Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. května 2018 11:34
Reakce na alibi:

Bottega Veneta Eau de Velours (Bottega Veneta)

Když si včera cestou z kanceláře všimla ve výloze těch semišových starorůžových minišatů, neměla o tom ani ponětí. Když si pak doma rozpouštěla vlasy svázané do uzlu, svlékala pracovní dress code - béžový kostýmek s lodičkami - a vybírala k novým šatům šperky a pohodlné boty, netušila to. A nenapadlo ji to ani, když jí ve světle svíček řekl, že jí vlasy voní jasmínem a její rtěnka má barvu trnek. Nemohla vědět, že se dnes ráno u něj doma v koupelně bude marně snažit legračním tanečkem setřást ke kůži na zádech přilepené okvětní plátky růží, připomínku včerejší noci. :-)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/bottega-veneta-eau-de-velours-bottega-veneta/

​Jsem včera z mobilu úplně přehlédla, takže čtu až teď. Fotka tvých miminek je moc povedená.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 03. května 2018 13:45

Evanilla masožravá rostlina rostoucí v radioaktivní oblasti - jo to je přesně ona :D

wendulka děkuju 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 03. května 2018 20:26

wendulka Popravdě, šla jsem to asi po hodině a půl umýt  Ale ono to beztak nepomohlo, takže nějakou vanilku jsem pak i cítila. Bylo to malinko lepší, ale nosit bych to fakt nechtěla

O Coco Mademoiselle jsem slyšela. Dostanu se k ní ale až někdy v Praze, protože u nás v okolí v parfumeriích už Chanel nevedou Věřím, že se mi bude líbit, kdybych si teď měla vybrat jednu jedinou značku, jejíž vůně bych nosila, byl by to Chanel. Ještě jsem zvědavá na tu "tvou Coco M.", o které jsi mi psala minule...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. května 2018 20:51

Evanilla Já  taky ne.

Jj, tu určitě vezmu, až se uvidíme.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 05. května 2018 10:45

ad Azzedine Alaia Blanche

...už vím(!), co mi vůně připomíná - 

Amande Sucrée Sinfonia di Note

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 06. května 2018 12:41

Regard Scintillant de Mille Beautés (Salvador Dalí) - usušená růže s dřevitým stonkem, macerovaná v brusinkové vodce. Jednoduchá, povedená, byť trochu jednotvárná...

La Nuit Trésor à la Folie (Lancôme) - tak trochu Si, tak trochu Manifesto, a to s lehkým karamelovým krémem, po rozvonění se pak přidala lehká růže s trochou vanilky a větrovým pižmem. Špatná není, jen je zoufale tuctová.

 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. května 2018 22:13

Gucci: Guilty Absolute pour Femme

S řadou mainstreamových ovocných vůní z poslední doby mám problém, protože v drtivé většině voní bonparově. Tohle je naštěstí jiný případ. Guilty Absolute pour Femme voní jako perlivá ostružinová limonáda s kapkou citrusové šťávy, v níž plavou okvětní plátky pačuliové růže a ke které dostanete pytlík pěnového želé s malinovou a brusinkovou příchutí.

Van Cleef & Arples: First (Eau de Toilette)

Jak už napsala slniecko, začíná jako klasická starosvětská aldehydovka se zeleným hyacintem, hřebíčkovým karafiátem a konvalinkou. Postupně se ale rozvoní do malinové růže, poprášené kosatcovým pudrem a usazené na mechovém základu s balzamickou ambrou a kořenitým santalem, v němž probleskuje ovocná tuberóza. A hlavně je úplně jiná, než veškeré svěží a transparentní kreace božského Elleny z pozdější doby, kdy si jej namluvil Hermes. V tomhle ohledu má naprosto trefné jméno :) .

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 06. května 2018 22:24

wendulka Gucci: Guilty Absolute pour Femme

S řadou mainstreamových ovocných vůní z poslední doby mám problém, protože v drtivé většině voní bonparově. Tohle je naštěstí jiný případ. Guilty Absolute pour Femme voní jako perlivá ostružinová limonáda s kapkou citrusové šťávy, v níž plavou okvětní plátky pačuliové růže a ke které dostanete pytlík pěnového želé s malinovou a brusinkovou příchutí.

Viď? Taky se mi zdá, že se povedla...taková lehounká

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 06. května 2018 22:30
Reakce na wendulka:

Gucci: Guilty Absolute pour Femme

​Jsem ráda, že mi potvrzuješ i tu brusinku - není ve složení uváděná, přesto mi přišla naprosto zřetelná.

Líbí se mi i flakón, který koresponduje s obsahem.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. května 2018 22:33

Korsičanka No úplně lehounká zase ne. Ale od dob Gucci by Gucci edp nebo ještě starší Envy je to první vůně, která se mi líbí a že už od té doby uběhlo hodně vody.

jerry Jj, s tím flakonem máš pravdu.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 06. května 2018 23:13
Reakce na jerry:

Líbí se mi i flakón, který koresponduje s obsahem.

​naprosto souhlasím

napsala jsem si k ní: kyselkavé maliny i se zrníčky a sladká růže i se stonkem, hustota velmi tekutého medu a krásně drží, líbí se mi moc i flakón je povedený (sladší rose america)

a lehounká se mi nezdá. z papírku mi provoněla šatnu a ještě dva dny na něm držela jako čerstvě nastříkaná

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 07. května 2018 09:05

wendulka Tak já všechny vzorky s tyčinkou aplikuji lehkou rukou, zvlášť mainstream opatrně. Proto se mi vůně zdála asi lehká jak růžové poupě.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 07. května 2018 12:28

Trussardi: My Name

Květinová vůně, ze začátku silná, ale postupně stále více zastřená pudrovými a mandlovými tóny díky fialce a heliotropu. Trochu mi připomíná nějakou odnož Flower by Kenzo (tím výrazným začátkem asi Flower Cologne). Tady se k heliotropu přidává i šeřík a vanilka. Vůně je jemná a hladivá, po rozvonění mě ale chvílemi vyrušuje chemický tón ve stylu Chloé.

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 08. května 2018 13:46

Rêve d'Or (L.T. Piver ) - orientálka v podobě suchého santalového dřeva a zvláštní štiplavě nasládlé květinové směsi. Pro mě vysloveně zneklidňující vůně s potenciálem spouštěče migrény.

Michael Kors Sheer (2017) (Michael Kors) - svěží květinové mýdlo, do kterého se postupně prolnulo ledové bílé pižmo a po rozvonění nasládle krémová směs bílých květin s dominantní lilií zasypanou sladce kořeněným pylem. Nic třeskutě úderného, nýbrž hladká květinovka, typově podobná Baiser Volé.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 08. května 2018 15:13

wendulka Kde se dá First očichat prosím? - to je tak stará a profláklá vůně a já ji nikdy nikde neviděla k očichání... 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. května 2018 15:27

Panenka Taky jsem na ni nikde nenarazila. Všude maj buď už jen ty odnože anebo ty Féérie. Až na elninu jsem sehnala originální vzorek. Přitom je to taková škoda, protože z těch mainstreamových věcí Van Cleef & Arpels mi přijde jednoznačně nejlepší, i když už si za ta léta taky jistě nějakými těmi reformulacemi prošla.

Jestli chceš, tak ti ho příležitostně přenechám. Akorát je dost možné, že se na sraz znovu dostanu až v srpnu. I když ty úterky zrovna nemůžeš, tuším. Tak ti ho můžu poslat...

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 08. května 2018 15:27

Panenka 

Myslím, že kdysi dávno jsem ji vídala ve Fann, ale už jsem ji roky v žádném řetězci neviděla.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 08. května 2018 15:43

wendulka Aha, tak to má Elnino zásluhy... Samozřejmě jsem šla hned zkontrolovat, jestli by nebyl, ale už ho asi nemají. Pokud budeš tak hodná a pošleš, bylo by to super (na srazy v úterky obvykle nemůžu, pamatuješ se dobře). Jen se nemám moc jak revanšovat... 

jerry Njn, tak se mi to neblahé tušení potvrdilo.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. května 2018 15:44

Panenka To vůbec neřeš. Jen mi napiš do SZ adresu a zítra pošlu obyč.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 08. května 2018 15:51

wendulka Díky, píšu.