Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. června 2017 10:05
Reakce na Krehutka:

Super! Moc díky za tipy! Já sice radši zdravou stravu , ale někdy nepohrdnu ani chutnou klasikou:) Zatím jsem v centru navštívila jen Špalíček a nějakou veganskou samoobsluhu. Až vyzkouším, písnu do jídla

viktorka_od splavu Taky díky!

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 28. června 2017 10:20
Reakce na Krehutka:

Ty jsi z Brna? Tak to je bezva. Bývají nějaký srazy?  Jinak GO a Morgal jsou super, tam se občas utrhnu od dětí načerpat sílu.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. června 2017 12:13
Reakce na Korsičanka:

No já za zdravou stravu považuji jídlo připravené v hygienických podmínkách z kvalitních surovin a konzumované v přiměřeném množství, což splňují všechny uvedené restaurace . Jestli máš ráda ciste vegetariánskou/veganskou stravu, není špatně to Rebio ve Špalíčku nebo Forky's na Jezuitské. Jinak ve většině bister maji vegetariánské/bezlepkové atd. varianty, takže je z čeho vybírat.

Edit: od včerejška  testuju vůni z tvé ikonky a od fujtajbl dezinfekce jsem se dostala k mhmm karamel a cukrová vata. Už se to na sebe bojím stříknout, že ji pak budu potřebovat.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. června 2017 12:18
Reakce na Luna:

Jo, jsem brněnská náplava. O srazech nic nevim. Z parfémové parfumaniacke kliky je z Brna ještě myslím viktorka a Fleur, tak nevím, jestli by ta setkání nebyla taková smutně komorní . Jinak já se tomu v podstatě nebráním .

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 28. června 2017 12:29

jerry domenica Díky za osvětu. Občas mám ty hranice mezi kategoriemi velmi pocitové, abych tak řekla, ale koukám, že je to obecně složité...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. června 2017 15:38
Reakce na Krehutka:

Vege nejsem ani jedno, ale raději bezmasá jídla:) Ty dvě bistra právě znám, tak vyzkouším ty tvé restauranty:) A BR  raději nestříkej, jinak jí propadneš:)) Ale vlastně - proč ne?

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 28. června 2017 22:36

Radši se vrátíme k tématu

Emporio Armani Because It’s You (Giorgio Armani) - svěží sladce ovocná (až bonbónovitá) růže s bílou pivoňkou, připomínající cukrovou vodu s květinami a dřevitým pižmem. Tuctová a fádní drogerkovka...

Gingembre Rouge (Roger & Gallet) - sladce ovocný začátek mě zrovna nenadchl - zázvor nikde a zbytek velmi tuctový. Ovšem rozvoněla se do pižmově nasládlé a hedvábně hladké růžové růže s plátkem zázvoru obaleným v cukru.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. června 2017 09:37

Demeter Fragrance Library Turpentine: (zkouška ze vzorku)

Pro mě je to jako rok v jehličnatém lese... Hned po aplikaci je to jako les v brzkém jaru. Rána jsou ještě sakra chladná, ale větve smrků už zdobí zářivě zelené přírůstky čerstvého jehličí. Jak roční doba postupuje, les se postupně prohřívá a za chvíli už v teplém létě sedíte na čerstvě pořezaných smrkových kmenech, do nichž se opírá sluníčko a uvolňuje tu intenzivní vůni, kterou mám tak ráda. A v okolí roste stále ještě mnoho dalších stromů, jejichž jehlice zahřívá letní slunce. V podání Turpentine trvá nejdéle asi podzim - stále to tam je... ty smrkové kmeny, to jehličí... ale už ne tak intenzivní. Les vzpomíná, vítá ty stále řidší slunečné dny, ale postupně se smiřuje s tím, že přichází zima - a ukládá se ke spánku.

Vůně je to nádherná. Jen škoda, že pro můj nos celý jehličnatý rok skončí asi tak za dvě hodiny. Ještě mi něco ve vzorku zbylo, tak plánuju další zkoušku - a tentokrát bych ráda zjistila od okolí něco o té výdrži. Jestli to není tak, že já necítím, ale okolí ano. Uvidíme. 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. června 2017 10:30
Reakce na Panenka:

Já věděla, že se ti bude líbit.

Hlavně přidej recenzi do databáze.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. června 2017 11:50

Dobře, přidáno.

V podstatě první vůně, která mě po dlouhé době přiměla napsat recenzi. Vlastně první od příchodu sem...

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 29. června 2017 17:23
Reakce na Panenka:

Chabá výdrž byla přesně důvodem, proč Turpentine začal putovat. Ale na jerry prý drží. Šťastná to žena.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. června 2017 19:27
Reakce na Panenka:

Mě tedy ale 2 hodiny připadají na kolínskou jako slušný výkon. Turpentine se prodává i v olejové verzi (byla k mání před časem na Jahodě) - ta bude určitě držet déle.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. června 2017 21:11

Sweet Potato jerry 

Abych byla zcela upřímná, tak jsem koncentraci nijak neřešila, takže jsem asi tak nějak (nevím na základě čeho)předpokládala, že je to aspoň toaletka... Já bohužel netuším, jak dlouho má přibližně držet kolínská - tuhle koncentraci jsem neměla už ani nepamatuju. Na druhou stranu, jsou-li dvě hodiny opravdu tak akorát (vzhledem ke koncentraci), tak své poznámky tímto směrem beru zpět.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 29. června 2017 22:36
Reakce na Panenka:

To neber späť, to je dôležitá informácia. Aj keď Jerry má pravdu s tou koncentráciou, ale tak je dobré vedieť, do čoho človek ide, konieckoncov tu tomu aj zodpovedá cena.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. června 2017 22:41
Reakce na slniecko:

Přesně tak. Čekala jsem kolínskou a na mě držela opravdu solidně (ale bude to i tím, že je v ní trochu oleje), proto mě ta výdrž překvapila, protože kolínské obecně považuju za polévací osvěžovačky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. července 2017 17:25
Reakce na Panenka:

Konečně mi díky tvojí krásné recenzi docvaklo, proč jsem se s Turpentine nezkamarádila. Ona mi totiž typově tak trochu připomíná Fille en Aiguilles, kterou nemůžu a naopak vám dvěma se jerry sedí.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 02. července 2017 18:01
Reakce na wendulka:

S typovou podobností Fille máš úplnou pravdu.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 03. července 2017 00:54

Fruit d'Amour Lilac (Emanuel Ungaro) - ovocenka květinová - lepivá, laciná drogerkovka, která může oslovit leda tak malé školačky.

Aqua Allegoria Bergamote Calabria (Guerlain) - svěží nasládlý citrus i s olistěnou větvičkou a s jemným nahořklým tónem.  Rozvoněla se do nasládle cedrové a svěže pižmové zeleně mechové vůně. Osvěžující a s úžasnou výdrží v teple (otestováno velmi důkladně na vlastní kůži v Jižním Tyrolsku při 39°C).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. července 2017 13:36
Reakce na jerry:

Tak to máš s AA Bergamote Calabria štěstí. Můj mozek ji vnímá jen stejně dlouho jako AA Mandarine Basilic, takže bych měla tendenci se s ní sprchovat úplně stejně.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 04. července 2017 14:22
Reakce na Korsičanka:

Tak až přijedeš a nebudeš muset jezdit šalinou, tak bych hned šla prolézt obchody s tebou.