Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 13:16
Reakce na jerry:

Twilly se mi po zkoušení zdála dobrá, ale nic úchvatného. Až druhý den mě zaujalo, jak mi voněla z rukávu bundy. Kdyby bylo léto a zkusila bych ji jen na ruce, tak si ji nepořídím. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 13:18
Reakce na Panenka:

ja ji zkousela taky tak a bolehlav to nebyl vubec-jen bohuzel prvni cca hodinu takova olejnata lehce zkysla ruzicka:-/ potom se usadila na peknou zpusobne bile kvetinovou vuni.. jenze ten nedobry zacatek byl pro me prilis dlouhy. neze by byl nejak vyrazne neprijemny, vonelo to relativne hezky. vubec ale netusim kdy a kam bych si takovou vuni chtela vzit na sebe:-/

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 13:34
Reakce na Renusatko:

To už taky někdo zmiňoval, že na oblečení voní zajímavěji, než na kůži (vynikne koření).

Ale na to, že bílé kytky dokážou na mé kůží psí kusy, tak Twilly je pro mě milé překvapení. A ten flakónek je tak akorát do ruky.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 13:39
Reakce na jerry:

Já mám flakón jen 30 ml..ten mi zatím stačí. V té malé velikosti se mi  i líbí. Dnes měla vůně velký úspěch v práci, tak mám trochu strach, aby to za nedlouho nebyla zase další davovka. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 17:46

Terre de Lumière (L'Occitane)

zkoušela jsem včera a neukamenujte mě. voní mi podobně, jako Mon Guerlain. Hned v úvodu levandule a karamel. Pěkná na papírku i na kůži. Zkoušela jsem i tělové mlíčko, ale vonělo spíš tím krémem, parfému tam byl jen malinký závan.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 12:51

La Petite Robe Noire - Black Perfecto (Guerlain)

Podle ostatních "malých černých", které jsou na mě přeslazené, a podle flakonu jsem čekala sladkou výraznou vůni. Ale překvapila mě. Nepůsobí jako cukrátko. 

Tmavěrudá, skoro až černá štáva (koncentrované maliny a višně) s marmeládou z růžových lístků. Kůže luxusní kabelky je tam tak akorát, aby vůně byla dospělá. I něco málo slíbané tmavé rtěnky by se našlo. Seděly by mi k ní ty obrázky se zjednodušenou siluetou dámy namalované pár tahy černé tuše a přes to otisk tmavěrudé rtěnky.

Je možné, že v ní cítím i kvítky fialky? Nebo to, co zůstalo po třech dnech na oblečení, je pačuli, takové malinově ovocné? Výdrž na oblečení je neuvěřitelná.

p.s. když jsem tady v práci teď zamávala mikinou, kolega říká: "tady voní třešně a kakao". no to kakao nevím kde vzal???

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 13:23
Reakce na alibi:

Ale jo, na oblečení fakt zůstane zvláštní dojezd - očuchávala jsem šátek jako blázen, než jsem identifikovala 

Černou Perfektní:) A něco tmavého tam fakt bylo

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 18:58

Patchouli N' Roses (Reminiscence) - sladká zapudrovaná pačuli, sama o sobě hodně povedená (a to prosím pačuli nepatří zrovna mezi moje oblíbené složky). A což teprve když se k ní přidala jemná mýdlová růžička. Vůně ve své podstatě jednoduchá, leč velmi elegantní.

Cashmere Veil (Donna Karan) - květinky s lehkým nakysle ovocným tónem - celkově lehká a vzdušná vůně. Bohužel po rozvonění skončila jako laciná cedrová kyselotina, mísící se se silným odérem starého mokrého hadru. Tohle se nepovedlo....

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. října 2017 21:22
Reakce na Luna:

Black Perfecto.

Včera jsem konečně dostala možnost vyzkoušet tuto, mnou toužebně očekávanou, vůni. Než jsem však přičichla k flakonu ve vídeňském Douglasu, zjevil se přede mnou fešný mladík v černé košili, údernou němčinou mi začal halekat do pravého ucha a k tomu rytmicky mávat rukama, takže připomínal vzlétající vlaštovku, kterou omrzelo čekání na drátech. Pravděpodobě jsem nahodila výraz "kein Abel", protože vlaštovčák bez mrknutí oka přepnul do angličtiny. A ano, skládal mi komplimenty, že je to vůně přesně pro mě, rozuměj stárnoucí rozcuchanou nevyspanou ženu, která se plíživým krokem přesunuje do kategorie "střední věk!.  Dozvěděla jsem se, že celá řada "malých černých" byla vytvořena proto, aby se mezi sebou mohly navzájem kombinovat. To jste milé dámy ani nevěděly, co? Stejně tak to asi nevěděli ani u Guerlain :D Mixovat, mixovat, mixovat. Dopadlo to dobře nakonec. Vůni jsem vyzkoušela a nebudu to protahovat, je nádherná. Je mi jedno, že se mnohým z vás nelíbí, mě doslova nadchla. Pro třešně mám obrovskou slabost, tady jsou černé jako půlnoc v obrovském velkoměstě, které nikdy nespí. Oslňující záblesky barevných reklam, stánky s pečenými sladkostmi a kávou, kouřící kytarista v rukavicích s ustřihnutými špičkami. A tam někde stojí Luna a je nesmírně šťastná. :)

Jak to, že to ještě není v databázi?!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 02. října 2017 21:33

Montale Paris: Mukhallat

barevné žvýkačky kuličky z polska, syntetická "malina" či "jahoda". pecka mezi oči. strašné

po 6 h je pořád neodbytná, cítím ji na sobě stále, aniž bych cíleně čichala. zvláštní a ne uplně nepříjemný podtón nějakého tělového krému či oleje jako v Samsaře, skoro bych řekla lákavý...

a je cítit ještě večer, dost zajimavě. 

ale ten začátek je nepřekonatelně hrozný a hrozně dlouhý, a i tak mě spíš přitahuje ta divnost než že by se mi to líbilo... tip pro milovnice "divných vůní" ?

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 03. října 2017 06:39
Reakce na wendulka:

Jako tradičně zapomínám

macko.pu
Avatar
03. října 2017 11:15

... tak ďalšiu legendu mám odskúšanú

YSL M7

no, popravde, čakal som niečo iné... kedže je táto vôňa vyhlasovaná ako priekopníka v oblasti oudových mainstreamových vôni, nečakal som že sa z toho vykluje ambrovka jak brno, (zdravím haničku a líštičku) výrazne balzamická a vyhriata

OK, na začiatku pomaranč, citrusy, potom ten kolový tón, (alebo teda niekto tomu hovorí aj že to je ako ten kalciový syrup proti kašľu, brrr)

no a po chvíli prevezme žezlo ambra a je vybavené, oud necítim, možnože to je ten kadidlový tón, ktorý dáva vôni tú povestnú maskulínnosť... 

ak porovnám s M7 Oud Absolu, to je vlastne veľmi podobná vôňa ale bez KOMPLET ambry, priznám sa, že mi tento následovník vyhovuje viacej

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. října 2017 12:32
Reakce na Luna:

Tak budeme muset vyhlásit další crowdfundingovou sbírku na parfémový diář pro Lunu, aby nezapomínala.

Šup, šup, ukládat.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. října 2017 17:10

Montalky mi příjdou divné tak všeobecně. U téhle jsem si v tom začátku říkala, co mi to připomíná....a teď je mi to jasné. Ke konci jsem se nedostala a musela jsem ji umýt. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 04. října 2017 09:10
Reakce na wendulka:

Když já se nemuzu dostat na počítač, furt tam jedou nějaký debilni pohádky!  Z telefonu mi to nejdeee

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 04. října 2017 09:12
Reakce na alibi:

Krásný popis Perfecto. Já ji určitě musím mít, ten dojezd je prave to, co se mi tak líbí a možná fakt, ze to kakao tam je, taková ta Malinová lindt čokoláda s troškou tabáku. No tak nakonec budu mít náhradu za Couture.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 04. října 2017 09:20
Reakce na Renusatko:

jojo, montalky to maji vsecky:-)

ja ted zazila neprijemne chvilky s 24 Faubourg, a potvrdila si podezreni ze muj neoblibeny ton v nekterych vunich zvany pracovne "stara tetinka" je neroli/pomerancovy kvet. na mne to pusobi jako pach tela stare zeny, nemuzu si pomoct... nekde pod tim je urcite krasna vune

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. října 2017 10:44
Reakce na Luna:

To seš náčelnice? Musíš vychytat moment, až půjde odvážná Vaiana spát a pak nečekaně zaútočit ze zálohy.

Anebo se to budeš muset z toho mobilu naučit, no.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 04. října 2017 11:52
Reakce na wendulka:

Vaianu bych zvládla, ale když nastoupí kocour Mikeš a Čtyřlístek, to už je přesila! zkusím teď uspat a napsat i postřehy na Gábinu, rebelku jednu!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. října 2017 12:14
Reakce na Luna:

Jo, ty je máš doma pořád oba dva? Tak to jo.

Ano, piš, piš. Za recenzi na rebelku Gábinu jsem ochotná ti přispět klidně i na hypnotizéra, kdyby ti to s tím uspáváním samotné nešlo.