Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 10. července 2017 16:32
Reakce na macko.pu:

 Dobře. Klasický asi nikdy neměl, ale občas jsou to děsy. 

macko.pu
Avatar
10. července 2017 16:57
Reakce na Miru:

Naprosto souhlasim.! 

Obě vůně od AXE jsou opravdu výborné.!

Ta Ginger už mě tak nezaujala...

...som rád, že so mnou súhlasíš, že sa Ti páčia

(ja ich už mám cez pol roka, minule ich mali v tescu tuším za 4.50€, tak som syslil:)))

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 10. července 2017 17:46
Reakce na macko.pu:

Já totiž před rokem kupovala tehdy desetiletému synovi nějakou voňavku a vybrali jsme spolu tohle právě, Dark Vanilla, líbila se mu víc než Amber Tobaco. A byla jsem překvapena, jak dobře to voní.!

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 10. července 2017 17:53

Cartier - L'Envol: Zo začiatku príjemná, ľahká, nie príliš originálna tapisky pánska citrusovo-bylinne-dreitá vôňa. V drydowne drevo s medom, až unisexové.

Kiehl`s - Original Musk: Navzdory zloženiu, je to fakt len trolinku umelo pôsobiace pižmo, ktoré sľubuje názov. Pôsobí krémovo, ale nie úplne kozmeticky, resp. krém takto výrazne voňajúci by mi asi dosť šiel na nervy. Ako parfém ok, aj keď teda nie moja šálka kávy. Proste za mňa radšej Niveu.

macko.pu
Avatar
10. července 2017 17:54
Reakce na Miru:

Já totiž před rokem kupovala tehdy desetiletému synovi nějakou voňavku a vybrali jsme spolu tohle právě, Dark Vanilla, líbila se mu víc než Amber Tobaco. A byla jsem překvapena, jak dobře to voní.!

... proste má dobrý vkus, po maminke

môj 13 ročný syn nechce (stále zatiaľ) parfémy, tak tiež mu kupujem len také spreje, ale moc tomu nedá zabrať:)))

ale nútiť ho nechcem, navyše ešte nemá ani frajerku, (bisťu mu naháňam, a koľko dievčat ho obskakuje) 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 10. července 2017 23:07

Tento víkend jsem uklízela a přemýšlela, co vyhodit a co ponechat, dřevěnou skříň plnou látek, pečlivě poskládaných a lehce provoněných téměř již vyvanulými mýdly. Vyvolávalo to ve mě dojem starosvětskosti (která se mi líbila) a dobu časů dávno minulých. A dnes jsem si uvědomila, že přesně tak na mě pocitově působí Shalimar.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. července 2017 07:40
Reakce na janejane:

Ano, tohle (ty pocity) mám v Shalimaru taky.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 13. července 2017 19:42

Dnes jsem si šla koupit krém na ruce do L' Occitane a nastříkala jsem se jejich novinkou, Noblesní růži. Nevím, jestli je dostatečně noblesní, ale je hezká. Taková ta vůně, která se bude líbit i v přeplněné tramvaji. Růže, pivoňka a určitě ještě nějaké ovoce... Malina, ostružina...? Navíc na mně drží už docela dlouho.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 13. července 2017 20:09

...já vím, že to nejspíš nikoho neohromí, resp. ta vůně už je celkem dooost stará.

Nicméně, písnu sem své dojmy.

Nutno předeslat,

že jsem se oné vůni před lety vysmívala, i jejím nositelkám.

No, pak jsem si ji po čase přesto zkusila koupit, a - používala jsem ji jako bytovou vůni/sprej. To bylo dobré. Na nošení, tehdy, ne.

Tak jsem ji po pár rocích riskla znovu:

Chloé Chloé EdP 2008

Ch - chytrá

L - laskavá

O - odtažitá

E - eeeépesní

...na mé kůži má tato Chloé dvě fáze.

Ano, pouze dvě.

Začátek mě do chřípí řeže jako skelná vata z rozdrcených tuhých stonků bílozelených růží se syrovými vlákny z cedrového kmene - tvrdě čerstvá křupavost křížená 

s v nose téměř štípající chemicky sterilní čistotou.

No a po pár hodinách

(Yeees.!, tahle vůně na mně drží jako ďas několik hodin,  poslední zbytečky mizely po dvanáctce v práci...)

se Chloé Chloé usadí v poloze, kdy vás chladivě hladí jako břitce studený ranní vzduch nacucaný sytou vůní kvetoucích růží odlehčených odérem hedvábně křehkou svěžestí bělostných magnolií v jemném objetí velkokvětých pivoněk,

ale

současně vnímám i teplo, prohřátost celé kompozice jakoby mi vzlínala, sálala zpod košile...

Čistota těla i duše.

Přítulná distingovanost.

Sebevědomá romantika.

Rozmazlená něha.

...myslím, že  ve vůni je i trochu drzosti.

A kdo ji má na svědomí.?

Uřvaný a rozcapený spratek,

co šumí silver sprejem po zdi:

"...a je to v pí*i.

Byl jsem tady.

Vaše liči."

...takže teď jsem nejspíš za snobku, co si hraje na luxus, já, unsophisticated...

(aneb - možno dohledat na arome, co jsem kdysi psala...)

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. července 2017 20:30
Reakce na Miru:

Chloe v arabkách fakt ne.

Přesunula jsem.

Jinak ono u Chloe hrozně záleží na nositelce a na správné aplikaci. Když se to vychytá, což Ty umíš, dopadne to přesně tak, jak jsi popsala.

A když se přežene, jako jedna moje kolegyně nedávno, vyzní ostře avivážově.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 13. července 2017 20:59
Reakce na wendulka:

Aspoň vidíš, jak je chudák Miru z té Chloe unešená

ale chápu ji - verze 2008 se mi taky líbí (narozdíl od avivážovité EdT, Chloe Intense nebo See by Chloe všeho druhu).

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. července 2017 21:14
Reakce na jerry:

Njn, někdo má Chloé, někdo Eclat d´Arpege, někdo zase Niveu. Jsme jedna větší chudák než druhá.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 13. července 2017 21:30

V poslední době, kdy v Brně panuje počasí a la sauna, stále častěji sahám po Ivoire – Balmain. Kdysi jsem si k ní napsala, že voní zeleno-mýdlovo-dřevitě. Asi jako když na jaře rozlomím čerstvou březovou větvičku a loupu její kůru + přidám trochu mýdla. Díky té čerstvé dřevitosti na mne vždycky působila dost řízným dojmem.

ALE ... horkem a dusnem se ta říznost zjemnila a najednou jsou pod ní i další složky – krásná růže, ylang, šťavnatý ovocný tón, dřevo, sametovost kosatce. A pořád je tam ta zelená svěžest a pár vloček mýdla. Do horka a dusna dokonalá. 

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 13. července 2017 21:48
Reakce na Miru:

ad Chloé Chloé EdP 2008

Nedalo mi to, dohledala jsem (jj, zvědavost je děsná vlastnost), pobavilo 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. července 2017 21:51
Reakce na Miru:

Proč za snobku?

Myslím, že jsi Chloé moc pěkně vystihla. A neznat ji, tak po Tvém popisu dostanu chuť ji vyzkoušet.

Mě vlastně skutečně oslovila až v posledním cca půl roce. Pro mě je to taková odpočinková vůně, která mi v některých dnech dělá vyloženě dobře.

Stejně tak se mi líbí i nová Edt.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 14. července 2017 12:24

Zkouším Jontue od Revlonu, je krásně mýdlová a vzpomněla jsem si na Byzance od Rochas (ta byla asi hezčí, ale vzpomínky na ni bohužel blednou...) 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 14. července 2017 15:27
Reakce na Miru:

Já jsem za sebe ráda, že tu jsou lidé, které navíc považuju za odborníky, co přiznají, že se jim líbí něco z mainstreamu.  Tak teď mi nebude blbý si časem koupit ten Angel Muse a Noir pour Femme  

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. července 2017 17:10
Reakce na Luna:

Na Angel Muse nedám dopustit! Nosím ho nejvíc na podzim a už se těším, až ho zase vytáhnu.

Noir pour Femme mám v hledáčku. Sice ji neznám, ale myslím, že se mi bude líbit. Celkem mě mrzí, že jsem prodala Velvet Orchid. To byla chyba.

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 14. července 2017 17:10

Holka v jehličí mne vší silou popadla pod krkem a narvala mi hlavu do hromady tůjového chvojí. Turpentine je poněkud nudně přímočarý. Ale dnes jsem ji našla, lesní vůni svého srdce. Cedr a vanilka? To přece nemůže jít dohromady! Může. Napřed jemné, letně voňavé jehličí postupně sládne a prohřátý les se mění ve voňavý švestkový sad. Prosím vás, hlavně mi neříkejte, že to není švestka, ale broskev, tu já kromě čerstvého ovoce nemůžu ani cítit! Tohle není žádná broskev, tohle je aaach, Feminité du Bois

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 14. července 2017 20:15
Reakce na wendulka:

...kuji