Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 21:42

cinkja Fakt??? Už ti ji jdu prolustrovat

Cervanek
Avatar
30. dubna 2018 06:40

alibi krásně jsem si početla, Libi, k Tvým šeříkům lilac(s)/lilas - miluji velmi jejich vůní, jejich barvy. Opavské parky jsou těmito keři krásně prošpikované, ale i zahrady a příkopy na výjezdech z města.

Včera jsem byla  v Bohumíně - městě ryze železárenském a zpříjemnila jsem si cestu vilovými čtvrtěmi starých zahrad plných šeříků.

Ještě bych s dovolením do Tvého výčtu přidala jednu vůni německého Nosa Ineke Rühland, která dnes žije v San Franciscu a sice

After my Own Heart/Coup de Coeur

- kdy za večerního vánku je ve vzduchu přírodní vůně romanticko-melancholická

 díky šeříku v srdci 

(Hlava: bergamot, maliny, zelené tóny

Srdce: šeřík

Základ: santal, heliotrop, pižmo)

 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 07:23

Cervanek děkuju za doplnění, přidám ji do článku, vypadá zajímavě

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 08:36

Oriental Lounge (The Different Company)

Něžné linie kovových ornamentů …

Osvěžující bergamot krátce zajiskří, ale jeho jas je ve chvíli utlumen na prach namletým kořením. Růží lahodně proslazený pepř neštípe, nedráždí, jen příjmně šimrá a s časem stále více sládne v objetí vanilkových tónů tonky. Vše houstne díky ambře a do takřka saténového hladka opracovanému drahému dřevu, které je příčinou zvláštního kovového akcentu tvořícího stříbřitou auru kolem celé skladby.

Velmi příjemné voňavo pro horké letní dny.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 11:28

...zpočátku mi nosem značně kroutí zelené nahořklo.

I když už  teď , hned na začátku je i přesto lahodné...

24, Faubourg Hermes EdT

Zlatistá elegantní echt dámská vůně,

hebká jako mýdlový oblázek, měkká a teplá jako objetí, svěží jak čerstvě vyprané prádlo, lahodná a radostná jak pocity, když zaboříte nos do kytice čerstvě řezaných květů...

Počátečná relativně tvrdá zelenost lodyh hyacintů a tuhost ylangu postupně v ostatních ingrediencích změkne, ale nemizí...

...zůstává ve vůni po celou dobu - jakoby ji podprahově drží na uzdě, dodává stabilitu, aby svoji nositelku

 24, Faubourg Hermes zkrášloval neustále...

K téhle vůni mi nejlépe jdou jednoduché stříhy a bílá...

A nebo naopak - černá...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 11:38

Miru Moc pěkné! 

Mohla bys, prosím, ve zkratce porovnat obě koncentrace Faubourg?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 11:47

Dalia 

Děkuju

No, EdP jsem zkoušela kdysi. A tehdy to pro mě byla opravdu nálož. Výrazná, silná vůně.

No, nevím, jak bych ji vnímala nyní. Hodně se mi časem mění nos i chutě...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 11:50

Faubourg mě láká už velmi dlouho (možná roky) a nikdy jsem si na něj netroufla. Ani nevím proč ...  

No, má mi přijít odstřik Edt, tak jsem hodně zvědavá! 

Také děkuju! 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 13:41

Dalia Koncentrace neporovnám, měla jsem  před lety jen EdT a nepamatuju se, která koncentrace to byla, co jsem teď nedávno stříkla na ruku v parfumerii. Ale rozhodně si Faubourg nálepkuju "musíš někdy koupit znova!". Prostě poctivá vůně... Myslím, že se ti bude líbit.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 13:55

Panenka No těším se.  Snad ve středu by měl být u mě.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 17:10

Matsu Sakura (Masakï Matsushïma) - lehké květiny s ovocem a se znatelným třešňovým květem, po rozvonění výrazné vodní květiny se svěží konvalinkou.

Celebrate N.O.W. (Escada) - Escada proslula v posledních letech produkcí povětšinou ulepených sladkých ovocných vodiček. Toto je tak trochu opačný extrém - jemná květinová vůně se sladkým třešňovým květem. Neurazí - nenadchne, ale v rámci značky přece jen patří k tomu povedenějšímu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 23:25

Dalia Mně se růže v Oriental Lounge úplně vyhnula. Mám v ní jen dřevitou ambru s kořením. Asi proto mě nenadchla.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. května 2018 07:53

wendulka Mně je ta vůně více než příjemná a růži tam skutečně vnímám. Teplo jí moc sluší. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 01. května 2018 22:41

Bottega Veneta Eau de Velours (Bottega Veneta)

Když si včera cestou z kanceláře všimla ve výloze těch semišových starorůžových minišatů, neměla o tom ani ponětí. Když si pak doma rozpouštěla vlasy svázané do uzlu, svlékala pracovní dress code - béžový kostýmek s lodičkami - a vybírala k novým šatům šperky a pohodlné boty, netušila to. A nenapadlo ji to ani, když jí ve světle svíček řekl, že jí vlasy voní jasmínem a její rtěnka má barvu trnek. Nemohla vědět, že se dnes ráno u něj doma v koupelně bude marně snažit legračním tanečkem setřást ke kůži na zádech přilepené okvětní plátky růží, připomínku včerejší noci. :-)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/bottega-veneta-eau-de-velours-bottega-veneta/

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 02. května 2018 10:45

Azzedine Alaia Blanche

Křídově křupavě drhnoucí bělostné pižmo proslazené medově mandlovou vanilkou skromně zasypané trochou okvětních plátků bílých květin.

Po chvíli se díky heliotropinu  objeví mikrostopy fialek a i tóny třešní jemně macerovaných v Amarettu...

...jakoby křehoučké, o jisté ingredience barevnější, éteričtější provedení vůně Alessandro Mazzolari.

Vůně se způsobně usadí, změkne, zvláční, přitulí se k tělu a objeme vás jako hřejivý mohérový šál,

a jen se tak kolemm sebe rozhlíží a dýchá...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 02. května 2018 11:22

Coco Mademoiselle (Eau de Parfum Intense) (Chanel) - je to stará dobrá Coco M. s větším množstvím suché prachové pačuli na začátku i na konci, ale zároveň i s větší dávkou svěžesti, která neměla v určitém momentu daleko od aviváže. Celkově vzato je halasnější a vyznívá laciněji než klasická C.M. (je taková "kolotočová".

Voyage Onirique du Papillon de Vie (Salvador Dalí) - bílé květiny s dominantní kořeněnou tuberózou, později s lehce zvýrazněným nesladkým pomerančovým květem. Povedená, nositelná a snesitelná (což u vůní tohoto typu nebývá vždy pravidlem).

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. května 2018 17:55

Po delší době jsem si k objednávce přihodila vzorek...

Mugler - Aura aneb TRPKÉ ZKLAMÁNÍ

Uvítají nás tóny úderné zelené květinovky, něco ve stylu těch, jaké daly světu devadesátá léta. Snažím se, leč marně, detekovat nějaké složky. Místo toho mě však zalévá hořkokyselá brčálově zelená zapařená kaše. Pokud by na tu vůni měl být recept, pak si pište: natrháme šťovíky a pampelišky i s listy, přidáme špetku mletého pepře (lehce vyčpělého), polijeme octem a ozdobíme kvítky náprstníku (případně jiné jedovaté květinky).

Celkový dojem - masožravá rostlina rostoucí v lehce radioaktivní oblasti. Moc se omlouvám všem, kterým se vůně líbí, asi už jsem vyšla ze cviku

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 02. května 2018 18:52

Evanilla Na té vůni snad něco bude, když vzbuzuje takové emoce, mně začala vadit, když se k zeleni zapletla vanilka, pak ta směs ztěžkla a pořádně se zapotila.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. května 2018 19:13

janejane Asi Mě z ní fakt rozbolela hlava, a to se mi nestává - teda ne z parfémů. A to mám zelené vůně ráda. Taková Myths je proti tomu mazlivka

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. května 2018 23:22

Evanilla "masožravá rostlina rostoucí v lehce radioaktivní oblasti"

Náhodou to je dost trefný přirovnání podobně jako Lunina bosorka. A vydržela jsi to až k té vanilce, když se k ní propracuje? Ta už docela jde.

Spíš ale zkus schválně Coco Mademoiselle Intense, prosím. U jerry sice neprošla, ale já se s ní teď večer cestou ze srazu konečně regulérně sestříkala a na mně fakt voní líp než klasika. I když vím, že tobě normální Coco Mademoiselle voní. Právě proto by mě náramně zajímal tvůj názor jakožto nositelky klasiky.