(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 14:53

Solathis 

Děkuju moc

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 15:09

Solathis 

...a ještě jeden blbej

Za jak dlouho se to asi spraví/přestane padat?

A má význam ostříhat vlasy?..

A co tahle maska.?

Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lactic Acid, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Parfum (Fragrance), Hydroxypropyl Methylcellulose, Dipropylene Glycol, Amodimethicone, Petrolatum, Polyurethane-39, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Sodium Chloride, Trehalose, Gluconolactone, ...

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 15:47

Miru V ty masce mas hned treti silikony, takze to bude vypadat tak 14 dni dz mesic, ze cajk a pak to bude jeste horsi, ono to vlasy obali zvenci, takze se k nim nic nedostane. Jestli chces nejakou "obyc" masku, tak fajn je garnier hair food Aloe Vera (hydratacni) a Balea ruzova (s olejem, hair repair myslim) nebo zimni (proteinove) k ty hydratacni masce by to mozna chtelo cpis proteinovy kondicioner, uvidis, jak ti to bude vyhovovat. 

Tady doporucuju ffenovat na stredni teplotu a stredni rychlost, trva to o neco dele, ale je to mensi zatez pro vlasy. 

Jestli ti pomuze strih by ti rekla spis kadkadernice (me tto jen bavi, ale vzdelani nnemam) a hlavne naprimo, ne po siti, kdyz tvoje vlasy neznam.  Doprala bych jim peci, dukladnou masaz pokozky pri myti a dala tomu trochu casu, minimalne mesic. Ja nakonec ke strihu dosla, ale spis proprotoze v delce pod zadek uz to bylo opravdu nepohodlne.

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 15:58

Solathis 

...jsi zlatá, moc děkuji!!!...

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 16:08

Solathis 

...a myslíš, že je dobrá lopuchová voda na pokožku hlavy, jako tonikum.?.

...a jaká tělová mléka by jsi, prosím, doporučila na suchou kůži.?

Klidně drogerková a i dražší...

Věřím, že se Tvoje odpovědi hodí i mnoha dalším členkám a znovu Ti moc děkuji!

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 16:18

Miru Pres klasickou kosmetiku bych asi prenechala zezlo prďola v te zas tak kovana nejsem, resp. mi to prijde mnohem slozitejsi a min se v tom vyznam. 

Co se tyce llopuchove vody, asi bych to v soucasne chchvili neprehanela, jestli to chces podporit, pridala bbych ten olej a zazvor, co jsem psala nekde vys. Pak by se videlo casem, jestli potrebujes neco zmenit/upravit/pridat.

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 16:23

Miru Jj, zrovna jsem ji zmiňovala v nakupovacím vlákně. Lopuchový výluh (+ další byliny) jsou na podporu růstu vlasů velmi účinné. Vyzkoušeno na vlastním skalpu

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 16:27

prďola 

...tak jo. A jak často.?

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 16:28

prďola 

S ohledem na zavřená kadeřnictví a nutnost dobarvovat odrosty (délka mi nevadí, to se v drdolu ztratí) by se (a nejen mně) spíš hodil nějaký zázračný výluh na zastavení růstu vlasů

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 16:35

Miru ze začátku tak 2x týdně

jerry o tom mi nemusíš vyprávět - vždycky, když si šmikám tu ofinu, tak si říkám, že by mohly trochu zpomalit

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 05:39

Solathis prďola 

...prosím Vás, a co říkáte na tento  šampon Milva.?

Dvě místní dámy ho zmiňovaly jako dobrý/že pomohl na padání...

(+ dívala jsem se i na vylepšenou verzi s kofeinem...)

https://www.bioruze.cz/p/sampon-chinin-200ml-milva

https://www.bioruze.cz/p/sampon-chinin-a-kofein-200ml-milva

...a tonikum - 

https://www.bioruze.cz/p/chininova-voda-s-kofeinem-100ml-milva

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 05:54

Miru Dětský sampony nemuzu používat vůbec, mám po nich vlasy jako Rákosníček

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 06:15
Reakce na Solathis:

Za sebe se vyhybam i parabenum, alkoholum a voskum, ale ty vosky jsou hlavne proto, ze jejedu Curly girl metodu, nez ze by vosky obecne byly problem. 

​prosím te, u ty curly girl metody- chápu to dobře, ze si myješ vlasy kondicionerem? Má to nejakej význam, když mas rovny vlasy? Mne to i na některých těch fotkách přijde jak mastný rousy, možná je to vhodný pro ty opravdu kudrnaty suchy vlasy, ale pro normální rovny?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 06:17

A měla bych taky blbej dotaz, dá se necim ovonet bambucky máslo? Ten smrad je hroznej, ale nechci to vyhodit, účinky mi přijdou fajn 

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 06:20

Potrefenáhusa 

...já už jsem normálně z toho všeho hotová.!.

Pomalu mám strach cokoliv koupit... Ještěže mám teda ten šampon Bione. No, dětský zkusím, když mi nebude vyhovovat, tak na podlahu se dá použít kde co

Ještě jsem vygooglila že přírodní značka, údajně dobrá, je Urtekram...

Offline Řvousenka
Avatar
712 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 09:14

Miru Já jsem zkoušela tu chininovou vodu s ježkem, ta mi s lehkou masáží hlavy na padání pomohla. Ale ten šampon je dost brutální, z mých dětských vlásků vyrobil nerozčesatelnou koudel. Takže bulharskej šampon nebrat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34714 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 09:21

Potrefenáhusa Mýt vlasy kondicionerem je nějaká metoda? To se mi včera stalo omylem a já trubka to pak vzala ještě šampónem.

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 09:25

Potrefenáhusa Ty nerafinovaný másla smrdí docela dost, ale zase obsahují maximum přínosných složek.

Jediné, co bys mohla udělat je, že ho pomalu úplně rozehřeješ a do tekutého nakapeš nějaký esenciální olej (asi 0,5 - 1%), zamícháš a dáš do chladu zase ztuhnout.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 09:35

prďola To jsem si přesně rikala, dekuju, jen jsem nevěděla, jestli smí ty oleje pak na kůži. 
bergamot by tu byl

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 09:41

Řvousenka 

Děkuju!.

No, prolezla jsem kde co, a asi objednám Urtekram šampon a na tělo něco od Barnangen...