Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 18:01

Minimálně za vyzkoušení vůně 100%ně stojí!

Flakonek je kouzelný, barvy příjemné.

...děkuji...

Offline tina
Avatar
5862 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 19:55

Taky bych WOW! f.W. ráda vyzkoušela, kdyby jste některá měla nazbyt.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 21:11

La Panthère Noir Absolu (Cartier) - nemá zhola nic společného s elegancí květinové La Panthere. Nahořklé suché byliny poházené na vyhaslém ohništi obloženém kameny a brašna z hověziny (což je zřejmě oud uváděný ve složení) s kovovou sponou. Je to unisex (no, unisex ....spíš se blíží k vůni pánské), typově zapadající spíš mezi arabky. Prostě "Noir Absolu" v pravém slova smyslu...

DKNY Be Delicious Flower Pop: Blue Pop (Donna Karan) - kytice lučních květin zabalená do usušeného listí. Bohužel se rozplizla do syntetického dřevopižma.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 15:43

Viva la Juicy (Juicy Couture)

Sladký optimismus …

Nad hlavou nebe a nos plný vůní, v ústech chuť laskomin a v srci jen tebe … gardénie, jejíž omamnost se topí v ovocných tónech a lehkém vanilkovém krému s nitkami rozpuštěného karamelu.

Nadýchaná, lahodná, decentní a radostná vůně.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 19:56

...od kdysi prvního vyzkoušení, že - nuda, co vydrží chvilku, a dnes, kdy bych flakon s radostí unosila a výdrž je několikahodinová...

Takže o které vůni mluvím.?, aneb jak pro mě voní -

MON GUERLAIN Guerlain

Hruškovojablečná pracharanda

(...přezrálé hrušky mášlovky a čerstvě uvařený sladký kompot z letňáčů se skořicí v prachově vláčné podobě...).

A pak k tomu éterický nadýchaný karamel s levandulovou esencí.

Mix vůní Amarige Mariage Givenchy a Jil Jil Sander.

Odpočinková, lenošivá, snivá, mile elegantní, jemně chumlací.

Prostě milá vůně v tom nejlepším smyslu slova.

(a nejlépe mi jde k šedivému outfitu)

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 08:50

Miru 

Já jsem ji taky zkoušela předevčírem v Praze a naopak za mě už ne. Převládají gurmánské složky a ubíjí levanduli. Těším se na verzi EdT - to by měla být levandulová, levandulová.

A barva? Nevím - ale vidím ji jako vůni vhodnou do kanceláře, takže ležérní kostýmek, stylové šaty - žádná klasika.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 16:56

woman27 Barevně si Mon Guerlain umím dobře představit i k té šedé, kterou zmiňuje Miru . Ale například i k růžové, béžové nebo černé. 

Miru "Odpočinková, lenošivá, snivá, mile elegantní, jemně chumlací." 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 18:38

woman27 

...ano, je dost sladká.! 

Proto mi teď ani nejde nosit. Resp. dávám si ji na chuť na večer.

Ale na zimu, do chundelatého měkkého svetru bude parádní.

Mně "nedostatek" levandule nevadí. Hodně levandulových vůní na mě působí starosvětsky a to já nee e...

Dalia 

...jo, nude a pastelové odstíny chladných tónů fialkové/levandulové, béžové, růžové, klidně i khaki.

V kombinaci s černou je to velmi příjemný kontrast.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 19:44

Clinique Aromatics Elixir

neobyčejně proměnlivá vůně, vůně s překvapením:-) zkoušela jsem ji v klimatizovaném obchodě před pár týdny a teď mi přišla asi polovina ve flakonu, bez krabičky - nevím ze kdy je vůně a jestli to není nějaká starší verze, protože s tou zkoušenou nemá mnoho společného. jenže.. zjevně u ní záleží kdy a kde člověk zkouší, takže těžko říct:-)

a moje dojmy:

1. ze zkoušení: pěkná důkladně okořeněná kolínská s výdrží

2. flakon, první otevření, dopoledne v pokojové teplotě: nejdřív mě vyděsila starobní pudropižmová facka použitým prádlem přes obličej.. stopa je patrná i u prostého přičichnutí k rozprašovači. poté se předvedlo rozšrotované zelenisko, s celými mletými citrony, a spoustou mýdla, do drtičky na trávu kde likviduju truhlíky přerostlých muškátů a přebujelý šalvějový keř někdo naházel celé kostky štiplavého mýdla spolu se síťovkou plnou citronů. palčivě hořké, bylinně dřevité tóny táhnou do pánska, ale stále se střídají s mýdlovo-citronovou drtí. občas se snaží prosadit i nějaké květiny, ale moc to nedávají.. mechovitý větvičník dovádí k dokonalosti dojem doby dávno minulé. tohle rozhodně není ta občerstvující kolínská, kterou jsem zkoušela v obchodě:D

3. během dne, jak se oteplovalo, vůně sílila, držela, čím dál více byly cítit květiny, sládla a šťavnatěla. objevil se kouř. dým z ohně. 

4. odpoledne jsem vůni oživila, to už bylo skutečně vedro, přes 30 C. Už od počátku byla sladce ovocná, moučné, ale šťavnaté jablko s jasmínem a kosatcem, později i růží. plnokrevná, šťavnatá a vydatná. Když mi to došlo (konečně!:-)) tak jsem docílila v autě vypínáním a pouštěním klimatizace během chvíle proměny vůně z pelyňkově hořké a suché na šťavnatou růži a zase zpátky. postupně se víc a víc objevuje kouř, zpočátku slabé závany, později ještě teplý a nakonec vyhaslý popel. 

5. nacházím určitou podobnost s Cinnabarem, který mi ve vlhku evokuje zvětralé pivo.. taková hospodská dvojka.-) s postupujícím večerem a chladem cítím hromadu vymačkaných slupek z citronů vyhozených na doutnající ohniště.

záhadná vůně:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 19:55

viktorka_od splavu Kamarádka ji před pár lety dostala od šéfa a ať jsme dělaly, co se dalo, vůně nás jen odrazovala. Tak jsem jí ji pracně(!) prodala na Vinted.

A tady ji tolik žen miluje - budu muset znovu vyzkoušet

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:02

Korsičanka tak až se uvidíme připomeň, vezmu ji, nebo raděj nějaký větší vzorek, ať můžeš zkusit ve vícero teplotách. mě to teda řádně překvapilo, protože takové proměny jsem zatím se žádnou vůní nezažila. že jsou trochu jiné v chladu, dešti, vedru.. to ano. ale tahle je prostě totální chameleon z minuty na minutu! fakt si ale myslím že by to mohla být nějaká starší verze... nevím teda jestli jsou, než jsem ji potkala v tom freeshopu tak jsem ji nikdy nezkoušela

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:04

viktorka_od splavu OK, ale trochu se jí bojím:)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:06

Korsičanka tak to chápu, překvapila mě, je to drsňačka. i když - ty že by ses bála?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:08

viktorka_od splavu Uvidíme

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:13

Korsičanka mně teda spíš než parfém připomíná nějaký aromaterapeutický olejíček

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:18

viktorka_od splavu No, právě

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:19

viktorka_od splavu 

Moje oblíbená...už jsem měla několik flakónů. On je ten její vývoj opravdu bohatý a v kaýdém ročním období je jiná.

Já v ná mám hlavně heřmánek a pelyněk. Ale dost záleží na koncentaci.

Pokud byla reformulovaná (je v ní větvičník, tak asi ano), tak hodně citlivě.

S tím olejíčkem souhlasím.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:22

jerry Čekala jsem, která se milovnice se ozve A jaký je ten Black? Není schůdnější - pro nás, ignoranky?

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:26

Korsičanka 

Schůdnější (ve smyslu "líbivější") rozhodně je. Ale s Aromatics Elixír má společný jen název a tvar flakónu.

Mě tedy zajímá hodně Black Cherry, ale ještě jsem ji nezkoušela.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:28

jerry Dík, taky někdy vyzkouším.