Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 14. července 2017 20:16
Reakce na Dalia:

...taky děkuji...

Jo, máš pravdu, člověka něco chytne, osloví a vyhovuje mu to zrovna nejlépe...

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 14. července 2017 20:16
Reakce na wiv:

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 14. července 2017 20:17
Reakce na Luna:

...tááák Angel Muse je velice dobrá vůně.!

A jak zmiňuje Dalia - na podzim a v zimě je nejhezčí

(také bych ji na zimu brala...).

No a Noir Pour Femme.? Pche, o Tomovi se nikdy nepochybuje

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 14. července 2017 20:36
Reakce na Luna:

Já jsem za sebe ráda, že tu jsou lidé, které navíc považuju za odborníky, co přiznají, že se jim líbí něco z mainstreamu.  Tak teď mi nebude blbý si časem koupit ten Angel Muse a Noir pour Femme  

To ti nemuselo být blbý ani předtím - to jsou moc povedené mainstreamovky.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 14. července 2017 22:11
Reakce na Dalia:

 @jerry Prosím vás, existuje i balení 100 ml Angel Muse? Na netu je jen  30 a 50 a vedle v inzerci jsem viděla 100, tak nevím...

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 14. července 2017 22:17
Reakce na Luna:

Fragrantica i Mugler tvrdí, že pouze 30 a 50. To stovkové jsem viděla v inzerci taky, ale nedovedu si ho představit - musí  být obrovské a hlavně těžké.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 14. července 2017 22:19
Reakce na jerry:

Děkuji, taky jsem ho nikde neviděla, myslím, že e-shop to jistí.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 14. července 2017 22:23
Reakce na Luna:

Už jsem na to přišla  - ten stovkový je tester.  Ta dotyčná prodává výhradně testery (zřejmě pak v nějaké parfumerii chybějí).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. července 2017 22:29
Reakce na Luna:

Jerry odpověděla za mě.

Mám třicítku a jestli mohu radit, pořiď si větší. Třicítka je roztomilá, ale pokud plánuješ vůni více nosit, tak dlouho nevydrží. Alespoň mně přijde AM dost intimní a hladinka rychle klesá.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. července 2017 23:52
Reakce na Sweet Potato:

Přesně takhle jsem Lutensovu Feminité du Bois vnímala do doby, než mi jedna zdejší dobrá duše dala vyzkoušet tu původní od Shiseida a lásky byl konec. Blbé ovšem bylo, že to bylo v době, kdy už ta shiseiďácká byla těžce nedostupná, takže teď mi nezbývá nic jiného, že si od té původní škudlím odstřik, který se mi podařilo urvat.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. července 2017 23:54
Reakce na Luna:

Souhlasím s tím, co tu bylo řečeno. Na pořízení Angel Muse a Noir Pour Femme ti nemuselo být blbýho nic ani před tím. To jsou jedny z mála mainstreamových klenotů poslední doby. Na podzim naprosto ideální.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 15. července 2017 10:02
Reakce na wendulka:

Budu dělat, že jsem to nečetla.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 15. července 2017 10:23

Cinéma Yves Saint Laurent

Nástřik na kůži a...

...klementinka,

jemný citrus plný bohaté šťavnaté zlatooranžové vůně získané ze slunce zářící nad přímořskou krajinou.

Vůně zpočátku čerstvá, po chvilince začíná teplat, houstnout...

...nos vám vyplňuje hustá hebce mýdlová bublina s květinovým aroma bramboříku, jehož sametové okvětní plátky vás nezbedně šimrají v chřípí,

a současně s tím jakoby mandlová pylovost hladí  vaše přivřená víčka, když slastně nasáváte zlatavý odér z pokožky...

Celá kompozice je prostoupena vanilkou,

vanilkou sladkou, plnotučnou, ale nadýchanou, lehkou jako prachové pírko.

Punc orientu Cinémě dodává ambra.

Pod tím vším, co můžete cítit, je ještě ambra, tahle ingredience, která má na svědomí teplo, chumlavé objetí

a ve spojení s dokonalou dávkou pižma až i živočišnost.

Cinéma je jak elegantní, podprahově sálající ženskost...

Ve spojení s moderním outfitem dodává nositelce na něžnosti, ženské křehkosti, 

ve spojení s elegantním či večerním stylingem pak jemně provokativně přitahuje...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. července 2017 10:45
Reakce na Sweet Potato:

Promiň. To mělo být kolegialni varování, abys nebyla tak naivní zvědavá opice jako já tehdy a nechtěla tu původní od Shiseida zkoušet 

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 15. července 2017 14:27

Angel Muse je krásná vůně (nedávno jsem zkoušela paralelně Tango od Masque a Mugler u mě vyhrál na celé čáře), přesto bych ráda vedla argumentaci ještě trochu jiným směrem. Myslím, že se nikdo nemusí stydět za žádnou vůni, která ho oslovuje, sedí mu a dělá mu potěšení

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 15. července 2017 14:32
Reakce na Miru:

Krásně napsáno... Cinéma se už víc než rok průběžne objevuje v mém tužebníku, právě jsem ji tam znovu zapsala  třeba to letos konečně dotáhne (nebo spíš já ji) i na poličku

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 15. července 2017 14:52

V pátek jsem se zlila vším možným v prodejně Notino a zapovídala se s příjemnou paní prodavačkou, která k mé velké radosti zničehonic odněkud vytáhla Juliette Has A Gun Mmmm (v běžné nabídce ji tam myslím nemají) a prý zkuste tuhle... chtěla jsem to udělat dlouho, váhala jsem i nad nákupem naslepo. Nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Cítím v ní hlavně jemný santal, posunutý k pudrovosti pižmem a heliotropem, a stejně jemné květiny, hlavně jasmín a tuberózu. Nic sladkého, ovocného nebo omamného, nic, co by mě chytilo za srdce, i když hezká určitě je.

Okouzlil mě puntíkovaný flakonek Nina Rici Nina Pop, oproti červenému jablíčku je tahle Nina hladší, propracovanější, oblejší, méně ovocná. Myslím, že až budu v dohledné době potřebovat zvednout si náladu nějakým nákupem, povedou mé kroky sem.

No a vyzvedla jsem si "skoro naslepo" (zkoušela jsem kdysi dávno původní modrý flakon) Shalimar Souffle 2016 - realistické citronové suflé, po rozvonění celkem dost sladká. Oceňuju výdrž citronu i fakt, že jde skutečně o citron, nikoli bergamot jako mnohde jinde. Vanilka a pižmo. Trochu mě v ní rušil lehce plastový tón, takhle voní "polystyrenové" rýžové chlebíčky. Tuším, že bude hodně proměnlivá a možná i vrtkavá ve vývoji, uvidíme.

Naprosto mě ale ohromilo, jak úžasně se na mě rozvinula Coco EdP, kterou jsem si stříkla jen tak pro připomenutí (měla jsem dřív odstřik). Dlouho jsem váhala, kterou z řady Coco vzít ve flakonu, a mám jasno 

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 15. července 2017 15:38
Reakce na Jitka77:

...děkuju

Hm, a mě ta Mmm od Juliette has a Gun tak lákala...

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 15. července 2017 15:58
Reakce na Miru:

To mě taky, ale místo mmmm přišlo jen hmm...

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 15. července 2017 20:50
Reakce na Miru:

Díky za krásný popis Cinema, musela jsem letět pro vzorek, abych si ji připomněla  YSL bývala MOJE značka předtim než "zparchanteli"