Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 17:33
Reakce na Korsičanka:

aha máš pravdu, žádnej by tam ani neměl být:-)

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 18. zaří 2017 20:06

Pleasures Aqua (Estēe Lauder) - nasládlá vodní květinovka s trochou zelených lístků - příjemná, neotravná, jen trochu jednotvárná.

Gabrielle (Chanel) - Počáteční kombinace uhlazených citrusů, nasládlého dřeva, zapudrovaného jasmínu s růží mi přišly jak ozvěna Chance eau Vive a Coco Mademoiselle EdT. Rozvoněla se vcelku rychle do zapudrované nakyslé vůně, mísící v sobě dřevo, krotké bílé květiny (hlavně pomerančový květ) a trochu zelených listů, a to vše ozdobené barevnými bublinami z citrusového Jaru na nádobí. Pokud bylo záměrem vytvořit "náborovou" vůni, tj, všeobecně líbivou vůni, která přitáhne dorostenky k Chanelu a ony pak budou přes Coco Mademoiselle pokračovat třeba k Coco nebo Pětce, pak ale cena neodpovídá finančním možnostem této věkové skupiny. Pokud by záměr byl jiný, tak pak je to naprosto zbytečná vůně - jak u Chanelu, tak v mainstreamu obecně. Obecně líbivých vůní, které neurazi, jsou mraky.

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 10:18

Letmé první dojmy Mugler - Aura V podstatě jemná (čti: na Muglerovy poměry) vanilková vůně s netradičním úvodem. Úplně první dojem byl tedy WOW    Vůně je rozhodně neotřelá a nenudivá, až laškovná. Nenajíždí do vás bagrem, ale vykukuje hned zleva, hned zprava, mrštná, zářivá a lehce poťouchlá. Rebarbora vůbec není kyselá. Není ani svěží, spíš - čerstvá. Dužnatá (zatáčku vedoucí k melounům se podařilo na poslední chvíli minout). Tohle bude parfém na povzbuzení unavených smyslů v kterémkoli ročním období. Kdo se rebarbory (jako já) trochu bojí, tady určitě nemusí. Kdo ji vyhledává, měl by vědět, že během pár minut prakticky zmizí a nastoupí jemná vanilka, trochu prachová, trochu dřevitá. Na druhé ruce mám Addict 2012 a je tam jistá podoba, i když v Addictu je těch chutí a vůní víc. Aura je v podstatě velmi jednoduchá, i když ne přímočará vůně. Sladká jen lehce. Líbí se mi a potěšila mě. Tady je - parfémový - svět ještě v pořádku.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 10:53

Konečně jsem po dlouhé době našla něco, co jsem zatoužila zkoušet poctivěji...

Clinique Calyx, Black Perfecto a Gucci Bloom.

Všechny jsem potkala v jednom dni. Jen jsem je nastříkala na papírky a vyrazila dál (protože poslední dobou nějak nemám štěstí a dlouho jsem nebyla u ničeho v pokušení dát to i na ruku, takže už se nezdržuju, jen nastříkám papírky a pak je po cestě vyhazuju...). Žádnou z nich nejsem teď schopná nějak líp popsat a těžko říct, co udělá případná zkouška na kůži, ale konečně mě něco zaujalo. Tak mám radost.

Jen rychle:

Clinique Calyx: ještě že jsem nečetla nejdřív složení, neb grep a zelené listy v hlavě plus frézie, růže a jsmín v srdci by mě asi odradily od jakéhokoli zkoušení - nějak si s ovocem a kytkama ve vůních tak úplně netykám. Na druhou stranu, možná přišel čas hledat i v jiných než obvyklých vodách... protože tohle voní fakt zajímavě.

Black Perfecto: místní diskuse o tom, které verzi se blíží a zda zklamala či nikoli, sleduji pečlivě, ale protože mě všechny předchozí verze nějak minuly, nemám k tomu co říct. Mně se z papírku linula celkem hutná vůně s pudrovým základem a tmavými třešněmi. Rozhodně není "průhledná" a to u mě získává body.

Gucci Bloom: ta bodovala taky jakoby hustou konzistencí... a tuberózu já můžu. Asi nic extra převratného, ale kvituju, že něco takového pustili do mainstreamu, řekla bych, že pro leckteré to bude dost silné kafe. Chtělo by to otestovat, jestli by mi nezačala na těle za chvíli vadit.

No v každém případě si ordinuju u všech třech při další příležitosti zkoušky na ruku.

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 11:51
Reakce na Jitka77:

Ta by se mohla líbit mé dceři - vanilkovky má ráda a po něčem novém se zrovna poohlíží (původně jsem chtěla  "obětovat" svůj Heliotrope od Etra, ale možná, že ho ušetřím pro sebe).

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 11:58
Reakce na Panenka:

Jak tak znám tvůj parfémový vkus, tak zrovna Calyx by ti mohl sednout (možná víc by se ti líbil ten původní, ale ten už se asi sehnat nedá). Ovoce a kytky taky ve vůních nevyhledávám, ale tady na začátku mám sladký angrešt a fakt se mi to líbí.

Je to jedna z mála vůní, které (alespoň z mého pohledu) reformulace prospěla.

Gucci Bloom zrovna zkouším a jsem z ní hodně mile překvapená. 

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 13:11
Reakce na jerry:

To jo, pro mladou holčinu bude určitě pěkná.

Musím říct, že nemá nějak extra vývoj, spíš se jen (poměrně dramaticky) promění z úvodní čerstvé a křupavé do rozvoněné umírněně vanilkové podoby a vcelku brzy začne slábnout, ale pro běžné denní nošení je to asi spíš plus a přiživit se dá vždycky.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 14:27
Reakce na jerry:

S Gabrielle souhlasím. Co jsem slyšela, tak obecně se líbí ( když neberu názory zkušených tady na Parfumánii), ale cena bude určitě překážkou. 

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 12:47

Mon Guerlain.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 13:01
Reakce na Luna:

jsi neuvěřitelně šikovná

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 13:56
Reakce na Luna:

tyyo

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 13:59
Reakce na Luna:

Kde je ten smajlík s otevřenou pusou?    Nádhera.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 14:21
Reakce na alibi:

viktorka_od splavu Renusatko  To je od vás milé... Dcera byla na očkování, tak dnes nějak dýl spala, tu spodní ruku jsem pak dodatečně opravila, je taková nezřetelně přečmrkaná, te%d je to malinko lepší, ale znova to sem dávat nebudu, musela jsem změnšovat přes phsp a to už se mi podruhé nechce.

K samotné vůni nějak nemám co bych řekla, prostě mladá slečna v retrohalence s kytičkou levandule.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 14:33
Reakce na Luna:

Krása. A slečna mi připomíná Terezu Nvotovou. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 14:40
Reakce na Luna:

mě zas připomíná portrét maminky mojí kamarádky. kamarádčin děda byl nejaký slavnější malíř a její maminku portrétoval, když jí bylo tak 10 let. sedí tam na židli s medvídkem v rukou a má podobný klidný výraz

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 14:49
Reakce na alibi:

No vidíš a tys mi teď připomněla, jaká ta vůně je. KLIDNÁ. To slovo jsem hledala.

domenica moc děkuji. Podoba čistě náhodná  inspirovala jsem se lehce svou babičkou, mám někde starou fotku, kde takhle drží kytici. 

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 15:47
Reakce na Luna:

Nádhera!

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 16:11
Reakce na Luna:

Je to dokonalé, vyjádřit pocit z vůně i obrazem a ještě k tomu vlastním.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 16:28
Reakce na Luna:

No vidíš a tys mi teď připomněla, jaká ta vůně je. KLIDNÁ. To slovo jsem hledala.

tys hledat nemusela, vyjádřila jsi to moc hezky obrazem 

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 19:20
Reakce na Luna:

Mně se všechny Tvé kreby, ať barevné nebo tato moc líbí. Jsi dobrá, je to krása.