(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 18. února 2020 06:49

geekygirl Jj lepsi je retinol a kyseliny v lete vynechat aspon ty 3 mesice co Jen fakt slunecno. Pak se to da krasne dohnat!:)

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 19. února 2020 09:55
Reakce na whiskas:

prďola Prosím tě, kdyby ti vyšel čas, mohla by jsi posoudit, jak moc "škodlivé" je níže uvedené složení v nesmývacím kondicionéru na vlasy? Prý určitý druh silikonu není tak tragický, neb je ve vodě rozpustný a tudíž se vymyje, ale netuším, který je který. Opět děkuji předem .

Ingredients:

Aqua / Water, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Esters, Amodimethicone, Behentrimonium Methosulfate, Phenoxyethanol, Quaternium-33, Tocopherol, Behentrimonium Chloride, Trideceth-6, Limonene, Isopropyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Citric Acid, Sodium Hyaluronate, Serine, Ethylhexyl Salicylate, Linalool, Sodium Hydroxide, Ci 60730 / Ext. Violet 2, Citronellol, Leontopodium Alpinum Flower / Leaf Extract, Malva Sylvestris Flower Extract / Mallow Flower Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum / Fragrance

Amodimethicone je vlasový silikon, který pomáhá vytvářet klouzavý efekt, čímž je dosaženo snadnějšího rozčesávaní vlasů. Amodimethicone je sám o sobě ve vodě nerozpustitelný silikon, který může vlas v konečném důsledku vysušovat. V kombinaci se složkou Cetrimonium chloride a Trideceth-12 se ovšem stává silikon ve vodě rozpustitelným, čímž je odstraněno riziko vysušování vlasů. Proto je důležité věnovat pozornost složení a kontrolovat, zda se ve složení objevuje amodimethicone samostatně nebo v kombinaci s cetrimonium chloride a trideceth-12.


Čti více: https://akademie.inhair.cz/lexicon/amodimethicone/ | Akademie INhair - vše co musíte znát o vlasech a vlasové kosmetice

Silikony, ať už vymývané nebo nevymývané, jsou pořád biologicky neodbouratelné, což mi není úplně jedno.

Přidávát do produktu s Amodimethicone složku Cetrimonium chloride, abych zajistila vymývání silikonu, mi připadá jako vymítání čerta ďáblem Já osobně bych v žádném produktu nechtěla mít přítomnou ani jednu z těchto složek

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. února 2020 12:37

prďola Děkuji moc .

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 19. února 2020 12:40

whiskas nz omlouvám se, že mi to trvalo dýl, ale furt jsem se k tomu nemohla pořádně dostat

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. února 2020 12:44

prďola Néé, to já se omlouvám, že vždy přijdou s další dotazem. Jsem moc ráda, že si najdeš čas na odpověď. Opravdu moc děkuju!

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 19. února 2020 13:01
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. února 2020 20:28

0zero7 Tak nevím, ale měla jsem /na doporučení dermatoložky/ tónovaný krém od Biodermy (SPF 50) a pak další tónovaný Heliocare a oba naprosto v pohodě. Použila jsem je po laserovém ošetření, kdy jsem pak jela v horizontu cca 10 dnů na hory a pohoda. Občas je dávám i v létě, ale většinou si ve městě vystačím s cca 20 SPF a max. u moře nasazuji SPF 30 a to tedy jen na obličej. 

Offline geekygirl
Avatar
126 příspěvků moje polička 19. února 2020 22:32

whiskas Heliocare nepoznam, ale ta Bioderma je urcite priamo SPF len teda zafarbena.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 20. února 2020 14:10
Reakce na crazydaisy:

 On ten D vitamin je dost důležitý a s filtrem ho tělo nedostane. Všichni se furt mažou a pak si kapou Vigantol (D vit), to je trochu na hlavu. Myslím, že generace mazačů bude mít osteoporozu mnohem dřív než jejich matky. Nic se nemá přehánět. I mně dermatoložka řekla, že filtr vyšší než 20 (u moře) nemá smysl. Samozřejmě záleží na fototypu - zrzavá s porcelánovou pletí je na tom hůř.

​To nám na osteologickém kongresu vtloukají do hlavy každý rok . Dokonce údajně (nestuduju to, jen se to tam probíralo asi hodinu) není žádná studie, která by prokázala, že za melanomy může slunce a né ochranné faktory v krémech. Hodně se i řeší, že v přímořských státech zdaleka není takový výskyt. Já sama se opaluju dobře, nespaluju a nemažu se ani u moře, ale je mi jasné, že každý to má jinak. 

Offline chocholka
Avatar
102 příspěvků moje polička 20. února 2020 16:59

Mate prosim nektera zkusenost z rosaceou?  Flekati mi tvare a brada, tak jsem si ji podle internteu diagnostikovala. Pouzivam Eucerin antirednes. Nevim, co na to jineho, hlavne vecer po odliceni jsem flekata hrozne. Budu rada za njake rady ohledne pece.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 20. února 2020 17:42

chocholka Myslím, že se doporučuje vynechat horký a ostrý jídla. Já bych to vzala přes dermatologa, nejsem si jistá, jestli se to neléčí kortikoidy. Nebo ATB?

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 20. února 2020 17:52

chocholka mám podobný problém s pleťou už cca 10rokov. Najflakatejšia som presne tiež po odlíčení, aj keď sa snažím naozaj jemne manipulovať s pleťou. Krémy sú fajn ale už vzniknuté fľaky neodstráni. Mne 100% pomáha iba pravidelné absolvovanie laseru - IPL, dávam si 5 sedení raz za 14 dní a to tak raz ročne, prípadne raz za dva roky. Doporučila mi to dermatologička a musím povedať, že to pomáha. Teraz sú presne dva roky, čo som bola naposledy a zatiaľ teda celkom ok.

 Eucerin je dosť slabý. Mne výborne účinkuje aj preventívne krém od Missha - Misa Cho Gong Jin Cream. Tiež odličovač mám z tej rady. 

Treba sa vyhýbať saune. Bohužiaľ mala by som sa aj ostrým jedlám vyhýbať, ale tie mám rada, tak ich dosť konzumujem. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 20. února 2020 18:09

Renusatko moje dermatolozka presne tohle rika taky, ze zdravejsi je jemne opaleni, nez vubec zadne. Uz at je konec dubna a muzu na plaz, se tesim!

chocholka asi ze zacatku co nejmin ruznych pripravku, dekorativni kosmetika i pletova to muzou zhorsit a nechala bych si to ofiko diagnostikovat, kamaradka na to mela atb i kortikoidy a nezabralo ji moc ani jedno, spis prirodni pece a omezit rozsah pouzivanych veci. A pak pomalu zkouset co jo a co ne, castym spoustecem je i stres, ji pomohlo vic odpocivat taky (ma narocnou praci). 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 20. února 2020 18:10

Daridari Supr info o tom laseru, predam kamosce, dik. 

Offline chocholka
Avatar
102 příspěvků moje polička 20. února 2020 19:28

Od Missha mam odlicovac, ale nedela mi moc dobre. Ostry jidla moc nejim, ale miluju saunu, tu si musim odpustit. Kouknu na ten laser a objefnam se k dermatologovi. Zase problem, koho vybrat. Uz jsem byla asi pred dvema lety a dala mi Zinerit, ale ten palil neuveritelne. 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:08

0zero7 Rado sa stalo. Okrem toho, že tento typ lasera zjednotí tón pleti, tak má aj ďalšie plusy, zmenšenie pórov, zlepšenie tonusu pleti, vyhladenie jemných vrások. Však sa to aj volá fotoomladzovanie alebo fotorejuvenizácia. Treba ísť na kliniku s dermatológom, lebo všimla som si, že je teraz moderné, že to ponúkajú aj kozmetičky v salónoch za nižšie ceny avšak s nulovým efektom. Ja na to chodím keď je to v akcii, vtedy jedno sedenie stojí cca 50 e, treba ich 4 až 5, takže cca 250 e ma to stojí v akcii. Ale stojí to za to. Vykonáva sa to v zimnných mesiacoch, kým nie je prudké slnko. Ale aj vtedy treba pleť po zákroku chrániť 50 faktorom. 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:12

chocholka tento laser kam chodím nie je bolestivý, trochu také štipkanie ako keď si gumičkou strelíš do tváre. Najprv sa potrie tvár nejakých gélom a potom prechádza laserom, pri každej návšteve zvýši intenzitu. Ale v pohode sa dá dať potom makeup alebo bb krém a ja hoci mám dosť citlivú pleť, tak do pol hod ju mám ukludnenú. 

No človek si nemôže zase všetko odoprieť, ja hoci by som nemala, pikantné jedlá a sem tam alkohol si veru dám.

Ale saune sa fakt vyhýbam, lebo to mi aj cievky praskajú na tvári a to je zase iný laser potrebný

Offline chocholka
Avatar
102 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:22

Daridarimyslela jsem, ze tohle jsou taky popraskane zilky, to se mi zda, ze taky mam...???? a jaky laser je na ty zilky, prosim? Jsem nejak mimo.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:11

chocholka Na žilky a cievky je iný laser. Keď je rozsah cievok menší, stačí jeden krát, ale zväčša je dobré ísť aspoň dva krát, tuším tiež je tam 14 dňová pauza. 

Tento mňa osobne trochu bolí, ale zase 5 min sa vydržať dá. Po lasere sú cievky nejaký čas ešte viditeľnejšie ale potom to zmizne. 

Offline chocholka
Avatar
102 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:17

Diky moc.