušela jsem v jednom z těch úmorně horkých dnů. Dnes však nastal obrat k lepšímu. V chladnějším počasí je to moc příjemná vůně. Líbí se mi.

A děkuji ... 

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 15:23

Dalia Práveže nepoznám, ale rada by som mala nejakú kávovú vôňu. V túžobníku mám Café Aoud Mancera, tá je skvelá, ale inak parfémy s vôňou kávy nepoznám. Manželova kolegyňa má Opium Black a raz som pri nej sedela v divadle, tak som ju na nej cítila, ale voňala mi príliš sladko. Možno to s aplikáciou aj trochu prehnala...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 15:30

Biely kvet Četla jsem, že Nuit Blanche je hezčí než klasické BO. Nevím ... každopádně Nuit Blanche by se Ti líbit mohlo. Sladká vůně to sice je, ale ne nijak přehnaně. A po usazení se z ní stane příjemná nasládlá intimní vůně. Taková sušší s dřevitou stopou.

Offline jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 23:08

Fancy Nights (Jessica Simpson) - nasládlá pačuliovka se suchými travinami a růžovou růží. Povedená, bohužel počáteční intenzita rychle ztratila dech a zanedlouho poté se ztratila i vůně samotná.

So Real Cheap and Chic (Moschino) - nastrouhaná mandarinková a pomerančová kůra, intenzívní, autentická, jemně nahořklá a silně osvěžující....a pak zazvonil zvonec a citrusové pohádky byl konec. A to konec v podobě citrusového cedropižma a poněkud syntetické konvalinky.

Online alibi blogger
Avatar
3956 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:08

jerry jak čtu cedropižmo, tak se mi ježí chlupy na zádech :D

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:47

alibi Viď? To je jerry oblíbený výraz

Online alibi blogger
Avatar
3956 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:49

Korsičanka a tím častým zmiňováním je jen vidět, kolik vůní je bez nápadu

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 11:16

alibi Totálně .

Offline jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 13:19

Korsičanka 

Bohužel je to můj ne/oblíbený výraz, protože je to oblíbená složka v současném mainstreamu.

A dost mě udivuje, kolik vyhlášených nosů ji používá...pravda většinou jen pro mainstream a "nižší level".

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 13:21

jerry Naštěstí To už bychom nevěděli/y, co kupovat dřív

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 15:26

Je fakt, že hodně vůní, nově vznikajících je prostě

nuda.

Zapomenutelné, zaměnitelné...

Ještě že je hodně vůní z dřívějška, které jsou dobré, super i dnes.

Online alibi blogger
Avatar
3956 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 18:56
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 19:34

alibi S chutí jsem přečetla Tvé dojmy z bílé Habanity. Pěkné a zajímavé! Mám tu vůni ráda.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 19:59

alibi teda! jsem na ni strašně zvědavá

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 20:01

viktorka_od splavu Vždyť ji měl někdo posledně v Brně na srazu!? Nezkoušelas???