(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 17. února 2020 08:31

Mutziputzi Nezáleží to tak trochu i na fototype? Ja uzivam SPF osobitne, nespolieham sa na SPF v makeupe a pri užívaní kyselín využívam iny faktor. Spf 20 mi pri mori nestačí. Ja samozrejme píšem o sebe a nerada by som, aby to bolo odobraté tak, že to tak musia mať všetci.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. února 2020 08:42

paktofonika Já se u moře radši třikrát máznu olejem nízkym faktorem (nejlíp olivovym olejem s extraktem z vlašských ořechů co prodávaj báby na pláži, ale to už je fakt asi prasárna) než vysokym faktorem, ve městě nepoužívám nic se přiznávám.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 17. února 2020 08:49

Mutziputzi ja se zacala poctive ve meste mazat, az kdyz mi po krasnem slunecnem dni vyskakaly v tehotenstvi pigmentove skvrny na obliceji, takze bacha na to ted. Jinak jsem taky typ, co se muze u more mazat kokosakem a jde hned do hneda. (ale mazu poctive, kamaradka mela melanom, dost me to vydesilo).

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 17. února 2020 09:00

Mutziputzi Lamicka Mně dermatoložka zase nakázala nevylejzat na ulici bez padesátky. Ale teda je fakt, že až po vylezení prvních ošklivejch pigmentovek (teda i bez těhotenství, prostě po čtyřicítce, no). A teda poté, co z jedný nich vyrostlo něco poněkud nevzhlednýho (nebylo to nijak nebezpečný, ale prostě se mi to tam nelíbilo) a ona to musela vyškrabovat. Ale já byla odjakživa supersvětlej fototyp a sluníčko mi nedělalo až tak dobře. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 17. února 2020 09:05

whiskas paktofonika možná si taky pod "SPF do města" každá představujete něco jiného - cesta do práce z práce, přeběhnutí od obchodu k obchodu, max 5 min. na tramvajové zastávce nebo tak něco vs dvouhodinová procházka se psy:D

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. února 2020 09:05

Lamicka Prosperina Skvrny neskvrny, já se tak strašně těšim k moři, doufam, že se to smí nebo dá!!!

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 17. února 2020 09:08

Prosperina moje segra je sice tmava (vlasy, oci), ale kuzi ma svetlou a bez padesatky je hned ruda jako rak. Vidim to i u deti. Syn je po mne, je hned hnedy, dcera je porcelanova panenka, tu musim mazat padesatkou, jakmile je trochu slunicko. 

Offline geekygirl
Avatar
126 příspěvků moje polička 17. února 2020 13:07

Tak ak niekto pouziva retinoly/kyseliny ani na nakup do mesta by som nesla bez 50. Lebo potom je skoda tie pripravky pouzivat, moze to skor uskodit ako pomoct. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. února 2020 13:42

geekygirl Tak v létě, za prudkého slunce je to asi jiné než v únoru, ne? 

Jinak, když tónovací s vyšším SPF, přijde mi v pohodě Bioderma, Shiseido atp.

Offline geekygirl
Avatar
126 příspěvků moje polička 17. února 2020 14:25

whiskas neviem, sa priklanam skor k tomu v lete retinoly/kyseliny radsej vobec nepouzivat. Kedze vacsinou odporucaju SPF natierat kazde 2 hodiny a to je proste nerealne. Ale je fakt, ze SPF casom degraduje, pripadne sa otrie, nehovoriac o tom, ze malokto pouziva dostatocne mnozstvo. 

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 17. února 2020 17:38

Mutziputzi V Česku nepoužívám žádný filtr ani když jsem v létě celý den venku. A u moře daylong 15 a ani téměř na rovníku jsem se nespálila. On ten D vitamin je dost důležitý a s filtrem ho tělo nedostane. Všichni se furt mažou a pak si kapou Vigantol (D vit), to je trochu na hlavu. Myslím, že generace mazačů bude mít osteoporozu mnohem dřív než jejich matky. Nic se nemá přehánět. I mně dermatoložka řekla, že filtr vyšší než 20 (u moře) nemá smysl. Samozřejmě záleží na fototypu - zrzavá s porcelánovou pletí je na tom hůř.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. února 2020 18:03

crazydaisy Souhlasim, ja vubec ten SPF vnimam jako jeden z velkejch uspechu pharmakosmeticky lobby

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 17. února 2020 18:41

Mutziputzi Hele, to jak s tím pitným režimem. Souhlasím s doc. Měšťákem, ten jednou vysvětloval, jak to vůbec vzniklo. 

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/je-pitny-rezim-podvod.A140117_104832_dieta_pet

Offline geekygirl
Avatar
126 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:46

Tak myslela som, ze sa bavime o tvari (a krku), Dcko si teda mozem zabezpecit aj odhalenim inych casti tela. Nehovoriac o tom, ze spalenie je jedna vec, ale slnecne ziarenie predsa negativne vplyva aj na ine veci - destrukcia kolagenu a pod. Fotoaging je myslim dostatocne podlozeny. Hlavne ked je tu kopec zien, kt. pouzivaju pripravky, kt. citlivost na slnko zvysuju. Plus napriklad tehotenstvo, HAK,antibiotika. Takym pigmentovym skvrnam je lepsie predchadzat, ako sa ich potom zbavovat.

A uz neplati pri SPF take to - normalne sa po 20min na slnku spalim, tak pouzijem 15 SPF a mozem zostat na slnku +/- 300min. A to hovorime len o UVB. Nemyslim si, ze vseobecne tvrdenie,ze viac ako 20 SPF pri mori netreba je prave najspravnejsie. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. února 2020 21:32

Mutziputzi hele, mne Ind prodal nejaky ajurvedsky olej, melo to krasnou a jemnou vuni, tak jsem to brala. No konecne jsem se jednou pod tropickym sluncem nespalila. A to mam plet spis svetlou. Opalena jsem suprove. Uz resim, kde to vezmu v Italii na konci kvetna. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. února 2020 06:06

geekygirl Jj. Ja teda nenosím spf 50 celoročne a každý deň, u mňa je to hlavne spojené s kozmetikou,ktorú  používam od jesene do skorej jari, takže primárne pleť. Telo si v meste nenatieram, iba ak idem na dlhšiu dobu na slnko a nechcem sa spáliť podla oblečenia. Pri mori musím tú 50 aspoň prvé dni. Je fajn a super, ze niekto nemusí, ale ja mam po spaleni kožu suchú, zostarnutú a nepeknu. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2020 06:30

jinx Já právě úplně miluju tyhle místní věci

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2020 06:32

geekygirl Já se blbě opálim a i když to přeženu tak spálim s čimkoli co není olej a je úplně jedno jestli to má SPF 2 nebo 70 například. Jinak samozřejmě nikomu svoje postupy necpu, za cizí melanomy se odpovědná cítit nehodlám.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 18. února 2020 06:43

Mutziputzi u SPF to muze byt specificky. Pokud je to v makeupu a nebo tonovanem kremu, ktery je oznaceny spf20 tak ve skutecnosti 20 nema. Naredi se to tema dalsima slozkama. To mam primo od vyrobce. 

Jinak pak taky zalezi jakej sunblock to je. Moje dermatolozka mi potvrdila, ze fyzickej je nej, min chemie (pry, nezkoumala jsem) a nejvys jdes do 30 spf. Tak je pak velky rozdil mezi bb kremem s spf 20 a jen spf20 produktem. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 18. února 2020 06:47

Mutziputzi crazydaisy me stejna dermatolozka rekla, ze nejlepsi spf je trosku opaleni