(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 13:51

Miru mrknu, večer napíšu

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 13:56

Korsičanka já vím může, ale nemusí, jen s tou toxicitou vůči životnímu prostředí je to na 100% a to mě jaksi z principu vadí. ale toto beru spíš jako svůj osobní přístup, chápu, že normální smrtelník se může jen těžko orientovat.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 14:04

prďola 

Děkuju

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 14:05

paktofonika Já bych neřekla, že přímo škodlivých, ale alergizujících určitě! Ostatně v každém parfémovaném produktu bývají vonné složky označovány jako většinou ty nejrizikovější právě z důvodu možného dráždění a alergie.

U parfémů právě proto nastoupila IFRA se svými limity na ty nejvíc alergizující složky a tím spustila nemálo reformulací u zavedených vůní. Indie značky na IFRA limity většinou kašlou.

Myslím, že u parfémů si asi všichni uvědomujeme možného podráždění pokožky nebo alergií, spojených s používáním vůní. Takže toto riziko podstupujeme vědomě (já tedy určitě) a dokud se nevyskytne nějaký zdravotní problém, tak u mě stále požitek výrazně převažuje potenciální riziko

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 14:24
Reakce na prďola:

​Já ti nevím, jestli chceš opravdu číst, co ti k tomu napíšu

Co očekáváš od čistících produktů?

- že dobře vyčistí pleť? u tohoto se podle složení dá předpokládat, že ano

- že se příjemně používají a zapadají do tvojí navyklé rutiny? neumím posoudit, předpokládám, že ano

- že neobsahuje "sajrajt"? tento obsahuje (obecně se dá říct, že ingredience s označením PEG představují určité riziko i toxicitu, mimo to mohou dráždit citlivější pleť a příliš vysušovat)

- vadí "sajrajt" v produktu, který máš na pleti 1 - 2 minuty a pak ho opláchneš? to je čistě na tvém zvážení, mně vadí z principu, zejména u složek, které jsou snadno nahraditelné jinými nesajrajtovými ingrediencemi... zvlášť při ceně tohoto konkrétního produktu.

Poradit jiný produkt ti neumím, na to jsou tu jiní kabrňáci

​Hm, hmmmm...

No, ja som ho k svojej rutine proste pridala...ako mám dlhodobý problém nájsť čističe na pleť, ktoré zároveň dôkladne vyčistia a zároveň mi s pleťou nenarobia problémy. V tomto smere som sa napokon našla pri hydrofilných olejoch...len sama vidím, že to čistenie by mohlo byť dôkladnejšie.

Takže teraz si najprv vyčistím pleť tým balzamom a potom pokračujem hydrofilným olejom rovnako ako predtým (v podstate hlavne pre ten pocit, že s tým balzamom si vlastne na tej pleti s ním zmiešam všetok sajrajt a nemyslím, že následné umytie mokrým uteráčikom stačí).

Kedysi mi to riešilo tonikum od Lancome, to bolo fakt výborné (čo sa účinku týka, zloženie nekomentujem) ale potom ho moja pleť z ničoho nič prestala znášať (občas mi to spraví) a ostala som len s ružovou vodou miesto tonika, lebo je to jedna z mála vecí, čo znesiem.

Teraz po niečo vyše týždni s tým moringa balzamom nemám žiaden problém, naopak sa mi vyčistili ložiská, s ktorými som nevedela pohnúť predtým týždne. Preto to nadšenie.

No, myslím, že ho objednám a medzitým sa budem postupne obzerať aj po iných produktoch.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 14:32

paktofonika povedzme, že tak trochu to vedome potláčam ...navrch na tvár si to nedávam, no. Ako nemyslím, že čo sa ovzdušia týka, tak toto je hlavný problém, ako áno, videla som štúdiu na parfémové prostriedky v ovzduší, ale to čo bolo v samotnej kozmetike (vrátane parfémov, čo je ešte z celého toho segmetu len časť - si vezmi, že máš parfémovaný praktický každý sprcháč, krém, šampón, telové mlieko) tvorilo mimoriadne malú časť, najväčšiu časť robili vonné zložky v priemyselných produktoch, hlavne čističoch. Ako sama mám napríklad doma problém, že niektoré čistiace prostriedky nemôžem používať kvôli alergickým reakciám, či už svojim, alebo svojich detí, pričom v niektorých prípadoch vôbec, ale v niektorých len pri určitých parfemáciách (napríklad Ecover prací gel znesie môj syn len Zero, ten Levanduľový ho okamžite osype).

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 14:34

slniecko A nešlo by ten balzám používat třeba jen "nárazově", třeba 1 - 2x týdně, proto abys průběžně odstraňovala problémy, které zmiňuješ, a ostatní dny bys zůstala u svého původního rituálu? Chápu, že když jsi narazila na produkt, který by mohl skvěle fungovat, tak se ti bude těžko nahrazovat

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 15:05

prďola Ja to tak mám s určitými kozmetickými produktami, že príjemnosť z používania prevyšuje nad horším zlozenim. :) 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 15:14

prďola Hm, to je tiež zaujímavý nápad. Konieckoncov v tie dni, keď som doma, teda sa nevystavujem ani nejakému neviemakému vplyvu znečistenia a ani sa na doma nemaľujem (aj keď mám skúsenosť, že makeup mi pleť skôr chráni, než zanáša), by mi stačil hydrofilný olej a tie dni keď musím von, tak to vyčistiť dôkladnejšie....

Apropó, ešte, ako sa na tej stránke hrabem, hneď ťa ešte viac zneužijem ...je z týchto produktov niečo, čo by sa mi možno zišlo vyskúšať? Zmiešaná, totálne nevyspytateľná pleť po 40-tke, s občasným problémom s akné a perspektívou, že čoskoro asi začne strácať tonus...

https://www.cultbeauty.co.uk/the-ordinary-buffet.html

https://www.cultbeauty.co.uk/the-inkey-list-q-10-serum.html

https://www.cultbeauty.co.uk/the-inkey-list-bakuchiol.html

A veľmi, veľmi pekne ďakujem za všetky rady !!!

Offline 999
Avatar
17542 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 16:01

prďola Prosím tě, co si myslíš o tom, že používám jen dva produkty na pleť a to Buffet Copper Peptides Ordinary a 100% Plant Derived Squalane Ordinary? Pleť mám v pohodě, nestěžuje si, ale zase abych ji nešidila :-). Díky

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 16:09

paktofonika Rozumím, taky jsem to tak poměrně dlouho měla

slniecko večer napíšu 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 16:26

slniecko Ještě, než se mrknu na ty produkty, tak mě napadá pár hraběcích rad

Já bych se na tvém místě snažila stav pleti nějak rozumně stabilizovat, ať máš jakoukoliv další péči trochu víc pod kontrolou. Protože "... totálne nevyspytateľná pleť po 40-tke, s občasným problémom s akné" není dobrý základ pro experimentování, byť s kvalitními produkty.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 16:38

prďola jasné, to bez debaty. Ja sa snažím. Akože tá "totálna nevyspytateľnosť" si mysím, že bude dosť súvisieť s hormonálnymi problémami, ktoré mám. Akože v momente, keď už narazím na produkt, ktorý mi 100% vyhovuje, tak ho používam tak dlho, kým ho buď neprestanú robiť, alebo mi prestane stačiť (to sa väčšinou týka výmeny očného krému), alebo ho moja pleť proste z ničoho nič odmietne. Plus teda v zime mávam problém nájsť vhodný pleťový krém, ktorý by bol aj dosť hutný, aj neupchával póry, a v lete zas, aby bol aj dosť ľahký, aj s dostatočným UV filtrom. No a sérum som už nemala vyhovujúce, ani si nepamätám. Pričom napríklad na Estee Lauder Idealist som fičala bez srandy možno 15 rokov a potom som sa musela odrazu zbaviť po pár použitiach úplne plného najväčšieho balenia, zo dňa na deň. Ako ja som vďačná za každý produkt, ktorý môžem jednoducho len točiť a neriešiť.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 16:52

999 Buffet je skvěle namíchaný produkt (spousta hydratujících složek, spousta peptidů s vysokou účinností, aminokyseliny, složky podporující regeneraci) a skvalan sám o sobě je taky perfektní Pokud jsou to opravdu jediné pečující produkty, tak si myslím, že by bylo dobré přidat nějaký produkt s (multi)vitamíny, nejlépe na bázi lipido A-C-D-E, protože bez nich se "buffet" může snažit o stimulaci tvorby kolagenu jak chce, ale bez céčka to nedá. Samozřejmě příjem vitamínů ve stravě se taky počítá.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 16:57

slniecko hele, ale zas EL Idealist byl plný silikonů (a to jakože fakt plný!), to se nemůžeš divit, že se pleť po 15ti letech naprdla... ne?

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 17:13

prďola a tak veď dobre, dobre:))))...len som tým chcela ilustrovať, že proste ak mi niečo sadne, tak to nemením, kým nemusím. Potom som zas na niekoľko rokov presedlala na Dior Capture Total, celú kolekciu a vydržala to:))). No a potom sa mi zbláznili hormóny a plácam sa v tom.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 17:20

slniecko Jasně Zkusíme to nějak vymyslet

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 17:27

prďola Dekuji za odpoved na Ordinary pro 999 ! Pouzivam stejne produkty. Ted jeste, aby mi nekdo vymyslel ty lipido A-C-D-E produkty nelip taktez odtamtud...  Treba 0zero7 ...

Online baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 17:49

Pavlena ted jsem videla takovou peknou sadu od alpha-h, vitamin profiling collection

Alpha-h

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 18:32

baltik To vypada pekne, ted jen aby to prďola schvalila (pekne prosim..)  Ja jsem takova trochu ovec, nakoupim vzdycky, co mi tu kdo nakuka.