(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 03. března 2021 12:26

Mně se výrazně kdysi zlepšil stav hydratace pleti poté, co mi kosmetička o tom, že micelárky nejsou to nejlepší stran čištění. Respektive jsem si s tím boomem micelárek nikdy nevšimla, že by se taky doporučovalo jejich umytí... pro mě to prostě nebylo. Taky jsem tehdy ještě nečetla složení produktů a blbě si zafixovala micely z biochemie, nabyla jsem dojmu, že je to něco organického . Naštěstí jsem od té doby výrazně pokročila v poznání.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 19:30

Blby dotaz: Mam prisernou plet z noseni respiratoru, za normalnich okolnosti vubec, ale tohle fakt nedavam. Co s tim?

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 20:01

Luna moje rada je trochu mimo mísu a je aplikovatelná jen na toho, kdo nosí respirátor výhradně proto, že musí (a netrvá na 100% ochraně). Já ho mám totiž vždycky strašně zamatlaný od make-upu, vlastně okamžitě poté, co to vezmu na obličej, ekluje se mi to, tak jsem to zkušebně hodila do pračky a dobrý, vzhled nezměněn, zato změkly a jsou o dost příjemnější na obličeji. Na dlouhou směnu do dočasný práce si už beru ty nejvíc oprané.

A pak trochu normálnější rada - kamarádce se dělají pod respirátorem "lišeje"- taková hrubá šupinkující kůže a pomáhá jí sluníčko, dokonce i solárkou (kéž jej otevřou). Kosmetika nic, ta to asi spíš zhorší..

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 20:03

Pavlena Diky, tak ja to teda rovnou vyhazuju, vyprat me to nikdy nenapadlo.  Ja mam spis takove divne akne z toho, porad na stejnych mistech. Je to pupinek, boli to, ale nic vic. A to jsem mela vzdycky super plet.

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 20:09

Luna divné akné mi kožní léčili mnoho let (relativně nedávno, tj.ve věku, kdy už fakt akné nebývá) a ejhle, byl to herpes. Tak jen, že to může být cokoliv a možná i bez souvislosti s respikem. A mmch přesně ty "pořád stejná místa" výskytu napověděly mému neurologovi, o co jde.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2021 20:15

Luna Pavlena Taky tu číhám, jestli se něco nedozvím. Pod respirátorem se mi dělá na nose akné a na tvářích suchá loupaci místa. Tak čekám, jestli někdo přijde s dobrým řešením. Používala jsem Aloe Veru, ale už to přestalo pomáhat, jak se víc oteplilo. 

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 22:43

Mha Dobrý řešení je nosit respirátor jen v naprosto nezbytných situacích tj. v mhd, uvnitř veřejných budov a v obchodech. Nic jinýho nepomáhá.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 23:00

Luna když to fakt nosit musíš, tak doporučuju místo těch neprodyšných s drsnými okraji tento https://www.breasafe.com/respirator-breasafe-community-mask-ffp2/ je fakt tenoučký a měkký a dobře se přes něj dýchá, netvoří se pod ním takové to hnusné mikroklima bacilů množících se na zanícené kůži

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 23:01

Mha tak nejlepší řešení je nosit ho na jednom uchu, to se mi zatím osvědčilo nejvíc

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 07:18

viktorka_od splavu Diky, ve skole se to nosit samozrejme musi, sundavam akorat v kanclu nebo na zachode na chvilku. Je to hrozne neprijemne. Lituju vsechny zdravotniky!

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 07:41

Vaham nad nakupem sér od ordinary. Jak to prosim kombinujete?

Mam vyhlednuty buffet a hydratacni serum s kys.hyaluronovou, myslela jsem jedno rano a jedno na noc,vzdy pod krem. Pouzivam ale krem s k.hyaluronovou, tak vaham, jestli se to nebude zbytecne dublovat. Séra vubec neumim, pouzivam jen jeden nocni a jeden denni krem, ale chtelo by to nejaky upgrade, plet mam ted uplne seslou. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 10:44

crazydaisy viktorka_od splavu Jo, když jdu venku na poloprazdne ulici, tak sundavam, ale v práci, i když jsem očkovaná, musím mít pořád.

A kosmeticka stížnost. Abych měla hezčí pleť, koupila jsem si hydratační masku a po setření jsem byla jak spálená od sluníčka, trvalo to hodinu, než jsem zbledla. Takže má pleť buď potřebuje mnohem více hydratace nebo vůbec žádnou. Podruhé to nezkusim... 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 19:31

Gatitanebude, muzes klidne Kys hyl rano a buffet vecer, buffet ma kys hyl taky plus peptidy, jsou to spis zakladni veci, nic co by plet zatizilo atd, i pod krem ok vubec bych se nebala. Hlavne na cistou vlhkou plet. Sesla plet zalezi jak to myslis, muzes projasnit nebo vyzivit, zalezi co potrebuje podle stavu, sesla muze byt vic veci :)

Mha zreagovalas na neco, casto je to i treba prirodni ingredience, vytazek z oliv to muze delat nebo neco podobnyho, podrazdi to plet. Muze to byt i v kombinaci s necim dlasim, me to dela vitamin C atopicky kdyz ho beru i v kapsli, je to pak moc a zcervenam

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 19:39

0zero7 Zreagovala jsem na něco, co mělo na sobě nápis sensitive a hypoalergenni. Příště si pořídím masku Mikuláše nebo čerta, to je jistota

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:06

Mha to neni zaruka bohuzel, stalo s emi to taky, i sensitive veci maj nekdy pitomy ingredience. Mohlo to byt i neco co jen podpori cirkulaci, kdyz nechas moc dlouho cau, znam to a soucitim!!! Kdyztak plnotucny jogurt kdyby se ti to jeste stalo, to pomaha zklidnit. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:07

Mha cha cha, ja chci certa!!!

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:19

0zero7 dekuju moc! Nechtela jsem te tu vyvolavat, ale doufala jsem, ze mi neco napises:)

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:23

Gatita klidne vyvolej, jsem vytizena v praci tdka, ale mrknu skoro kazdej den! :) 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:36

0zero7 Se svou patkou jedině anděl. A ten nenosí masku. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:53

Mha no i ten dabel by se nasel, to se nebojim! muhehehe