(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline elinka
Avatar
příspěvků moje polička 01. ledna 2020 19:01
Reakce na 74SLena:

Myslíte si, že bych mohla dostat peiorální dermatitidu jako alergii na potkana? A jak se to léčí? Mastit, nebo spíš vysušovat? Poskytla jsem azyl jednomu opuštěnýmu potkánkovi, je krásnej, ale asi po 10 dnech se mi mezi pusou a nosem udělalo něco jako opar, červená citlivá kůže s několika drobnými puchýřky s čirou tekutinou. Nepomohl Canesten, Herpesin. Moje obvodní mi nechala v lékárně umíchat hodně mastnou mastičku s kortikoidy, ale po tom se mi ty pupínky a začervenalá kůže ještě rychleji rozlezly od nosu, kolem pusy až po bradu a pomalu mi to stoupá po tváři k očím. V pondělí se musím objednat na kožní, ale vzhledem k objednacím lhůtám na dva měsíce, bych potřebovala poradit. Předem děkuju

​Pokúsila by som sa použiť koloidné striebro, hustota 40ppm.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 19:35

74SLena pokud by to byla perioráni dermatitis, tak kortikoidy urcite ne. ja jsem kdysi uspesne pouzila tetracyklinova antibiotika. 

Offline 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 20:16

prďola Moc děkuju :-).

Tak já něco přikoupím. Co tohle? https://deciem.com/product/rdn-vitamin-c-suspension-23pct-ha-spheres-2pct-30ml

Jsem v tomhle oboru analfabet, naštěstí to zachraňuju tím jídlem :-).

Offline 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 20:18

Pavlena Jsem ráda, že nejsem minimalistka sama :-).

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 21:32

Miru složení Collistar krému se m i bohužel nepovedlo najít, dokonce ani na produktových stránkách není uvedeno Krabičku náhodou od něj nemáš?

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 21:35

999 No kez bych byla minimalistka..!  Mam toho nakoupeno mnohem vic, ale je pravda, ze tyto 2 produkty pouzivam nejcasteji..

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 22:00

slniecko Z těch tří produktů Buffet (The Ordinary) vs. Q10 sérum (The Inkey List) vs. Bakuchiol (The Inkey List) bych pro tebe doporučila jednoznačně Buffet. Oba další produkty nemají tak dobře namíchané složky, Q10 sérum je navíc se silikonem. I když i Buffet obsahuje PEG/PPG ingredience, tak je má na velmi nízkých místech na seznamu. Ten produkt je hodně zaměřený na regeneraci pokožky a její optimální stimulaci.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 22:29

Pavlena Asi se proti složení těch vitamínových sér nedá nic namítat, jen je škoda, že to není v jednom produktu a že není použitá liposomatická forma vitamínu (je nejúčinnější).

Nemůžu si vzpomenout, kde jsem viděl produkt, který tyto požadavky splňoval, ale vím, že jsem před nějakým časem okukovala složení

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 22:33

prďola Kazdopadne moc dekuji i takto a kdybys vzpomnela, napis sem klidne bez zmineni, procitam to tu..

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 22:35

999 nz :-)

Ten vit. C od Deciem bych radši nebrala - jednak by byl lepší multivit (aspoň kombinace tří vitamínů), a pak složení je takové ne moc pěkné

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 22:36

Pavlena jasně

Offline geekygirl
Avatar
126 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 23:22

Mozem sa spytat, co je presne zle na zlozeni C od Ordinary?

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 06:08

Pavlena Neporadim asi nic co by obsahovalo vitaminy spolecne. Acko je retinol, pokud se nepletu? Me vyhovuje retinoid in squalane (I retinol, ale bacha, je o dost silnejsi nez retinoid) od Ordinary. Vic C mam ten nejnizsi 12% olejovy a pak ten s magnesiem (to je taky dobra atopicka slozka, myslim). 

E a D ted z hlavy nevim. Jsem nemocna a nemysli mi to vubec. Pridala Bych do mixu antioxidant (klidne rano) a nejakou kyselinu Ted v zime, opatrne teda. Ja jsem to taky dost zredukovala a I kdyz teda pouzivam pripravku vic, tak nikdy ne vic nez 3 soucasne (2 sera plus olej nebo krem, sera se nekdy daji smichat, pokud jsou na podobne bazi. D mi teda doporucil naturopath (nevim cz, tady je to doktor natur mediciny) jako supplement v docela vysoke davce, ze pryc toho lidi vetsinou berou malo. 

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 06:54
Reakce na prďola:

Miru složení Collistar krému se m i bohužel nepovedlo najít, dokonce ani na produktových stránkách není uvedeno Krabičku náhodou od něj nemáš?

Zlozenie Collistar kremu od Miru 

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, DICAPRYLYL ETHER, CETEARYL ISONONANOATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, C12-15 ALKYL BENZOATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, PALMITOYL HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL OCTANOATE/STEARATE/ADIPATE, PPG-25-LAURETH-25, LAUROYL LYSINE, PEG-100 STEARATE, MACROCYSTIS PYRIFERA EXTRACT, ESCULIN, ESCIN, TOCOPHERYL ACETATE, BIOSACCHARIDE GUM-1, RETINYL PALMITATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT/LEAF EXTRACT, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT, ACER SACCHARUM EXTRACT, CITRUS MEDICA LIMONUM PEEL EXTRACT, CITRUS AURANTIUM DULCIS FRUIT EXTRACT, GUANOSINE, INOSINE, ADENOSINE, CYTIDINE, URIDINE, C13-14 ISOPARAFFIN, LAURETH-7, POLYACRYLAMIDE, PEG-12, TETRASODIUM EDTA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, DMDM HYDANTOIN, CARAMEL, CI 19140, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BENZYL SALICYLATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CINNAMYL ALCOHOL, CITRONELLOL, COUMARIN, EUGENOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, LINALOOL

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 07:28

catch Uf! Moc díky!

Offline 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 08:06

prďola Díky

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 08:19

0zero7 dekuju..!!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 11:54

prďola ďakujem, ďakujem, ďakujem!!!

Offline nausi
Avatar
46 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 14:19
Reakce na 74SLena:

74SLena domnívám, že by mohlo nít o impetigo, navšívila bych kožního lékaře. POkud samoléčba, tal bactoban, fucidin..

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 19:03

catch 

...moc děkujI.

prďola 

...já právě uvažuji o koupi, tak jestli to má cenu..?.