Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 22. zaří 2017 21:08

Vyzkoušela jsem Twilly a překvapilo mě, že mi připadá "hermesovská", takhle přesně mi totiž voněly rukávy, když jsem kdysi používala 24 Faubourg. Dneska při zkoušení a čichání přímo k zápěstí byla Twilly spíše mýdlová a jemná, přitom z určité vzdálenosti byla silnější a 'plná', jako ten Faubourg a pomerančové květy. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. zaří 2017 23:09
Reakce na daniela:

Já musím souhlasit. V první chvíli mi přišla také silnější a ještě ke všemu nic moc. Druhý den mi celou dobu voněla z rukávu bundy a byla nádherná a jemná.  Až jsem musela běžet zpátky a koupit ji. Právě teď jí mám už třetí večer na pyžamu a pořád krásně voní. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 08:12
Reakce na Renusatko:

Zpočátku velmi zajímavě"namíchaná" - kéž by to vydrželo! Po 1/2-1hodině vystoupilo mýdlo a bylo vymalováno:( Pravda, zážitek je jen z papírku, tak ještě někdy zkusím na kůži. Ale ta si se mnou často zahrává-viz "1001"

dlo

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 08:48
Reakce na Renusatko:

Připadá mi, že něco v srdci/základu Twilly je stejné jako v srdci/základu 24 Faubourg, ne všechno samozřejmě, ale něco tam je. Z rukávu a oblečení se vůně asi jen tak nevypere

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 11:00

Bloom (Gucci) - krémové bílé květiny s výrazně dominující zelenou gardénií, po rozvonění doplněnou zelenými fialkovými lístky. Jemně kořeněná gardénie jako by byla zmodernizovanou reinkarnací proslulé Gardenie od Elizabeth Taylor - v podobě nositelnější, méně údernější. Ovšem potenciál bolehlavu při nestřídmé aplikaci tady je...

Inoubliable Elixir Patchouli (Reminiscence Paris) - zatuchlý sklep s dřevěnou truhlou obalenou plísní a k tomu trocha sladké ambry. Pačuli předvedla na mé kůži své nejtemnější stránky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 14:15
Reakce na daniela:

Mně trošku připomíná spíš Jour než 24 Faubourg. K jejímu důkladnému prozkoušení se ještě budu muset vrátit, ale zatím je to po dlouhé době první mainstreamová novinka, která nezklamala mé očekávání.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 14:44
Reakce na Fleur:

Přesně to jsem si říkala a byla jsem hodně překvapená. Původně jsem totiž šla zkoušet Bloom a tuto mi prodavačka vnutila na druhou ruku. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 16:20
Reakce na Luna:

 Oči jsem tam teda šupla svoje. Babička měla úzké a nebesky modré. Tam se ve všech bodech míjíme.

alibi Mně se MG taky líbí, ale na flakon to nevidím. Guerlain si ale aspoň pořád drží nějakou laťku, to spíš Chanel to poslední dobou nějak nezvládá.

Ha, se musím pochválit, že jsem to poznala sama s těma očima ještě, než jse si tohle přečetla, že je to mix Tebe a babičky.

Je to parádní.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. zaří 2017 16:32
Reakce na jerry:

Ano, to musím potvrdit, že Bloom je kandidát na bolehlav. A nejen to, na nesprávné nositelce, je dokonce schopná se proměnit ve strouhané květinové mýdlo. O krémové květinovce si můžu nechat leda zdát.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 14:05
Reakce na Fleur:

Mně trošku připomíná spíš Jour než 24 Faubourg. K jejímu důkladnému prozkoušení se ještě budu muset vrátit, ale zatím je to po dlouhé době první mainstreamová novinka, která nezklamala mé očekávání.

Souhlasím. Něco společnýho s naprosto klasickou 24F nevidím, ale kapka Jour by se asi našla!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 14:55
Reakce na barbucha:

Tak to jsem ráda - od takové odbornice na 24 Faubourg a vůbec Hermese to mám ráda potvrzeno!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 20:50

Armani Code Satin - Nesouhlasím s předchozími recenzemi. Klasický Code mám ráda a společnou linii jim nemůžu upřít. Satin je jemnější, uhlazenější. Jasmín v něm není tak výrazný. Jemná vůně hrušky v začátku mě potěšila, než jí překryjí citrusy, štiplavý zázvor a pomerančový květ. Závěr se mi líbí víc než u klasiky. Vanilka ve spojení s kakaem a pralinkou je úžasná až k sežrání. 

Chanel Gabrielle - Obyčejná vůně, nic co by extra zaujalo. Líbí se mi v ní jen výrazný pomerančový květ a vůně citrusů. Jasmín se tam jen mihne a tuberóza se úplně vytratila. Je svěží, květinová a trošku nechanelovská. Možná bylo opravdu smyslem přitáhnout ty, kterým klasický Chanel nevoní a pokládají ho za "starobu". Má i potenciál stát se další davovou vůní.  Chanel sice moc nenosím, ale jejich vůně pokládám za propracované a krásné. Přikláním se ovšem k tomu, že je to zklamání a to velké. 

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 22:14

Black Perfecto.

Včera jsem konečně dostala možnost vyzkoušet tuto, mnou toužebně očekávanou, vůni. Než jsem však přičichla k flakonu ve vídeňském Douglasu, zjevil se přede mnou fešný mladík v černé košili, údernou němčinou mi začal halekat do pravého ucha a k tomu rytmicky mávat rukama, takže připomínal vzlétající vlaštovku, kterou omrzelo čekání na drátech. Pravděpodobě jsem nahodila výraz "kein Abel", protože vlaštovčák bez mrknutí oka přepnul do angličtiny. A ano, skládal mi komplimenty, že je to vůně přesně pro mě, rozuměj stárnoucí rozcuchanou nevyspanou ženu, která se plíživým krokem přesunuje do kategorie "střední věk!.  Dozvěděla jsem se, že celá řada "malých černých" byla vytvořena proto, aby se mezi sebou mohly navzájem kombinovat. To jste milé dámy ani nevěděly, co? Stejně tak to asi nevěděli ani u Guerlain :D Mixovat, mixovat, mixovat. Dopadlo to dobře nakonec. Vůni jsem vyzkoušela a nebudu to protahovat, je nádherná. Je mi jedno, že se mnohým z vás nelíbí, mě doslova nadchla. Pro třešně mám obrovskou slabost, tady jsou černé jako půlnoc v obrovském velkoměstě, které nikdy nespí. Oslňující záblesky barevných reklam, stánky s pečenými sladkostmi a kávou, kouřící kytarista v rukavicích s ustřihnutými špičkami. A tam někde stojí Luna a je nesmírně šťastná. :)

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 23:51
Reakce na Luna:

Tak si to užij (s mixováním i bez), není nad takový objev!

Mně při prvním zkoušení připadal začátek příliš řezavý a syntetický, ale po rozvonění už to bylo něco jiného.

 A k tomu plíživému přesunu do kategorie střední věk - zrcadlo doma máš ? Asi ne, zatím totiž ještě nestojíš ani na startovní čáře!

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 06:32
Reakce na Fleur:

Je to přesně tak, nejdřív zklamání, pak skvělý nástup a do finiše už doběhla hvezda!  Musím použit tvoje slova: "No jo, Guerlain!"

Zrcadlo bohužel mám. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 08:06
Reakce na Luna:

Tvůj popis mě nalákal k vyzkoušení i když jsem to neměla v plánu. 

A k tomu věku. Vyčesat ti culíky, spletu si tě se školačkou. :)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 21:50
Reakce na alibi:

No, vy dvě si tak máte co vyčítat 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 21:52
Reakce na Luna:

Vítej do klubu, černé perfektní šatky ve vůni taky mohu:)

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 26. zaří 2017 23:15

Twilly d'Hermès (Hermès) -  svěží hladké bílé květiny s vodou nasáklými zelenými lodyhami (tady je výše zmiňovaná podoba s Jour patrná snad nejvíc). Postupně zesládly a přidalo se sladce kořeněné dřevo. Ve finále pak sušený zázvor obalený v "pudru" v podobě suché seškrábané vápenaté omítky.  Jen se nějak nemůžu rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne...

Eau Sensuelle (Rochas) - voda s Jarem na nádobí s jasmínově pomerančovou parfemací...už chyběly jen barevné bubliny. Naštěstí se rozvoněla podstatně příjemněji do nekomplikované svěženky (ale parfemace zůstala).  

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 13:07

Tak jsem nedávno zkusila Gucci Bloom na ruku a konstatuji, že dobré. Asi mi kožní chemie vůně dost požírá... na kůži nebyla zdaleka tak moc "s potenciálem k bolehlavu" (půjčím si slovní obrat od jerry) jako na papírku. Těžší bílé květiny odlehčuje něco jemně zeleného, co jsem na papírku neměla - tam to byla jen bílá nálož. Takže za mě na kůži ještě lepší... Že by první Gucci, co mi voní?