Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 15. července 2017 20:52
Reakce na Luna:

...hm, takže teď, to, co cítím, je mizerie oproti dřívějšku.?..

No, na můj vkus by mohla mít větší grády, to ano.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 15. července 2017 21:31
Reakce na Luna:

Já jsem za sebe ráda, že tu jsou lidé, které navíc považuju za odborníky, co přiznají, že se jim líbí něco z mainstreamu.  Tak teď mi nebude blbý si časem koupit ten Angel Muse a Noir pour Femme  

Prosím tě!   Kdo má rád parfémy (ani to nemusí být extra odborník ), prostě mu nedá nesledovat produkci na všech možných úrovních, cenových a distribučních, co se kde naskytně, takže prostě nemůže nevědět, že Angel Muse a Noir pour Femme jsou fajn... a pár dalších v té masové produkci. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 15. července 2017 21:35
Reakce na Sweet Potato:

Budu dělat, že jsem to nečetla.

Zapomeň. Feminité du Bois od Shiseida je sice kouzelná... a prostě ta První... ale to nevadí... kdo ví, třeba by ti nesedla tak dobře. Každopádně, když budeš mít příležitost, vyzkoušej i ty ostatní Bois de... od Lutense (především Bois de Violette). Svým způsobem... vlastně ji mám raději než současnou Feminité du Bois. Všechno jsou to příběhy na podobné téma. 

Online Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 15. července 2017 21:56
Reakce na domenica:

Já vím... Za odborníka se bohužel považovat nemůžu, ale snad už jsem si něco nacichala, samozřejmě i díky vám všem. A snažím se sledovat parfemovy svět, jen ta sociální izolace je hrozná a člověk se nedostane ani k tomu vyzkoušet obyčejný mainstream v nejbližší prodejně. Takže já jsem teprve u Forda.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. července 2017 11:29
Reakce na Jitka77:

Ono bude u té Mmm... hodně záležet na chemii kůže. Na mně se rozvoněla až překvapivě dobře. Teda neříkám, že bych si z ní sedla na zadek, ale na značku Juliette Has a Gun mi přišla dost dobrá. Naopak s Shalimarem Souffle jsem si nesedla. Každopádně naslepo bych nedoporučovala ani jednu.

To samé Coco. Dřív jsem mívala flakon a nemohla se jí nabažit. Ale pak jsem si koupila druhý flakon, jinou šarži a začala na mně být v dojezdu moc sladká. Až pak jsem si s odstupem času přečetla, když domenica napsala, že Coco prošla reformulacemi podobně jako pětka, takže je možná, že ti novější šarže sedí víc. Takhle to má třeba fija a jerry, že jim se nová verze 31 Rue Cambon líbí víc než toaletka.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. července 2017 11:34
Reakce na domenica:

 "kdo ví, třeba by ti nesedla tak dobře"

Co jsem za posledních pár let mapovala ty, kteří zkusili obě verze, dost nepravděpodobné. Jinak se ale naprosto shodneme, i mně se Bois de Vioeltte líbí ze všech současných Lutensových Bois nejvíc. Tam je přesně ten les z původní Feminité du Bois.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. července 2017 11:37
Reakce na domenica:

kdo ví, třeba by ti nesedla tak dobře

Tak.

To je podle mě moc pěkně řečeno. A já se tím budu taky řídit, až budu zase zkoušet něco, co prokazatelně prošlo reformulací a bude se mi to (přesto) líbit, a přitom ve mě bude hlodat červík pochybností, jak asi přenádherně musela vonět ta původní verze... NIC! Voní mi tato, tak co řešit. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. července 2017 11:38
Reakce na wendulka:

Tak já samozřejmě vím, že to je krajně nepravděpodobné, ale chtěla jsem SP utěšit a krásu původní verze pro ni trochu zrelativizovat. No, nic. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. července 2017 11:39
Reakce na Ellen:

kdo ví, třeba by ti nesedla tak dobře

Tak.

To je podle mě moc pěkně řečeno. A já se tím budu taky řídit, až budu zase zkoušet něco, co prokazatelně prošlo reformulací a bude se mi to (přesto) líbit, a přitom ve mě bude hlodat červík pochybností, jak asi přenádherně musela vonět ta původní verze... NIC! Voní mi tato, tak co řešit. 

Přesně tak jsem to myslela. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 16. července 2017 11:45
Reakce na wendulka:

Na mně ta Splendida Rose Rose naopak voní lehce třeskutě. Nejvíc se mi líbí ta kosatcovka.

Holky, já nevím... Zkoušela jsem všechny tři vůně se jménem Splendida a podle mě je to jen nepatrná, pokud vůbec (nemohla jsem vyzkoušet paralelně, takže míru podobnosti vnímám jen podle čichové paměti) obměna tří vůní pod jiným názvem. Iris d´or je prostě Bvlgari Pour femme, Rose Rose je Rose Essentielle a ta poslední mi připomíná Jasmin Noir.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. července 2017 11:46
Reakce na domenica:

Jo, já vím, jak jsi to myslela. Ale když člověk zná tu původní, tak to se mi to někomu relativizuje dost blbě.

Nicméně přesně takhle utěšuju s Tabac Blond. Tu jsem si vyloženě zakázala v původní verzi zkoušet.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. července 2017 11:50
Reakce na wendulka:

Já k tomu přistupuju tak, že k těm původním verzím se pravděpodobně nedostanu a cíleně vyhledávat je radši nebudu... Stačí mi to neštěstí s Tender Poisonem, toho radši odvál čas úplně... Nebudu se zbytečně týrat. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. července 2017 11:58
Reakce na Fleur:

U té Rose Rose jsem si toho všimla, ovšem s tím, že Rose Essentielle je jednoznačně lepší.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. července 2017 12:11
Reakce na wendulka:

"Nicméně přesně takhle utěšuju s Tabac Blond. Tu jsem si vyloženě zakázala v původní verzi zkoušet."

A dobře děláš.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 16. července 2017 14:35
Reakce na Fleur:

Holky, já nevím... Zkoušela jsem všechny tři vůně se jménem Splendida a podle mě je to jen nepatrná, pokud vůbec (nemohla jsem vyzkoušet paralelně, takže míru podobnosti vnímám jen podle čichové paměti) obměna tří vůní pod jiným názvem. Iris d´or je prostě Bvlgari Pour femme, Rose Rose je Rose Essentielle a ta poslední mi připomíná Jasmin Noir.

Obměně by nasvědčoval i flakónek, ale:

Rose Essentielle jsem měla a byla to na mě kombinace svěží růže a nasládlého pudru. Rose Rose pro mě růže bez pudru, navíc dost fádní. S obměnoui souhlasím (ale k horšímu)

Bvlgari Pour femme byla pro mě pudrokrémová květinovka s růží, zatímco Iris d´Or na mě voněl jako pudrový kosatec s fialkou. Pro mě jsou to 2 rozdílné vůně (a pokud obměna, tak nesrovnatelně k lepšímu). Zvažuju pro začátek aspoň odstřik.

Splendida Jasmín Noir jsem nezkoušela (on se mi moc nelíbil ani ten původní, tak mě Splendida nějak zvlášť nepřitahovala).

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 16. července 2017 14:39
Reakce na Ellen:

Kdybyste náhodou se Sweet Potato odvahu našly a chtěly shiseidovskou FdB vyzkoušet, tak pravděpodobnost, že se k ní dostanete, hraničí s jistotou - stačí říct.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. července 2017 14:50
Reakce na jerry:

Já věděla, že se ozveš, bazilišku. Hledáš další nevinné oběti, co? Nepokoušej je, stačí, že jsi způsobila trauma mně.

Online RoSa
Avatar
8236 příspěvků moje polička 16. července 2017 14:54
Reakce na jerry:

ale jen vyzkoušet, žejo?

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 16. července 2017 14:56
Reakce na wendulka:

Jaký trauma? Wendulko, nebuď měkká

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 16. července 2017 14:57
Reakce na RoSa:

Nebo čuchnout ke špuntu.