(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 28. března 2020 14:48

Miru Díky, ten olej vypadá dobře . Z rozjasňovači neumím moc pracovat, tak mě ten pudr míjí, ale recenze má veskrze pozitivní. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. března 2020 14:51

whiskas 

...jo, za vyzkoušení určitě stojí. Je to takový hutnější olej, mrkvové barvy. Ale když se na tváři rozetře, pleť po chvíli zmatní, resp. neleskne se.

A ještě doporučuji k vyzkoušení krém na ruce - je úžasný, vč vůně.!

https://www.ingredients-store.com/byredo-suede-krem-na-ruce

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 28. března 2020 14:57

Miru To zní dobře :-). Píšu si na seznam, až obchody otevřou . Na ruce chci krém od LeLabo. Viděla jsem ho v obchodě, ale na webu není.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. března 2020 14:59

whiskas 

...já to objednala z eshopu. Mají to vždy krásně a nedobytně zabaleno, poštou to dojde druhý den.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 28. března 2020 15:04

Miru no jo, vidíš. Jak tam chodím osobně, nějak jsem využití formy e-shop vytěsnila. A taky jsem poslední dobou raději nic neobjednávala, vzhledem k obavám, jak teď pošty fungují.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 13:29

...prosím, má každodenní mytí vlasů vliv na jejich ne/padání.?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 13:31

Miru Rekla bych, ze vvic zalezi cim je myjes, co pouzivas dal a jak je susis, nez jak casto. To je za me az x-ty v rade.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 13:34

Solathis 

...no, mám šampon od Davines proti padání, šampon na šedé vlasy od Milk Shake, teď jsem ze zoufalství koupila od BIone proti padání.

A objednala jsem ten Plantur long hair...

Do konců vlasů, občas na celé dávám masku, nechám působit jak kdy, nekdy déle, někdy chvilku.

No, blbé asi je, že vždy foukám...

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 13:55

Miru Ten sampon od Davines je moc drsnej na denni pouziti, obsahuje chelaty, ty by se mely pouzivat tak jednou mesicne, max. 1x za dva tydny, pokud mas tvrdou vodu.

Milkshake obsahuje sulfaty, tudiz taky neni vhodny na kazdodenni pouziti, sulfaty ti vymyji veskere ziviny do mrte. Stejne jakjako davines by se mel mel pouzivat tak 1x-2x mesicne, rozhodne ne denne. Navic obsahuje jeste dalsi cistici slozky ( sodium cocoyl glutamate), ktery umi umi vlasy vysusovat.

Plantur si nejsem jista, ktery to konkretne ma bbyt, jestli 39, tak opet obsahuje sulfaty, navic i chelaty (sodium citrate) a taky dva parabeny.

Ve zkratce nemas zadny sampon, ktery by byl vhodny na kazdodenni pouziti, vlasy pri kazdem myti drtis nalozi sulfatu/chelatu, ale hydrataci nedodavas (nebo ne dostatecne), stejne tak dodavas jen minimum proteinu (resp. nedodavas, je v tom planturu. Co je v masce si netroufam odhadovat). Budes tedy muset opet zainvestovat a obmenit sortiment, pridat vhodny kondicioner a zjistit, jestli muzes mal pouzivat tu masku. Taky bych se tedy pokusila myti omezit aspon na ob den a mezi pouzit neco na refresh, popripade suchy sampon, nevim, z jakeho duvodu mas ppocit, ze musis myt vlasy denne.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:02

Solathis šišmarja, čím si teda tu hlavu umejvat (zde ten smajlík sedí přesně:-))

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:10

Solathis 

...no, je fakt, že teď si myju vlasy tím Bione.

Plantur Long Hair je to tento, dávala jsem odkaz jinam. Prďola se zdá dobrý:

Aqua | Sodium Laureth Sulfate | Cocamidopropyl Betaine | PEG-3 Distearate | Glycerin | Sodium Chloride | Panthenol | Caffeine | Coco-Glucoside | Glyceryl Oleate | Polyquaternium-7 | Polyquaternium-10 | Citric Acid | Calcium Gluconate | Magnesium Gluconate | Niacinamide | Zinc Chlorie | Biotin | Hydrolyzed Keratin | Potassium Sorbate | Sodium Benzoate | Phenosyethanol | Sorbic Acid | Parfum | Benzyl Benzonate | Linalool | CI 16035

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:12

Solathis 

Co by jsi tedy, prosím, doporučovala na denní mytí.?

A co, prosím, říkáš šamponu Rahua hydratační.?

https://www.ingredients-store.com/rahua-hydration-shampoo

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:13

viktorka_od splavu Necim, co se ti nepokusi ty vlasy sezrat, tzw. low poo samponem, ktery ma ty cistici slozky jemnejsi  - za me treba timhle samponem.

Pomerne dost detskych samponu tto jinak splnuje taky, kdyby byla potreba low cost verze.

Na povzbuzeni rustu vlasu pak pred mytim ricinovy olej, treba s extraktem ze zazvoru na mokre vlasy ke korinkum jako masku klidne i na hodinu (ze zzacatku asi jde i jednou tydne, pak tak 1x za mesic) a dukladne promasirovat na zacatku a pak i pri vvymyvani. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:16

Solathis 

Omlouvám se, že jsem Tě zahltila dotazy!..

A moc moc Ti děkuji za odpovědi

Vlasy mám normální, jemné, ale nemám jich málo. Akorát teď, co mi cca přes měsíc padají jich fakt ubylo... Ale asi to bude těmi dvěma šampony(Davines, MilkShake).

Myju si denně, protože jak jsou jemné, vypadají druhý den nemožně a nejsou už tak nadýchané. No, už jsem si vlasy doma sama ustřihla na mikádo. Potřebovala bych kadeřnici a klidně bych šla "na kluka". Ty padající vlasy jsou fakt stresující...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:18

Solathis 

...a jaký dětský šampon třeba.? A jak poznám, že šampon není drastický.?

...kuju...

Offline 711990
Avatar
17107 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:20

viktorka_od splavu doted jsem si nevsimla, ze si trha vlasy

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:21

Miru Je mnohem lepsi, ma i nejaky protein, tou hydrataci bych si ale nebyla tak uplne jista, nektere ze slozek muzou vvysusovat, zalezi, jak nachylne vlasy mas. (to je k te Rahue)

Plantur 21 ma zase ty sulfaty, navic obsahuje polyquatermia, ktera se muzou na vlasech hromadit, ze me pro na (zrejme poskozene) vlasy neni nejlepsi volba, pokud mas problem s padanim...

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:29

711990 Ten smajlik mi kolikrat chybi, presne vystihuje nektery moje emoce :-D zvlast paniku.

Miru nemely by obsahovat sulfaty (ty se poznavaji snadno, jak je tam sulfate je to proste prproblem. Sulfonaty jsou ok), chelaty (ty uz se poznavaji hhur, protoze jsou ruzne, asi nejbeznejsi je ten citrate, na druhou stranu zrovna vv davine je myslim jiny). Za sebe se vyhybam i parabenum, alkoholum a voskum, ale ty vosky jsou hlavne proto, ze jejedu Curly girl metodu, nez ze by vosky obecne byly problem. 

Z detskych samponu (urcite to nejsou vsechny, jen priklady) muzou bbyt treba zeleny Hipp, Fialovy Jonsons, hermankovy Johnsons, Babylove... 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:35

Solathis 

...děkuji Ti moc!. Koupím nějaký ten dětský...

A tenhle Bione - co na něj říkáš, prosím?

https://www.vmd-drogerie.cz/imagegen.php?autoimage=1703513

 Aqua, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cocamine Oxide, Sodium Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Caffeine, Lecithin, Lactic Acid, Parfum, Triticum Vulgare Germ Oil, Phenoxyethanol, Adenosine, Taurine, Arginine, Niacinamide, Acetyl Tyrosine, Biotin, ...

Takže myslíš, že ten Rahua za skoro tisíxovku je nic moc?.

A nějaký kondicionér by jsi taky, prosím, doporučila?.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:50

Miru Ten Bione je za me ok, protoze obsahuje keratin (tedy protein), volila bych k nemu hydratacni kondicioner, z drogerky nejlip asi tento Tresemme. Maji ho i v DM a u nas i v albertu, myslim, ze jsem ho potkala i v Tescu.